Новини
02.06.2023
Українське птахівництво часів війни: виклики та перспективи
“Якщо розглядати наслідки війни для українського птахівництва, то найбільше постраждала галузь виробництва курячого яйця”, – зазначив аналітик УКАБ Максим Гопка під час виступу “Як розвиватиметься птахівництво в Україні: нові виклики та перспективи” на міжнародному форумі “POULTRY FARMING”.
Повномасштабна війна суттєво вплинула на птахівництво, яке тільки зараз поступово починає відновлюватися. Так, станом на травень 2023 року кількість свійської птиці в господарствах усіх категорій становить 176,6 млн голів, що є більшим на 10,4 млн голів порівняно з аналогічним періодом минулого року. Частка підприємств в цих показниках знаходиться на рівні 60,6%.
За перших 4 місяці 2023 року українським виробникам птиці вдалось втриматись на рівні минулорічних показників з реалізації кількості продукції на забій – 418,8 тис. т (аналогічний обсяг, який був у 2022 році за цей період). 90% птиці відправляється на забій саме підприємствами. Водночас, показники виробництва яєць є нижчими, оскільки ця галузь постраждала найбільше: загалом за 4 місяці 2023 року було одержано 3421,1 млн шт яєць, що є меншим від аналогічного періоду минулого року на 14%.
Загалом у світі у 2023 році прогнозується зростання виробництва курятини на 1% до 103,4 млн т, головним чином за рахунок зростання Бразилії та Сполучених Штатів, а також Таїланду, Мексики та Туреччини. Незважаючи на те, що ціни на корми залишаються високими, очікуване зниження цін на кукурудзу та сою в 2023 році сприятиме виробництву курятини в більшості країн. Зростання прогнозується й для України, а також очікується, що наша країна збільшить поставки до ЄС, скориставшись тимчасовими заходами ЄС щодо вільної торгівлі.
“Підприємства України з виробництва курятини будуть поступово нарощувати поголів’я для внутрішнього споживання залежно від рівня попиту. Щодо виробництва яєць, то цей ринок є досить чутливим та залежить як від експортних об’ємів, так і від поставок на внутрішній ринок. Наразі в господарствах населення збільшується виробництво цієї продукції, тому за прогнозами до осені будемо мати непоганий рівень виробництва, що зробить ціни на яйця більш доступними. Однак, під час осінньо-зимового періоду все залежатиме від ситуації з енергетикою, кормами та військовими діями”, – прогнозує Максим Гопка.