Новини
17.06.2016
«Сильніші разом» завітали до Миргорода
16 червня Асоціація «Український клуб аграрного бізнесу» в рамках проекту «Сильніші разом» за сприяння Миргородської міської ради провели у Миргороді семінар для представників аграрного бізнесу щодо можливостей виходу на ринки ЄС, а також тренінг для місцевої влади та громадських активістів стосовно залучення фінансування з ЄС.
Зокрема, регіональний аграрний бізнес отримав інформацію щодо потенційних ринків, у тому числі для продукції рослинництва, вимог до поставок, юридичних та фінансових передумов експорту, ефективної організації логістики від виробника до кінцевого споживача.
Так, за словами експертів, ЄС є одним із найбільш перспективних напрямків для вітчизняного аграрного бізнесу – і не лише великого, а й дрібного та середнього. Наприклад, минулого року у країни ЄС було поставлено 28% від усього аграрного експорту України, а валютна виручка за останні 10 років збільшилися в 4 рази.
«Серед перешкод, над подоланням якими необхідно системно працювати, – жорсткі вимоги до продукції, висока конкуренція та незнання ринку ЄС», - зазначив Ігор Остапчук, керівник експертної групи Асоціації «Український клуб аграрного бізнесу».
У свою чергу, керівник експертного напрямку Незалежного інформаційно-консалтингового центру «Центр транспортних стратегії» Андрій Шкляр відзначив необхідність розвитку транспортної системи для нарощення експорту аграрної продукції до ЄС.
«Логістична складова є одним з вагомих джерел підвищення рентабельності бізнесу виробників і може сягати 30% експортної ціни. Тому оптимізація логістичних ланцюжків стає одним з пріоритетів для українських експортерів, дозволяючи більш стійко витримувати коливання світових цін»,- зауважив експерт.
Окрім того, у рамках візиту, пройшов тренінг для представників місцевої влади та громадських активістів щодо залучення коштів ЄС. Учасники тренінгу дізналися, як подати заявку на фінансування зі сторони ЄС, як підготувати успішну заявку на отримання гранту, отримали можливість поглибити розуміння суті проекту та проектного підходу, ознайомитись з особливостями підготовки проектних заявок з урахуванням вимог ЄС, дізнатись де отримувати інформації про конкурси, оголошені ЄС та іншими донорами.
«Для бюджетів будь-якого рівня характерна ситуація, коли ресурсів не вистачає для покриття всіх витрат. Тому варто наголосити про роботу багатьох донорів в Україні, найбільшим серед яких є ЄС - надання безповоротної допомоги у вигляді грантів. Напрямки, в яких працюють донори, досить різноманітні, та сконцентровані в першу чергу в тих галузях, які потребують реформування. При цьому важливо розуміти, що для залучення донорських коштів необхідні не лише фахові знання у тих сферах, де планується реалізація проекту, але й у сфері написання та менеджменту проектів. Тренінги з написання проектів є важливими як для працівників органів влади, так і для громадських організацій, які є потенційними аплікантами та отримувачами грантів, адже представники обидвох секторів відіграють істотну роль у процесі реформ в країні», - зазначила Тетяна Лебухорська, тренер з фандрайзингу.
У заходах взяли участь мер Миргорода Сергій Соломаха, представники Інформаційної кампанії «Сильніші разом!», експертної групи Асоціації «Український клуб аграрного бізнесу», Незалежного інформаційно-консалтингового центру «Центр транспортних стратегій», компаній-експортерів.
Продукція рослинництва: можливості експорту в ЄС - Дворнік Євгеній, експерт аграрних ринків УКАБ
Валютний супровід експортно-імпортних операцій - Наталія Шульга, керуюча Дирекцією АТ "МетаБанк"