Новини
17.03.2014
20% сільськогосподарських угідь України можуть залишитися незасіяними
Станом на 13 березня засіяно 306 тис. га земель під зерновими та зернобобовими культурами, в основному на півдні та сході України, що становить 11% від очікуваних посівних площ. Збитковість більшості агрокультур минулого року та відсутність будь-якого фінансування у зв’язку зі складною економічною та політичною ситуацією в Україні можуть призвести до суттєвих втрат врожаю зернових та олійних культур у 2014 році. Так, за словами президента асоціації «Український клуб аграрного бізнесу» (УКАБ) Алекса Ліссітси, до 20% сільськогосподарських земель аграрії не зможуть засіяти, що призведе до втрати 11,1 млн тонн врожаю або 25,1 млрд грн. виручки за нинішніми цінами.
Ситуація ускладнюється також нетиповими погодними умовами, а саме повною відсутністю снігового покрову в більшості регіонів, а з ним і вологи у верхньому шарі ґрунту, та необхідністю в надзвичайно короткі терміни проводити весняно-польові роботи, що є вкрай складним завданням, враховуючи матеріально-технічне становище більшості господарств.
Президент асоціації «Український клуб аграрного бізнесу» (УКАБ) Алекс Ліссітса звертається до уряду з вимогою щодо негайного зупинення популістської дискусії про податкові нововведення для АПК України та накладання мораторію на будь-які зміни податкової системи та податкові перевірки для АПК щонайменше до кінця року. На його думку, необхідно також провести термінові зустрічі з фінансовими установами щодо розблокування фінансування галузі із метою підтримки дрібного та середнього агровиробника. Інакше, за його словами, аграрний сектор не зможе закінчити 2014 рік без суттєвих втрат.
Найбільші аграрні асоціації «Союз птахівників України», «Союз кормовиробників України», «Український клуб аграрного бізнесу», «Аграрний союз України», «Українська аграрна асоціація» також надали конкретні пропозиції Міністру аграрної політики та продовольства України Ігорю Швайці та в.о. Президента України Олександру Турчинову щодо дерегуляції сектору, а саме: скасування обов‘язкової сертифікації зерна, технічного контролю сільськогосподарської техніки, погодження на ввіз засобів захисту рослин, подвійної реєстрації при оформленні договору оренди, обов‘язковості проектів сівозміни та ряду документів при реєстрації права оренди сільськогосподарських земель.
«Ми звертаємось до уряду та парламенту України з проханням якнайшвидше вирішити зазначені питання та закликаємо парламентарів у цей важкий для країни час зробити все для термінового розв’язання проблем аграрного сектору. Оскільки нехтування даними проблемами може спричинити в країні ще одну кризу – продовольчу», – наголосив Алекс Ліссітса.
Асоціація
Український клуб аграрного бізнесу
вул. Жилянська, 146, пов. 3
01032 Київ, Україна
Тел/Факс: +380 44 236 20 97, 79
kotyk@ucab.ua
Тетяна Котик
Асоціація «Український клуб аграрного бізнесу» (УКАБ) була заснована у 2007 році для захисту економічних і професійних інтересів гравців аграрного бізнесу України. УКАБ є унікальною платформою в Україні для налагодження ділових контактів між лідерами агробізнесу, підвищення ефективності їх роботи та налагодження діалогу з органами державної влади. УКАБ активно сприяє українським виробникам у встановленні та підтримці міжнародних ділових зв’язків. До складу Асоціації входять найбільші виробники та переробники сільськогосподарської продукції України.