Вам був надiсланий лист з новим паролем Дякуємо за реєстрацiю. Ваш запит буде розглянуто у найближчий час.
19 Серпня 2024

Новини

17.06.2010

Презентація комплексної державної програми реформ та розвитку сільського господарства України

16 червня Міністр аграрної політики України Микола Присяжнюк презентував Комплексну Державну програму реформ та розвитку сільського господарства України та Галузеву програму соціально-економічного розвитку сільських територіальних громад (модельний проект «Нова сільська громада»).

Захід відбувся в рамках XXІІ-ї Міжнародної агропромислової виставки «АГРО 2010».

Відкриваючи презентацію Комплексної Державної програми реформ та розвитку сільського господарства України, Міністр відзначив: «Ми чітко розуміємо, що саме аграрний сектор може стати джерелом росту нашої національної економіки. Переконаний, що в України є все для того, щоб стати провідним виробником продовольства в світі. За рахунок власного виробництва ми спроможні не лише забезпечити потреби внутрішнього ринку, а й на порядок наростити експорт. Для цього потрібно зробити корекцію державної аграрної політики в країні. А тому на часі – впровадження системних аграрних реформ. Саме ці аграрні реформи знайшли своє місце у Комплексній державній програмі реформ та розвитку сільського господарства України».

М. Присяжнюк поінформував про велику і кропітку роботу, що передувала розробленню документу. Так,  в Мінагрополітики була створена робоча група, до складу якої увійшли фахівці нашого міністерства, корпорації «АГРО СОЮЗ», аграрної науки та бізнесових структур; базовим документом для його підготовки слугувала Програма економічних реформ на 2010–2015 роки «Заможне суспільство, конкурентоспроможна економіка, ефективна реформа», яку було презентовано Президентом України Віктором Януковичем 2 червня поточного року.

«У Комплексній програмі ми ставимо за мету якісно реформувати ключові системоутворюючі галузі сільського господарства. Проте, в жодному разі не йдеться про методи «жорсткої сили». Радикальні, стресові реформи неприйнятні і недопустимі. Це системні, поетапні, конструктивні реформи, з урахуванням попередніх надбань та помилок», - запевнив Микола Присяжнюк.

Детальний аналіз світових тенденцій, національних особливостей та реально існуючий стан речей дозволив визначити три магістральні напрями перетворень:

-            у сфері безпосередньо системоутворюючих галузей аграрного сектору економіки, які повинні бути нашими вагомим експортним потенціалом, а саме: рослинництві, свинарстві, молочному скотарстві;

-            реформування аграрної науки та освіти - інтелектуального ресурсу реформ;

-            перегляд і якісно нові підходи до системи управління АПК - створення системи управління на основі партнерських взаємовигідних, взаємовідповідальних стосунків держави та агарного бізнесу, націленої на мотивацію та стимулювання підприємств та бізнесу.

Реалізація стратегічних цілей потребує створення Аграрного банку, який би надавав весь спектр банківських послуг для агро виробників; Державного земельного іпотечного банку для регулювання процесів на ринку земель сільськогосподарського призначення; ефективно діючої Аграрної біржі для просування нашої продукції на зовнішні ринки; Національного оператора на ринку зерна; а також цивілізованого страхування аграрних ризиків та підтримки сільгоспвиробників.

Презентацію Галузевої програми соціально-економічного розвитку сільських територіальних громад та модельного проекту "Нова сільська громада" Міністр аграрної політики Микола Присяжнюк розпочав з аналізу ситуації щодо соціальної сфери села. Зокрема, Міністр повідомив, що соціальна сфера села продовжує знаходитися в занепаді. Найгострішими проблемами в сільській місцевості залишаються безробіття, трудова міграція, бідність і руйнування соціальної інфраструктури. Як наслідок сільські населені пункти поступово обезлюднюються і припиняють своє функціонування.

