Агробізнес Індекс (ABI)
Бізнес-індекс українського агросектору (ABI) – індикатор, що відображає суб'єктивні оцінки поточної ситуації в агросекторі виробниками, а також їх очікування щодо умов ведення бізнесу на наступний рік. Даний проект був впроваджений спільними зусиллями Німецько-українського агрополітичного діалогу (APD) та асоціації «Український клуб аграрного бізнесу» (УКАБ) на базі німецького бізнес-індексу «Ifo Business Climate Index» (BCI), що був розроблений та впроваджений 1972 року Лейбніц-Інститутом Економічних Досліджень Мюнхенського Університету.
Розрахунок показників: тричі на рік (лютий, серпень, листопад)
Методологія: опитування 400 виробників аграрної продукції протягом однієї хвилі (1 200 опитувань протягом року). Респонденти відповідають на 22 питання, оцінюючи поточну та прогнозну ситуацію загалом та в розрізі її складових. Оцінка надається за наступними варіантами: «добре», «задовільно» чи «погано» для поточної ситуації, а також «покращиться», «залишиться без змін» чи «погіршиться» – для прогнозу на рік. Перелік запитань та результати висвітлені нижче ("Бізнес-індекс" внизу даної сторінки).
Основні показники:
- Поточна ситуація – показник, що відображає рівень задоволеності поточною ситуацією в цілому або кожною конкретною її складовою. Значення може коливатися в межах від -100 (якщо 100% респондентів незадоволені) до +100 (всі респонденти задоволені).
- Прогноз – очікування зміни ситуації в цілому або кожною конкретною її складовою протягом року. Значення може коливатися в межах від -100 (всі респонденти очікують погіршення) до +100 (всі респонденти очікують на покращення).
- Бізнес-клімат – показник, що відображає сукупну оцінку статусу та прогнозу на рік.
- Бізнес-індекс – відображає зміну оцінок поточної ситуації відносно базового періоду. Базовим періодом є оцінка, проведена в серпні 2015 року.
Ознайомитися з методологією детальніше можна за посиланням.
Результати
Ознайомитися з результатами можна за допомогою прес-релізів або інтерактивних графіків.
Якщо ви агровиробник і вам цікаво долучитися до даного дослідження у якості респондента – залиште свої контактні дані на e-mail та протягом наступної хвилі опитування наші інтерв’юери обов’язково зв’яжуться з вами.
З питань, що стосуються даного дослідження звертайтесь:
UCAB survey
тел.: +380 44 236 20 95
kalyuzhnyy{@}ucab.ua