Новини
09.10.2018
Україна та Британія: неоране поле для співпраці
8-11 жовтня у Лондоні відбувається Ukrainian week in London. Алекс Ліссітса, президент асоціації «Український клуб аграрного бізнесу», виступив з презентацією «Великобританія та Україна: вільна торгівля, сільське господарство та економічне зростання після Брексіт».
Протягом останніх двох десятиліть уряд Великобританії стверджував, що ЄС повинен ліквідувати або істотно зменшити субсидії, які негативно впливають на торгівлю та натомість сфокусуватися на підтримці суспільних благ, які ринок не можу забезпечити, наприклад екологічні питання.
Наслідки Brexit для ЄС полягають в тому, що він втратить один із своїх найбільш ліберальних на налаштованих на реформи членів. У той час Великобританія зіткнеться з проблемою самостійного розвитку та регулювання власної сільськогосподарської та торговельної політики.
Розвиток українського сільського господарства можна описати двома яскравими фазами: "проблемна дитина" національної економіки у 1994-2004 роках та його різких розвиток, який спричинили іноземні інвестиції у великих господарствах 2005-2012 рр. Сьогодні українське сільське господарство лідирує за експортом соняшникової олії, зернових, меду тощо.
«Головними завданнями для України в майбутньому є: відкриття ліберального ринку землі, а також прозорість бізнесу, вирішення проблем з транспортною інфраструктурою та питання відсутності людського капіталу в сільськогосподарському секторі. Співпраця України та Великобританії має багато перспектив. Повна лібералізація торгівлі між Великобританією та Україною принесе нижчі ціни для британських споживачів, забезпечить продовольчу безпеку через диверсифіковану торгівлю. Крім того, можлива плідна співпраця з ланцюгами постачання та перевезення різних сільськогосподарських продуктів як молочка та птиця, які високо затребувані на зростаючих ринках в Африці і Азії. Спільна робота також може бути цікава у напрямках інвестиційних можливостей для британських фондів у агробізнес України, ІТ та агро стартапів, освіти та обміну знаннями», - коментує Алекс Ліссітса.