Вам був надiсланий лист з новим паролем Дякуємо за реєстрацiю. Ваш запит буде розглянуто у найближчий час.
29 Березня 2024

Новини

01.02.2017

Ucab Британці назвали головні конкурентні переваги українського агробізнесу

27 січня в Києві на зустрічі зі ЗМІ британські агровиробники поділилися своїми враженнями від візиту українськими аграрними підприємствами, що тривав з 23 по 28 січня. Поїздка в Україну була організована компанією «Сингента» за підтримки посольства Великобританії в Україні. Британські агровиробники відвідали Полтавську, Житомирську області, приєдналися до конференції з польових культур «Майстерня Аграрія»  від компанії «Сингента» в Харкові. Фіналом подорожі став Київ, де вони розповіли журналістам про досвід, отриманий під час поїздок аграрними господарствами, та оцінили потенційні можливості аграрної галузі України.

З візитом в Україні перебували 20 британських фермерів та консультантів. Не так давно група українських агровиробників теж відвідала у Великобританії щорічну сільгоспвиставку Lamma та найбільший дослідницький  центр  компанії «Сингента» у Jealott`s Hill в Англії. «Сингента» делегувала трьох агровиробників, які отримали можливість познайомитися з новітніми трендами та технологіями аграрного ринку.

Під час зустрічі у Києві Хелен Фейзі, заступник Посла, посольства Великобританії в Україні наголосила на важливості співпраці України та Великої Британії у галузі АПК. «Нам дуже приємно, що така велика група фермерів з Британії погодилася відвідати Україну. Ми бачимо великий потенціал щодо розвитку агросектору в Україні, - підкреслила Хелен Фейзі. – Це велика можливість як для Британії, так і для України. Масштаби агробізнесу в України вражають. Та кількість земельних ділянок, яку зараз обробляють у вашій країні, перевищує всю територію Великобританії. Разом з тим наша країна є великою державою, яка розробляє новітні агротехнології та інновації, важливі для розвитку аграрної галузі, і компанія «Сингента» у цьому є прикладом. Вона входить до 35 найбільших інвесторів з дослідження та розробок нових технологій. Минулого тижня ми запросили українських фермерів відвідати дослідницький центр «Сингента», який є найкращим та найпотужнішим в Британії. Посольство Британії вважає розвиток сільського господарства та технологій – ключовим напрямком діяльності». 

Хелен Феірлемб, керівник відділу Фінансові рішення компанії «Сингента» в країнах СНД «Сингента» висловила переконання, що подібні візити та обмін досвідом є дуже корисним для обох сторін. «Українські фермери можуть багато чому навчитися у британських фермерів, тому що вони мають інші підходи до агровиробництва та інші методі реалізації кінцевої агропродукції. І британські фермери теж можуть дещо почерпнути в українських колег, - зазначила вона. – В Україні складне законодавство, високі валютні ризики, логістичні проблеми, велика частина країни перебуває у зоні ризикованого землеробства, але незважаючи на це, українські агровиробники вирощують високі врожаї. І кожного року підвищують рівень експорту». 

Хелен Феірлемб вважає, що подібні поїздки є можливістю навчитися чомусь новому і подивитися як агробізнес працює в інших країнах. «Незважаючи на відсутність державної підтримки, дотацій, високі ставки по кредитах, - українські фермери працюють і отримують результат, - розповіла пані Феірлемб. 

Переважна більшість запитань на заході стосувалася особливостей ведення агробізнесу в Великій Британії та оцінки британський гостей українських підприємств. Оскільки Великобританія через кілька місяців вийде зі складу Європейського Союзу, то журналістів цікавило і те, як британські фермери працюватимуть без дотацій ЄС на сільське господарство.

Олівер Харрісон, голова Наглядової Ради з питань рослинництва Національної Спілки Фермерів північно-західного регіону Англії розповів, що велика частина британських фермерів голосувала за вихід Великобританії зі складу ЄС. Причин цьому, за його словами, є значна забюрократизованість процесу отримання дотацій, зростання орендної плати, посилення впливу екологічних організацій. Водночас, Олівер зазначив, що британські фермери розуміють і труднощі, з якими стикнуться при виході їхньої країни з європейської спільноти. «Перша проблема, яка може виникнути при виході Британії з ЄС, це те, що частка АПК складає всього лише 2% ВВП країни, тобто агровиробники не будуть мати можливості впливати на ухвалення якихось важливих рішень на законодавчому рівні. Крім того, можуть виникнути проблеми й у торгівлі товарами між країнами», - повідомив він.

