Новини
21.05.2013
Скасування обов’язкової сертифікації зерна сприятиме оптимізації затрат агровиробників – УКАБ
Скасування обов’язкової сертифікації якості зерна та послуг зерносховищ дозволить зменшити кількість дозволів, які необхідно отримувати аграріям для ведення своєї діяльності. Крім цього, запровадження в Україні добровільної сертифікації зерна відповідатиме світовій практиці агробізнесу. Про це зазначили в асоціації «Український клуб аграрного бізнесу».
«УКАБ підтримує законодавчі ініціативи щодо повернення до безстрокової сертифікації відповідності послуг зерносховищ та добровільної сертифікації якості зерна та продуктів його переробки, які визначені у проекті Закону України «Про внесення змін до Закону України «Про зерно та ринок зерна в Україні» (щодо дерегуляції ринку зерна), № 2459», - зазначив генеральний директор УКАБ Володимир Лапа.
Це сприятиме ефективному веденню аграрного бізнесу близько 50 тисяч господарюючих суб’єктів, що працюють в галузі. «Адже на практиці всі розуміють, що реально сертифікати якості в більшості випадків не потрібні ні підприємствам, які реалізують агропродукцію, ні покупцям, а лише створюють бюрократичний тиск, який вимагає додаткових часових та матеріальних ресурсів», - повідомив експерт.
Крім цього, таке рішення відповідає міжнародній практиці. Так, в Європейському Союзі немає аналога сертифікату якості, у США передбачається обов’язкова перевірка якості зерна в приватних лабораторіях за присутності федерального інспектора лише для частини експортованого зерна, якщо партія більша за 15 тис. тонн (в Україні середня партія 8 тис. тонн), а в сусідній Росії обов’язкова сертифікація була скасована в липні 2011 року.
Нагадаємо, у липні 2012 р. уряд зробив сертифікацію безстроковою, внісши зміни у відповідну постанову. Проте в грудні 2012 р. законопроектом 5462-VI, яким вносились зміни до десятків законів, була повернута щорічна сертифікація.
В УКАБ зазначили, що ще однією нормою законопроекту є відновлення безстрокової дії сертифікату відповідності послуг із зберігання зерна для зернових складів. Це положення також має спростити умови для роботи на зерновому ринку, зменшивши регуляторні бар’єри для суб’єктів зберігання зерна, що позитивно позначиться на його функціонуванні.
«Ми знаємо, що окремі народні депутати мають позицію щодо радикального скорочення регуляторних функцій контролюючих інспекцій на зерновому ринку, але з нашої точки зору, запропонований законопроектом №2459 варіант є оптимальним на даному етапі», - зауважив В.Лапа. Сьогодні Верховна Рада розгляне законопроект у першому читанні. УКАБ висловлює сподівання, що депутати його підтримають.
Асоціація
Український клуб аграрного бізнесу
вул. Велика Житомирська, 20 А, оф.53
01025 Київ, Україна
Тел/Факс: +380 44 2014950, 51
www.agribusiness.kiev.ua
Тетяна Котик
Асоціація «Український клуб аграрного бізнесу» (УКАБ) була заснована у 2007 році для захисту економічних і професійних інтересів гравців аграрного бізнесу України. УКАБ є унікальною платформою в Україні для налагодження ділових контактів між лідерами агробізнесу, підвищення ефективності їх роботи та налагодження діалогу з органами державної влади. УКАБ активно сприяє українським виробникам у встановленні та підтримці міжнародних ділових зв’язків. До складу Асоціації входять найбільші виробники та переробники сільськогосподарської продукції України.