Вам був надiсланий лист з новим паролем Дякуємо за реєстрацiю. Ваш запит буде розглянуто у найближчий час.
12 Липня 2024

Агрохімія

ДОБРИВА

У 2017 році було імпортовано рекордну кількість мінеральних добрив в Україну. Порівняно з 2017 у 2018 році імпорт комплексних мінеральних добрив зменшився на 35%, азотних на 22%. В той же час, імпорт фосфорних добрив зріс у 4 рази, а імпорт калійних добрив – на 55%, дане було зумовлене зменшенням імпортних поставок комплексних добрив, що включають калій.

Причиною зростання імпорту було зростанням потреби агросектору в мінеральних добривах через інтенсифікацію технологій. Також ще одним фактором, що спричинило зростання імпорту мінеральних добрив були зупинки українських заводів, що займаються виробництвом добрив (переважно азотних). Ситуація виглядає наступним чином, щорічно попит з боку вітчизняних аграріїв на добрива зростає, натомість внутрішні обсяги виробництва знижуються, тому ми бачимо тренд до нарощення імпортних поставок. Вітчизняні виробники неспроможні забезпечити внутрішні потреби в добривах (особливо в комплексних) та намагаються спекулювати на соціальній та політичній темах, задля отримання певних преференцій з боку держави та відновлення свого монопольного становища.

Із збільшенням ринку мінеральних добрив в Україні та зниженням їх виробництва вітчизняними підприємствами, спостерігається зростання зацікавленості міжнародних постачальників до українського ринку з боку країн ЄС та Близького Сходу.

Імпорт добрив, тис. тонн

Джерело: Державна служба статистики України

Динаміка цін на мінеральні добрива, дол. США/т

Джерело: Моніторинг цін УКАБ

Протягом 2017 та 2018 років в Україні прослідковувалась тенденція до зростання доларових цін на основні види мінеральних добрив. Такий ефект спостерігався через зупинки виробництва добрив на основних вітчизняних заводах та встановлення імпортних мит на поставку російських добрив, що складають основу в імпортних поставок. Примітним є те, що якщо раніше основними експортерами добрив в Україну виступали Росія та Білорусь, то в 2017 та 2018 роках на український ринок почали активно виходити і європейські виробники, зменшуючи частку Росії та Білорусі. Незважаючи на те, що основні позиції на ринку добрив залишаються за країнами СНД, конкуренції на українському ринку добрив зростає.

ЗАСОБИ ЗАХИСТУ РОСЛИН (ЗЗР)

У 2018 році обсяг імпортного ринку засобів захисту рослин (ЗЗР) склав близько 955,8 млн дол США. Найбільша динаміка зростання була характерна для сегменту інсектицидів та фунгіцидів – імпорт зріс на 13% та 5% відповідно (порівняно з 2017 роком). Імпорт гербіцидів порівняно з минулим роком зменшився на 3%.

Зростання обсягів поставок ЗЗР було зумовлено збільшенням попиту з боку агровиробників за рахунок продовження тренду до інтенсифікації виробництва та сприятливої фінансової ситуації агропідприємств на фоні високих показників рентабельності зернових та олійних культур у 2016-2017 роках, що дозволило їм збільшити витрати на ЗЗР для підвищення продуктивності вирощування с/г культур. 

Імпорт ЗЗР, млн дол. США 

Джерело: Державна служба статистики України
Вітаємо! Ви підписались на новини порталу Ukab