Вам був надiсланий лист з новим паролем Дякуємо за реєстрацiю. Ваш запит буде розглянуто у найближчий час.
19 Липня 2024

Новини

18.11.2014

В АгроШколі УКАБ розповіли про особливості обрізки плодових дерев

В АгроШколі УКАБ розповіли про особливості обрізки плодових дерев

13-14 листопада 2014 року у Вінниці відбувся шостий модуль АгроШколи УКАБ «Плодівництво» на тему «Формування, обрізка, догляд за плодовими деревами; удобрення та зрошування, обробіток та утримання ґрунту в молодих садах», організований асоціацією «Український клуб аграрного бізнесу» (УКАБ) за підтримки Швейцарської Конфедерації. Захід, присвячений питанням догляду за плодовим садом, зібрав близько 25 учасників – агрономів, керівників та власників господарств із різних областей України.

Роботу модулю відкрила Ніна Дмитраш - директор ТОВ «Фруктовий проект» -  із презентацією на тему «Основні прийоми формування росту і плодоношення плодових насаджень». Вона розповіла про особливості формування крони дерев, види обрізки та передумови їх застосування, а також про застосування регуляторів росту та їх вплив на плодові дерева. Наступний спікер АгроШколи УКАБ - директор ТОВ «АгроСтар» Віктор Колесник – розповів слухачам про технології механізованої контурної обрізки яблуневих садів інтенсивного типу, їх переваги над ручною обрізкою та техніку для автоматизації процесів догляду за садом. .

У перший день модулю слухачі також мали змогу отримати практичні поради щодо стратегії захисту плодових культур від основних шкідників, бур’янів і збудників хвороб у виробничому сезоні 2015 року під час доповіді д-ра с.-г.н., професора Юрія Яновського, завідувача кафедрою захисту і карантину рослин Уманського національного університету садівництва. Фахівець надав учасникам вичерпну інформацію щодо основних видів шкідників та хвороб плодових насаджень, які зустрічаються в Україні, та практичні поради щодо найефективніших методів боротьби з ними.

У другий день відбувся комплексний фаховий тур на виробничі потужності ТОВ «Агро-Еталон», що знаходиться у Тиврівському районі Вінницької області та має близько 500 га садів. Під час візиту слухачі АгроШколи УКАБ мали змогу оглянути комплекс для зберігання з регульованим газовим середовищем, що містить 77 зберігальних камер загальною ємністю в 17 700 тон, сучасну сортувальну та пакувальну лінії.

«Наша сортувальна лінія дає змогу сортувати яблука за розміром (калібром), масою та кольором. Також можна враховувати зовнішні дефекти – пошкодження,  гниль, паршу тощо. Таку можливість забезпечує секція фотокамери, у якій робиться 7 знімків кожного яблука. На основі цих семи знімків комп'ютер визначає, в який саме приймач із 16 існуючих відправити яблуко, отже на даний момент ми можемо сортувати урожай за 16 параметрами. Розсортовані плоди передаються на пакувальну лінію, що дає змогу фасувати їх в сітки та пакети», — прокоментував роботу обладнання спікер АгроШколи УКАБ, керівник садового комплексу Олександр Іванович Дмитраш.

Фінальним етапом туру став майстер-клас з обрізки дерев, який провів фахівець ТОВ «Агро-Еталон» Олександр Іванович Дмитраш. Під час майстер-класу експерт показав власну техніку обрізки, а також прокоментував особливості задання оптимальної висоти плодоношення, формування основного провідника, правила формування збалансованого росту та плодоношення плодових дерев. Наприкінці майстер-класу представник ТОВ «Агро-Еталон» продемонстрував техніку, яка використовується підприємством на різних етапах догляду за садом.

