Вам був надiсланий лист з новим паролем Дякуємо за реєстрацiю. Ваш запит буде розглянуто у найближчий час.
13 Жовтня 2024

Техніка

Українські аграрії віддають перевагу в першу чергу імпортній техніці, адже більшість техніки в Україні – закордонного виробництва. Більше того імпортне обладнання є набагато більш технологічно досконалим та більш дорожчим.

У 2014 та 2015 роках спостерігались низькі об'єми імпорту аграрної техніки, причиною чого була політична та економічна нестабільність в середині країни. В ці роки аграрії побоювалися інвестувати в техніку, особливо в дорогу, що має довгий період окупності (це насамперед трактори, комбайни та самохідні обприскувачі). В цей період українські аграрії купували найнеобхідніше обладнання. Річні об’єми імпорту сільськогосподарської техніки у 2014 та 2015 років були в середньому вдвічі нижчими показників 2013 року.  

Починаючи із 2016 ситуація всередині країни почала нормалізуватися, відповідно імпорт техніки почав зростати і досягнув та навіть перевищив показники 2013 року. Таким чином, 2017 рік став рекордним за останніх 10 років із загальним об'ємом імпорту сільськогосподарської техніки в 1,5 млрд дол. США.

У 2018 році імпорт сільськогосподарської техніки склав 1,3 млрд дол. США, що на 14% менше, ніж показник за аналогічний період минулого року. Експортували сільськогосподарської техніки у 2018 році на суму 73,5 млн. дол. США, що на 17% менше, ніж за аналогічний період минулого року (88,3 млн дол. США).

ЗЕРНОЗБИРАЛЬНІ КОМБАЙНИ

У 2018 році на 4 країни припадало 92% всіх імпортних поставок зернозбиральних комбайнів в Україну: Німеччина - 45%, Бельгія - 23%, США - 16% та Польща - 8%. 

Зовнішня торгівля зернозбиральними комбайнами

Джерело: Державна служба статистики України

ГРУНТООБРОБНА ТЕХНІКА

Імпорт значно перевищує експорт, оскільки якість вітчизняної техніки нижча порівняно із іноземними аналогами. Натомість вітчизняна техніка дешевша імпортної. 

У структурі імпорту ґрунтообробної техніки за 2018 рік частка Німеччини складала 42% - роблячи її абсолютним лідером з поставок ґрунтообробної техніки в Україну. В той же час, частка США склала 17%, Франції  – 8%, Швеції - 7% та Китаю - 5%. Україна ж експортувала свою ґрунтообробну техніку переважно  до країн СНД, на які припало 77% від загального об’єму експорту, та 23% до Європи. Топ-3 країни-покупці української ґрунтообробної техніки: Росія – 50%, Молдова – 20%, Німеччина – 8%.

 

Зовнішня торгівля ґрунтообробною технікою

Джерело: Державна служба статистики України

ТРАКТОРИ

За 2018 рік було імпортовано тракторів на суму 640 млн дол. США, що на майже 8% менше ніж за аналогічний період минулого року. Із США було імпортовано 19% тракторів, Німеччини - 16%, Китаю - 12%, Білорусі - 11%, Нідерландів - 10%, Франції та Польщі - 7%. 

Зовнішня торгівля тракторами

Джерело: Державна служба статистики України




Вітаємо! Ви підписались на новини порталу Ukab