Новини
20.09.2017
На Агрошколі розповіли про ізраїльські технології молочного тваринництва
18 вересня в м. Київ відбувся третій модуль Агрошколи “Управління молочним бізнесом”, який був присвячений ізраїльським технологіям молочного тваринництва та управління стадом.
На заході близько 20 учасників - директори молочних господарств та зоотехніки дізналися про сучасні розробки ізраїльської компанії AfiMilk. Компанія AfiMilk займає 30% світового ринку з виробництва систем управління стадом.“Ми маємо багато партнерів, дилерів по всьому світу. Пропонуємо як комплексні рішення, так і проекти під ключ для різних типів господарств. Ми пропонуємо розглянути систему AfiFarm”, - розповів Ігор Цвета, регіональний директор компанії Afimilk.
Датчики AfiFarm збирають найважливіші дані, які потім прораховуються, аналізуються і упорядковуються системою. Такі операції, поряд з пропонованими наборами рекомендацій, дозволяють керуючим молочними фермами приймати правильні рішення в тих чи інших ситуаціях. Система AfiFarm зачіпає такі напрямки діяльності, як виробництво молока, відтворення стада і здоров'я тварин, а також представляє унікальний набір рішень у вигляді сповіщень про проблеми з харчуванням, заснованих на аналізі складу молока стада. “В результаті фермер отримує важливу інформацію про ефективність доїння та інші відомості, які дозволяють найкращим чином контролювати виробничі показники молочної ферми. Ось уже багато десятиліть система AfiFarm допомагає молочним фермам збільшувати виробництво молока, покращувати стан здоров'я стада і підвищувати показники відтворення. Успіх багатьох молочних господарств був би неможливий без використання даного програмного забезпечення. Велика група працівників, які працюють віддалено, через мобільний доступ можуть давати рекомендацію по фермі, ці послуги є безкоштовними”, - зазначив пан Ігор Цвета.
Леонід Павличенко, керівник компанії “Агросистема” під час наступної теоретико-практичної сесії розповів про застосування обладнання з визначення кількості соматичних клітин. Зокрема розповів про прилад Lactoscan SCC, який відповідає вимогам стандарту ISO 13366-1:2008.
“Проба молока поміщається в пробірку, де перемішується з барвником Sofia Green, який забарвлює соматичні клітини як індикатор. Після цього проба поміщується до касети Lactopichip, яка вставляється в прилад. Далі система починає проводити аналіз, тривалість якого від 10 с до 2 хв залежно від кількості полів заповнених на касеті. Після цього робиться серія знімків, на них виконується підрахунок кількості соматичних клітин”, - розповів Леонід Павличенко. При процесі збору зразка для проведення аналізу важливо дотримуватися затвердженої методики відбору проб, для того, щоб отримати якомога правильний результат. Наприклад, якщо зразок не оброблявся конвервантом, він має бути дослідженим протягом 6 годин.