Сьогодні, 26 листопада, на пленарному засіданні Європейський парламент проголосував за внесення змін до Регламенту ЄС щодо знеліснення (EUDR), підтримавши пропозицію Ради ЄС щодо відстрочки його впровадження на один рік для всіх учасників ринку.
Про це повідомляє пресслужба Європейського парламенту: https://cutt.ly/AttXzp6I
Відповідно до змін великі оператори та трейдери повинні будуть виконувати зобов’язання за цим регламентом з 30 грудня 2026 року, а мікро- та малі підприємства – з 30 червня 2027 року. Додатковий час надано для забезпечення поступового переходу та завершення налаштування ІТ-систем, необхідних для подання заяв про належну обачність.
Крім цього, спрощено вимоги щодо інших питань:
- Зобов’язання подавати заяву про належну обачність покладатиметься на бізнес, який першим виводить продукт на ринок ЄС, а не на операторах та підприємцях, які згодом його комерціалізують.
- Для мікро- та малих первинних операторів вимоги будуть знижені до подання одноразової спрощеної декларації.
Наступний крок – переговори з країнами-членами ЄС щодо остаточного тексту закону. Зміни мають бути затверджені Радою ЄС та опубліковані в Офіційному віснику до кінця 2025 року, щоб відтермінування набуло чинності.