Останні записи в блогах
15.01.2025
Вперше в умовах війни можна говорити про прибуток при вирощуванні всіх видів зернових
За попередніми оцінками, у 2024 році українські аграрії зібрали близько 54,7 млн т зернових різних видів, що на 8,5% менше показника попереднього періоду. Якщо розглядати в розрізі основних культур, то пшениці зібрали близько 21,8 млн т (-2,0% до показника минулого року), кукурудзи – 25,8 мл т (-19,4%) та ячменю – 5,3 млн т (+0,7%).
Детальніше04.09.2024
Майбутнє земельного ринку: уроки Східної Європи
Як змінювалася вартість сільськогосподарської землі у країнах Східної Європи та чи може Україна повторити їх успіх?
Детальніше22.08.2024
Ринок сільськогосподарської землі: виклики для інвесторів
Чому ринок землі росте навіть під час війни та де вигідніше інвестувати? Три роки тому в Україні запрацював ринок сільськогосподарської землі. Дискусії про необхідність цього кроку тривали понад тридцять років. Суть реформи полягала в поетапному відкритті ринку сільськогосподарських земель.
Детальніше13.08.2024
Зернові перспективи України
Цьогоріч Україна мала дуже ранній старт жнив озимих культур. Якщо зазвичай жнива розпочалися на початку липня, то цього року їх старт розпочався на 2 тижні раніше, ніж зазвичай. Згідно з даними Міністерства аграрної політики України, станом на 25 липня 2024 року вже обмолочено 92% посівних площ пшениці й зібрано 19,4 млн т зерна.
Детальніше22.07.2024
Підвищення акцизів - стимул до переходу на відновлювальні джерела енергії
Парламент ухвалив у другому читанні та в цілому законопроєкт № 11256-2 щодо підвищення акцизів на пальне у чотири етапи.
Детальніше27.06.2024
Стратегія розвитку сільського господарства та сільських територій України максимально наближена до актуальних норм ЄС
Напередодні початку офіційних переговорів про вступ України до Європейського Союзу Міністерство аграрної політики та продовольства презентувало Стратегію розвитку сільського господарства та сільських територій в Україні до 2030 року.
Детальніше30.05.2024
Українські аграрії долають виклики: 2024 рік може принести покращення, але ризики залишаються
Вже третій рік поспіль українські аграрії проводять посівну кампанію в умовах війни. Щороку з’являються все нові виклики, котрі змушують сільгоспвиробників адаптувати структуру посівних площ не лише відповідно до потреб ринку, а й до зовнішніх викликів.
Детальніше18.04.2024
Закон про мобілізацію. Які зміни передбачено для сільгосптехніки
Глобально змін у частині сільгосптехніки по військовому обліку не відбулося, оскільки вона і так згідно Положення про військово-транспортний обов'язок має стояти на відповідному обліку в ТЦК та СП, і за необхідності може бути вилучена, або на неї може бути видано частковий наряд.
Детальніше30.01.2024
Український і світовий ринок свинини: тенденції та прогнози
Для галузі свинарства 2023 рік став роком випробувань і водночас відновлення. Через глобальні воєнні та економічні виклики галузь зазнала значних труднощів. Проте, всупереч перешкодам, свинарство демонструвало виняткову стійкість і здатність до відновлення — весь минулий рік поступово збільшувалося поголів’я тварин, що свідчило про пожвавлення у галузі.
Детальніше26.01.2024
Яких змін потребує Україна для розвитку м'ясного скотарства
Розвиток спеціалізованого м’ясного скотарства, зокрема виробництва яловичини, вимагає особливого підходу та знань. Цей напрям відрізняється від звичайного скотарства зосередженням на високій якості м’яса, ефективності вирощування та оптимізації процесів. На ринку України переважна більшість яловичини на прилавку представлена молочно-м’ясними породами корів.
Детальніше10.01.2024
Продовження земельної реформи — це наш індикатор цивілізаційного вибору, руху в напрямку європейської спільноти та реформ
Українська земельна реформа в різних її видозмінах триває вже 30 років, тож її потрібно нарешті завершувати. За ці роки земельна реформа встигла стати приводом для народження безлічі міфів, появи політичних маніпуляцій та різноманітних «лякалок».
Детальніше24.11.2023
Шлях розвитку індиківництва
З імпортера — в експортера: чи має нині попит українське м’ясо індиків у країнах ЄС і які перспективи цього продукту найближчого майбутнього.
Детальніше11.10.2023
Птахівництво — у пріоритеті
Розвиток птахівничого ринку в Україні та за її межами: виклики й перспективи, що стоять перед галуззю.
Детальніше31.08.2023
Овочівникам потрібен план робіт
Якщо у цей рік на овочі ціна впала, то наступного року їх будуть вирощувати менше. А через рік по тому через те, що овочів виростили мало, ціна збільшиться. Тому на наступний рік треба знову саджати, щоб спіймати Бога за бороду та продати якомога дорожче. Такі коливання, які відбуваються зараз, були прогнозовані, вони завжди були і будуть.
Детальніше25.08.2023
Європейська загадка: чи поїде українське зерно до ЄС після 15 вересня
До чого варто готуватися українським аграріям після завершення заборони на експорт агропродукції до ЄС?
