Новини
10.02.2017
Як перетворити деревні відходи на ефективне біопаливо
У Вінниці вібувся практичний семінар на тему заміщення імпортованих енергоносіїв місцевими видами палива в рамках проекту uP_running програми Європейського Союзу HORIZON 2020. На заході, органі-зованому Асоціацією «Український клуб аграрного бізнесу» та НТЦ «Біомаса», обговорювалися питання пере-творення деревної біомаси на теплову енергію. Виступи стосувалися прибутковості, бар’єрів розвитку, можли-вості фінансування проектів цього виду альтернативної енергетики.
На семінарі «Можливості використання деревної біомаси від обрізки плодових дерев і викорчовування старих насаджень в енергетичних цілях» були відібрані учасники виробничого ланцюгу (постачання деревної біомаси, її утилізації та переробки на біоенергетику), за участю яких протягом 2017 року відбуватимуться демонстраційні заходи проекту. Результатом обговорень стали попередені домовленості між представниками проекту uP_running (УКАБ та НТЦ «Біомаса») та попередньо відібраними учасниками проекту щодо практичних можливостей організації ланцюгів постачання вторинної продукції садівництва у формі деревної біомаси для потреб енергетики.
УКАБ та НТЦ «Біомаса» оцінили потенціал виробництва деревної біомаси за допомогою польових вимірювань у господарствах Вінницької області. Наразі тривають лабораторні дослідження технічних показників деревини для визначення рівня придатності, аби використовувати деревне біопаливо в індустріальних потребах енергетичної галузі.
Довідково. У проекті up_Running "Підвищення рівня сталого постачання деревної біомаси від обрізки та видалення багаторічних сільськогосподарських насаджень" беруть участь сім країн. Проект фінансується Європейською Комісією в рамках програми Horizon 2020. Двадцять демонстраційних проектів буде реалізовано в різних країнах для того, щоб довести доцільність використання деревної біомаси від обрізання та видалення насаджень в енергетичних цілях та для заохочення такої практики серед фермерів.
Деревина, що утворюється від обрізання, та залишається після очищення виноградників, оливкових плантацій та фруктових садів наприкінці виробничого циклу є одним з видів аграрних відходів, які зазвичай спалюються або заорюються в ґрунт з метою їх утилізації. Робота з такими відходами часто обтяжує основну сільськогосподарську діяльність і може спричиняти додаткові витрати для фермерів.
Україна є однією з чотирьох демонстраційних країн проекту uP_running (інші країни: Іспанія, Італія та Греція). Аграрним партнером проекту стала асоціація «Український клуб аграрного бізнесу», технічним партнером було обрано науково-технічний центр «Біомаса».