Пан Харрісон зауважив, що субсидії від європейської спільноти створюють більше проблем для британських агровиробників, ніж дають можливостей, адже це призводить до зростання ціни оренди на землю, що негативно впливає на кінцеву собівартість вирощеної продукції. На його думку, Європейський Союз зараз переживає зміни і вже незабаром не зможе працювати як спільнота. 

Найбільше британських фермерів вразила українська гостинність і якість чорноземів. «Земля в Україні найкраща та найцінніша, - переконаний Олівер Харрісон. – У Британії 30-35 см чорнозему, а у вас ми бачили 1 метр родючого шару ґрунту. Я був здивований як українські агровиробники показують такі високі результати, маючи багато проблем і перепон. Можливо, валюта у вашій країні і не найстабільніша, але земля тут дійсно найкраща. У Великій Британії ми робимо все можливе, щоб збільшити родючість землі, але на це потрібно дуже багато років». 

Серед перешкод, які заважають українським агровиробникам досягнути кращих результатів, британські фермери відзначили велику кількість найманих працівників, які не є продуктивними. «Це незвично для британських реалій, оскільки оренда землі коштує значно більше, так само як і оплата праці, - зазначив Стівен Востон, агроном-консультант з питань агробізнесу. – В Україні робоча сила дешева, тому є можливість наймати більше працівників, втім виникає питання чи є вони ефективними в господарстві. Ми також побачили, що аграрні виробники використовують продуктивні методи виробництва, які майже не відрізняються від британських».

Британські агровиробники вважають основними складовими успіху агровиробництва хороші технології та менеджмент. Тому вбачають величезний потенціал в українському агробізнесі. «В українських фермерів  є можливості виробляти якісну продукцію, що матиме попит. Політичні негаразди мають безперечний вплив на ведення агробізнесу. Втім хороша земля і дешева оплата праці - це українська конкурентна перевага, - зазначив Біл Вебб, виробник зернових та картоплі. – Звісно, британські фермери працюють з 3% ставкою кредитування, що набагато поліпшує умови ведення аграрного бізнесу. Проте, якщо ви можете досягати таких високих результатів без будь-яких державних дотацій свідчить про те, що український бізнес має всі шанси до посилення своїх позицій на світовій арені».

Представники компанії «Сингента» та посольства Британії висловили сподівання, що подібні візити сприятимуть обміну досвіду між країнами,  та сприятимуть відкриттю для українських аграріїв новітніх трендів та технологій аграрного ринку.

___________________________________________________________________________

Про компанію Syngentа

«Сингента» — це провідна аграрна компанія, яка прагне підвищити рівень продовольчої безпеки в світі, надаючи можливість мільйонам сільгоспвиробників раціональніше використовувати наявні ресурси. Завдяки передовим науковим знанням та інноваційним рішенням 28 000 фахівців у понад 90 країнах світу працюють з метою удосконалити сучасні підходи до вирощування рослин. Ми рішучі у своїх намірах зберегти родючі землі від деградації, сприяти підвищенню біорозмаїття і відродженню сільських громад. Щоб дізнатися більше, будь ласка, зайдіть на: www.syngenta.com та www.goodgrowthplan.com. Приєднуйтесь до нас на Twitter www.twitter.com/Syngenta 

 

Ксенія Міщенко,

спеціаліст з корпоративних комунікацій компанії «Сингента»

тел. +38 044 494 1771

             [email protected] 




  • БЕЙКЕР ТІЛЛІ УКРАЇНА
  • Agroresurs
  • AMAKO
  • Лімагрейн
  • Zeppelin
  • Amazone
  • LNZ Group
  •  Agricom Group
  • horsch
  • uahk
  • Сygnet
  • Syngenta
  • Agco
  • Agroregion
  • Eridon
  • MHP
  • Maschionet
  • Maisadour
  • Козятинський м’ясокомбінат
  • DuPont Pioneer
  • Вінницька аграрно-промислова група
  • Agroscop
  • Agrimatco
  • NCH Advisors
  • Continental farmers Group
  • credit agricole
  • claas
  • john deer
Вітаємо! Ви підписались на новини порталу Ukab