Детальніше22.08.2023
Попри труднощі з логістикою, аграрії змогли завершити маркетинговий рік майже з довоєнними об’ємами експорту
На початку повномасштабної війни Україна мала катастрофічну ситуацію з експортом. Наприкінці 2021 року багато аграріїв притримували зерно з надією заробити більше, що спричинило появу суттєвих залишків в обсязі близько 30 млн т в умовах, коли порти стали заблокованими через російську агресію.
Детальніше21.08.2023
Світовий ринок свинини: хто втрачає, а хто знаходить
Світове виробництво свинини у 2023 році, за даними останнього звіту USDA, залишиться сталим і складе 114,8 млн тонн, що лише на 0,3% більше, ніж у 2022 році.
Детальніше14.08.2023
Інтеграція агросектору України до ЄС: тернистий шлях до кращого майбутнього?
Шлях вступу України до Європейського Союзу (ЄС) є складним і багатоетапним процесом, який включає в себе низку реформ у різних сферах для відповідності європейським стандартам та нормам. Особливо це стосуватиметься аграрного сектору.
Детальніше10.08.2023
Більш приваблива ціна на основні компоненти кормів робить українську галузь тваринництва рентабельнішою
Незважаючи на труднощі, котрі спричинила повномасштабна війна, ринок кормів в Україні поступово відновлюється та впродовж 2023 року вийшов на стабільний етап функціонування на всіх своїх рівнях.
Детальніше03.08.2023
Росія вкрала в українських фермерів 4−5 млн тонн зерна за минулий рік. Що далі?
Зараз дуже потрібні конкретні та дієві санкції.
Детальніше03.04.2023
Зимові шини на сільгосптехніку: непорозуміння чи нова перешкода для аграріїв?
Нещодавно Верховною Радою України було зареєстровано проєкт Закону «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо безпечності транспортних засобів» №8369 від 19.01.2023, яким вводяться адміністративна відповідальність і недопуск транспортних засобів до участі в дорожньому русі без сезонних шин.
Детальніше06.03.2023
Трактори, комбайни, обприскувачі: ситуація на ринку за 2022 рік
2022 рік став неабияким випробуванням для українських громадян, бізнесу і зокрема агросектору та аграріїв у зв’язку з повномасштабним вторгненням рф. Порятунок персоналу і майна, закриті порти, окупація частини території, ускладнений імпорт і експорт, проблеми з паливом і логістико, бойові дії, мобілізація — з усім цим зіткнулися сільгоспвиробники.
Детальніше13.02.2023
Дієве регулювання ГМО необхідне та невідкладне
Чи почнуть в Україні вирощувати ГМ-сорти аграрних культур після ухвалення нового законопроєкту і що це змінить?
Детальніше09.02.2023
З чим свинарство України й світу увійшло у 2023 рік
Протягом 11 місяців війни свинарство в Україні сильно змінилось. Останніми роками ця перспективна галузь тваринництва нарощувала ефективність та все впевненіше ставала конкурентоспроможною на ринку.
Детальніше02.02.2023
ГМО в Україні: нелегальне ввезення, міфи та відсутність контролю. Що далі?
Генетичні модифікації рослин зазвичай націлені на стійкість до окремих гербіцидів (гліфосати, дикамба тощо), стійкість до шкідників (лускокрилі тощо), стійкість до вірусів, стійкість до посухи та інших стресових явищ, поліпшення якісних характеристик продукції (вміст крохмалю, краща перетравність кормів тощо).
Детальніше21.11.2022
Чому росія перешкоджає експорту української сировини та як це впливає на аграріїв та світову спільноту?
Офіційна позиція, яка озвучується з боку росії щодо затримок у роботі зернового коридору, — це торг за те, щоб отримати дозвіл на відвантаження продовольчої продукції з їхніх регіонів. Але, на мою думку, існує також і не зовсім офіційна позиція, яка полягає в продовженні війни в економічній сфері та в тиску на світове суспільство шляхом постійного переривання постачання продовольчої продукції з України
Детальніше29.06.2022
Збиральна кампанія без грошей. Чи зберуть аграрії вирощений урожай
У 2022 році українські аграрії провели, мабуть, найскладнішу посівну кампанію за часів незалежності — заміновані поля, трактористи в бронежилетах, обстріли, окупація і деокупація. Водночас виникли проблеми з фінансами, ресурсами, людьми, а в якості «приємного бонусу» — закриті морські порти та здорожчання логістики в 4-6 разів.
Детальніше25.06.2022
Єдиний варіант уникнути світової продовольчої кризи — розблокувати чорноморські порти
Зараз Україна знайшла деякі шляхи для експорту, які допоможуть у найближчий рік реалізувати наші запаси на світовому ринку (порти Дунаю, румунські та польські порти). Але цього недостатньо.
Детальніше23.06.2022
Від України чекають зерно, а ми експортуємо руду
Пропускна здатність вантажних перевезень залізницею до ЄС — 1900 вагонів на добу. Близько половини цього обсягу займає залізна руда. До яких наслідків це може призвести?
Детальніше19.06.2022
Ринок техніки: поточна ситуація в умовах війни
Вже минуло більше трьох місяців війни з рф, які припали на період активної підготовки до нового аграрного сезону та посівної кампанії, а також на період ввезення тракторів та сільськогосподарської техніки. Якою ж є наразі ситуація на ринку техніки з тракторами, комбайнами й обприскувачами?
Детальніше