«Садівництво в Україні невпинно розвивається, і вітчизняні фахівці прагнуть застосовувати найсучасніші технологічні новинки, які є за кордоном. Але для застосування інновацій у садівництві надзвичайно важливо знати основи: як правильно сформувати дерево, як боротися зі стійкими хворобами та новими шкідниками. Тому навчання та підвищення кваліфікації завжди залишається актуальним питанням. Такі проекти, як АгроШкола УКАБ, є дуже важливими, адже в навчанні завжди народжується істина. Під час дискусій ми маємо змогу обговорити безліч питань, які виникають на практиці, та особливості впровадження закордонних новинок у природно-кліматичних та економічних умовах України» – зазначила спікер АгроШколи УКАБ, директор ТОВ «Фруктовий проект» Ніна Дмитраш.

Своїми враженнями від АгроШколи УКАБ «Плодівництво» поділилася одна з учасниць модулю Марина Єлева.

«Я брала участь у чотирьох модулях АгроШколи УКАБ, і ці заходи дали мені змогу отримати безліч корисної інформації та безцінних порад від професіоналів із вирощування плодових культур.  Доповідачі теоретичної та практичної частин надали інформацію про всі нюанси садівництва та відповідали на всі питання, що цікавили слухачів. Знання та поради були подані у доступній формі і у величезному обсязі. АгроШкола УКАБ — це гарна нагода дізнатися про найновіші та найбільш ефективні рішення для впровадження у різних галузях сільського господарства», - прокоментувала Марина Єлева.

 

 

Асоціація

Український клуб аграрного бізнесу

вул. Жилянська, 146, пов. 3

01032 Київ, Україна

Тел/Факс: +380 44 236 20 97, 79

[email protected]

www.ucab.ua 

Тетяна Котик

Асоціація «Український клуб аграрного бізнесу» (УКАБ) була заснована у 2007 році для захисту економічних і професійних інтересів гравців аграрного бізнесу України. УКАБ є унікальною платформою в Україні для налагодження ділових контактів між лідерами агробізнесу, підвищення ефективності їх роботи та налагодження діалогу з органами державної влади. УКАБ активно сприяє українським виробникам у встановленні та підтримці міжнародних ділових зв’язків. До складу Асоціації входять найбільші виробники та переробники сільськогосподарської продукції України.

Швейцарська Конфедерація в Україні

У 1997 році Швейцарія та Україна уклали двосторонню угоду щодо технічної співпраці, в рамках якої в Києві було відкрито Швейцарське бюро співробітництва для координації та підтримки програм в Україні. Швейцарське бюро співробітництва в Україні діє від імені двох державних організацій –  Швейцарської агенції розвитку та співробітництва (ШАРС/SDC), яка входить до складу Федерального департаменту закордонних справ Швейцарії, та Державного секретаріату Швейцарії з економічних питань (ДСШЕП/SECO), який є частиною Федерального Департаменту Швейцарії з економічних питань. Швейцарська програма співробітництва в Україні на 2011 – 2014 рр. спрямована на підтримку чотирьох основних напрямків: фінансова та економічна стійкість, стале використання енергоресурсів, місцеве самоврядування та публічні послуги, а також репродуктивне здоров’я. Річний бюджет Швейцарської програми співробітництва в Україні сягає 14 мільйонів швейцарських франків. Для більш детальної інформації відвідайте, будь-ласка, веб-сторінку: http://www.swiss-cooperation.admin.ch/ukraine/.

 

 




  • БЕЙКЕР ТІЛЛІ УКРАЇНА
  • Agroresurs
  • AMAKO
  • Лімагрейн
  • Zeppelin
  • Amazone
  • LNZ Group
  •  Agricom Group
  • horsch
  • uahk
  • Сygnet
  • Syngenta
  • Agco
  • Agroregion
  • Eridon
  • MHP
  • Maschionet
  • Maisadour
  • Козятинський м’ясокомбінат
  • DuPont Pioneer
  • Вінницька аграрно-промислова група
  • Agroscop
  • Agrimatco
  • NCH Advisors
  • Continental farmers Group
  • credit agricole
  • claas
  • john deer
Вітаємо! Ви підписались на новини порталу Ukab