Деградація сільських територій та зубожіння селян зумовлені: низьким рівнем розвитку та переважно монофункціональністю аграрного сектора; низьким рівнем дохідності сільськогосподарського виробництва, відсутністю фінансової підтримки дрібних сільськогосподарських товаровиробників, обмеженістю фінансових ресурсів місцевих бюджетів, адміністративними перешкодами в залученні інвестицій тощо.

«Необхідність створення нової політики розвитку сільських територій є очевидною. На сьогодні для міністерства відправною точкою є взята Урядом на виконання Програма Віктора Януковича «Україна – для людей!», яка передбачає реалізацію національної програми відродження українського села; створення пільгових умов для залучення інвестицій у розвиток соціальної інфраструктури сільської місцевості, газифікацію сільських населених пунктів, будівництво автошляхів, медичних і освітніх закладів; запровадження Європейських стандартів соціального захисту, якісного піднесення життєвого рівня громадян України; створення  належних умов для нарощування освітнього потенціалу України, забезпечення широкого доступу талановитої молоді до нових знань незалежно від місця проживання, майнового стану та фінансових можливостей батьків; забезпечення громадян доступним житлом; посилення державного контролю за якістю медичних послуг та препаратів, гарантування якісної  безкоштовної  екстреної  медичної  допомоги; розширення повноважень місцевих рад, максимальне усунення бюрократичного апарату від вирішення питань розвитку територіальних громад, децентралізація влади, реформування міжбюджетних відносин на користь місцевого самоврядування», - зазначив Микола Володимирович.

Міністр окреслив основну мету модельного проекту "Нова сільська громада" - розроблення взірцевих моделей соціально-економічного розвитку сільських територіальних громад на засадах запровадження конкурентоспроможного та екологобезпечного сільськогосподарського виробництва, підвищення рівня життя сільського населення, створення комфортних умов проживання на селі і на цій основі забезпечення сталого розвитку сільських територій.

Модельний проект спрямований на розроблення та реалізацію демонстраційних програм соціально-економічного розвитку п’яти сільських територіальних громад у п’яти регіонах України, що характеризуються притаманними їм особливостями соціального устрою та ведення господарства: Поліссі (Житомирська обл.), Карпатському регіоні (Івано-Франківська обл.), Наддніпрянщині (Черкаська обл.), у Донбасі (Донецька обл.) та у Криму.

Від виконання проекту фахівці очікують підвищення рівня зайнятості та збільшення доходів населення сільських громад; розвитку підприємницьких структур у сільському господарстві та в невиробничій сфері; збільшення виробництва конкурентоспроможної на внутрішніх і зовнішніх ринках продукції сільського господарства; поліпшення екологічної ситуації у сільській місцевості; підвищення забезпечення сільських населених пунктів об`єктами соціальної інфраструктури та  поліпшення соціального обслуговування сільського населення; активізації приросту інвестицій за рахунок внутрішніх і зовнішніх джерел фінансування має відбуватися через формування ефективної  інвестиційної політики розвитку сільських територіальних громад.

«Реалізація програми дозволить набути цінного досвіду програмування розвитку сільських територій на державному рівні. Сподіваюся, що ця справа стане спільною справою для усіх присутніх тут керівників аграрного сектору економіки, науки, освіти та інститутів громадянського суспільства», - зауважив М. Присяжнюк.

Прес-служба МінАП




  • БЕЙКЕР ТІЛЛІ УКРАЇНА
  • Agroresurs
  • AMAKO
  • Лімагрейн
  • Zeppelin
  • Amazone
  • LNZ Group
  •  Agricom Group
  • horsch
  • uahk
  • Сygnet
  • Syngenta
  • Agco
  • Agroregion
  • Eridon
  • MHP
  • Maschionet
  • Maisadour
  • Козятинський м’ясокомбінат
  • DuPont Pioneer
  • Вінницька аграрно-промислова група
  • Agroscop
  • Agrimatco
  • NCH Advisors
  • Continental farmers Group
  • credit agricole
  • claas
  • john deer
Вітаємо! Ви підписались на новини порталу Ukab