Новини
06.09.2017
УКАБ увійшов в робочу групу з запобігання земельному рейдерству
5 вересня відбулося засідання аграрного комітету Верховної ради України на тему «Рейдерство в аграрному секторі. Діяльність органів державної влади по запобіганню захоплення аграрних підприємств», у якому взяли участь представники земельного комітету асоціації «Український клуб аграрного бізнесу».
Щороку аграрії стають жертвами спроб захоплення врожаю або підприємства. З метою протистояння незаконним захопленням власності на засіданні Комітету народними депутатами, представниками уряду та аграрних асоціацій, було запропоновано низку заходів, котрі унеможливлять рейдерство.
За пропозицією Міністра юстиції України Павла Петренка, до кінця цього місяця згідно з новими правилами реєстратор фізично не зможе завершити реєстрацію без інформації з Державного земельного кадастру, що упередить можливість виникнення подвійних договорів оренди. Крім того, у власника та орендаря з’явиться можливість встановлювати спеціальний контроль в реєстрі речових прав, що дозволить оперативно відслідковувати будь-які реєстраційні дії щодо земельних ділянок. Також з 15 серпня по всій території України почали працювати антирейдерські штаби, які реагують на спроби рейдерства. За результатами їх діяльності, проти рейдерів уже порушено кілька кримінальних справ. Максим Мартинюк, Перший заступник Міністра агропромислової політики та продовольства наголосив на тому, що профільне міністерство працює над тим, щоб забезпечити взаємодію Державного земельного кадастру та Реєстру речових справ.
«Захист права власності на землю, майнові комплекси підприємств й інших речових прав є дуже важливим для бізнесу України. Розповсюдженість рейдерства показує нашим іноземним партнерам ненадійність ведення бізнесув Україні, що стримує потік інвестицій в аграрну галузь. Приорітетним завданням державних органів має стати демонстрація стовідсоткового збереження прав національних та іноземних власників підприємств.
Зі свого боку УКАБ також приділяє значну увагу упередженню рейдерства та є членом робочої групи з запобігання земельному рейдерству, до якої увійшли інші профільні аграрні асоціації, представники Міністерства юстиції та Держгеокадастру. Метою групи є розробка законодавчих пропозицій щодо запобіганню рейдерству та створення належних механізмів захисту прав сільськогосподарських виробників», - прокоментував Роман Граб, експерт аграрних ринків Асоціації «Український клуб аграрного бізнесу».