Новини
15.04.2014
Питання розвитку АПК можна і потрібно вирішувати швидко – профільні асоціації
Найбільші професійні об’єднання аграрного сектору закликають органи державної влади до оперативного вирішення проблемних питань, пов’язаних із функціонуванням агропромислового комплексу. Зокрема мова йде про необхідність підписання прийнятого Верховною Радою законопроекту №2436а, що скасовує корупційні побори із сільгоспвиробників, прийняття законопроекту №2049а, що спрощує процедуру реєстрації права оренди земель сільськогосподарського призначення, скасування обов’язкового технічного контролю сільськогосподарської техніки та розробки проектів землеустрою.
Ці та інші проблемні питання роботи в галузі мали обговорюватись 11 квітня 2014 року на третьому Всеукраїнському аграрному форумі, який об’єднав близько 500 сільськогосподарських товаровиробників, що представляють усі форми господарюючих суб’єктів АПК та регіони України.
Аграрії констатують, що останнім часом галузь сільського господарства опинилася у надзвичайно тяжких фінансово-економічних умовах та постала перед низкою значних викликів, таких як:
- вкрай обмежені можливості залучення інвестицій та кредитів у галузь сільського господарства;
- ревізія податкових стимулів для сільськогосподарських товаровиробників;
- недієва система реєстрації прав оренди земель сільськогосподарського призначення;
- надмірне регулювання господарської діяльності, що створює передумови для корупції;
- затримка із прийняттям законопроектів, спрямованих на дерегуляцію господарської діяльності у сфері сільського господарства;
- суттєве зростання цін на матеріально-технічні ресурси у сільському господарстві: мінеральні добрива, засоби захисту рослин, пальне тощо.
«Щороку аграрії втрачали мільярди гривень на неофіційні платежі чиновникам за дозволи та процедури, які відсутні у цивілізованих країнах світу. Загрози для галузі лише накопичуються з часом і можуть спричинити вкрай негативні наслідки аж до неможливості обробітку значної площі земель сільськогосподарського призначення, зменшення обсягів виробництва і експорту продукції АПК, а також насичення внутрішнього ринку для задоволення потреб споживачів», - зазначив голова ради директорів асоціації «Союз птахівників України», співголова координаційної ради Всеукраїнського аграрного форуму Олександр Бакуменко.
«Навіть не зважаючи на значні збитки протягом минулого року та нинішні складні економічні та політичні умови в Україні, аграрії прагнуть ефективно працювати та нарощувати темпи аграрного виробництва. Тому держава зобов’язана підтримати вітчизняних сільгоспвиробників і ліквідувати ті бар’єри, які існують у роботі аграріїв. Однак те, що ми бачимо після приходу нової влади, - це не вирішення проблем села, а тільки популістські гасла», - наголосив президент асоціації «Український клуб аграрного бізнесу», співголова координаційної ради Всеукраїнського аграрного форуму Алекс Ліссітса.
Тому для того, щоб аграрна галузь остаточно не занепала, співголови координаційної ради Всеукраїнського аграрного форуму вимагають зустрічі з в.о. Президента України Олександром Турчиновим або Прем’єр-міністром Арсенієм Яценюком. Оскільки на рівні профільного міністерства проблеми села ігноруються, що було підтверджено під час Всеукраїнського аграрного форуму, куди не з’явився ні міністр, ні його заступники. Тому в ході форуму аграрії прийняли рішення висловити недовіру Міністру аграрної політики та продовольства України Ігорю Швайці та створити страйковий комітет.
«На форум зібрались представники з усіх регіонів України, у тому числі з Криму, з тими питаннями, які вони хотіли поставити перед керівниками держави, але, на жаль, їх немає. Як відомо, у Прем’єр-міністра України Арсенія Яценюка вагома причина – він перебуває з робочим візитом у проблемних регіонах на сході країни. Але чому немає міністра аграрної політики і продовольства України Ігоря Швайки – незрозуміло? Це дуже прикро, що влада не хоче чути людей, які годують цю країну та представляють ту галузь, яка сьогодні ще тримає державу «на ногах», - зазначив під час форуму президент Української аграрної конфедерації, співголова координаційної ради Всеукраїнського аграрного форуму Леонід Козаченко.
Аграрії висловили недовіру Міністру аграрної політики та продовольства України Ігорю Швайці та вирішили написати відповідне звернення до керівництва держави з проханням зняти його із займаної посади, а також прийняли рішення, щоб пропозиції щодо кандидатур на посаду керівництва аграрного міністерства озвучували профільні асоціації.
Крім того, учасники форуму одноголосно вирішили створити страйковий комітет. Його головою призначено Геннадія Новікова (голова Аграрного союзу України, співголова координаційної ради Всеукраїнського аграрного форуму), а першим заступником – Миколу Миркевича (президент Асоціації фермерів та приватних землевласників України, співголова координаційної ради Всеукраїнського аграрного форуму).
«Страйковий комітет почне діяти у разі ігнорування керівництвом держави проблем аграріїв та невиконання їхніх умов. Які це будуть дії, ми поки не можемо озвучувати, але є багато законних і ефективних засобів. Ми переконані, що виконання тих кроків, які пропонуються аграріями, дійсно можуть вирішити багато проблемних питань галузі, треба тільки їх не ігнорувати, а виконувати», - наголосив Голова Аграрного союзу України Геннадій Новіков.
Асоціація
Український клуб аграрного бізнесу
вул. Жилянська, 146, пов. 3
01032 Київ, Україна
Тел/Факс: +380 44 236 20 97, 79
kotyk@ucab.ua
Тетяна Котик
Асоціація «Український клуб аграрного бізнесу» (УКАБ) була заснована у 2007 році для захисту економічних і професійних інтересів гравців аграрного бізнесу України. УКАБ є унікальною платформою в Україні для налагодження ділових контактів між лідерами агробізнесу, підвищення ефективності їх роботи та налагодження діалогу з органами державної влади. УКАБ активно сприяє українським виробникам у встановленні та підтримці міжнародних ділових зв’язків. До складу Асоціації входять найбільші виробники та переробники сільськогосподарської продукції України.