Новини
07.03.2012
Комбайни зносились наполовину у третини сільськогосподарських підприємств
Лише 4% аграрних виробників володіють повністю оновленим парком комбайнів, а в 13% − він оновлений на 90%. Водночас кількість аграріїв, які готові придбати сільгосптехніку в 2012 році, зросла на 15-30% в залежності від типу обладнання. Такі результати дослідження, проведеного агенцією “AgriSurvey” Асоціації «Український клуб аграрного бізнесу».
Незважаючи на значне зростання ринку сільськогосподарської техніки в Україні протягом останніх років, більша частина машино-тракторного парку виробників сільськогосподарської продукції досі потребує оновлення.
«Як показують результати нашого дослідження «Аналіз попиту на сільськогосподарську техніку-2012», найкраща ситуація з менш вартісним навісним та причіпним обладнанням, яке перебуває у задовільному стані у чверті аграрних виробників. А ось сучасним трактором володіє лише кожний шостий аграрій, з комбайнами ситуація ще гірша. Особливо зношеним є обладнання на півдні та півночі України», − коментує директор агенції “AgriSurvey” Тарас Гагалюк.
Водночас аграрії використовують кожну можливість, щоб інвестувати у підвищення ефективності виробництва та впровадження сучасних технологій, в тому числі за рахунок придбання нової сільськогосподарської техніки. Результати опитування свідчать про те, що кількість аграріїв, готових придбати сільгосптехніку в 2012 році, зросла на 15-30% в залежності від типу обладнання.
«Таке зростання є однозначно позитивним сигналом для виробників сільськогосподарського обладнання. Проте навіть 30% – це все ще досить стриманий ріст, враховуючи реальні потреби вітчизняного сільського господарства в оновленні. Тому конкуренція на ринку буде зростати, і лише ті компанії, що пропонуватимуть разом із надійною та якісною продукцією широкий спектр додаткових послуг та сервіс на найвищому рівні, зможуть збільшити свої частки на ринку» − зазначає експерт аграрних ринків УКАБ Тарас Висоцький.
Водночас експерт наголосив, що реальні можливості щодо оновлення парку сільськогосподарської техніки будуть стримуватись невизначеністю із ринком земель, фінансовими втратами від загибелі озимих та високими відсотковими ставками за кредитами.
Детальніше із інформацією про дослідження «Аналіз попиту на сільськогосподарську техніку-2012» можна ознайомитись тут: http://www.agribusiness.kiev.ua/uk/service/studies/1328524940/
Додаткова інформація за тел.: +380 44 201-49-50/51
Український клуб аграрного бізнесу
E-Mail: kotyk@agribusiness.kiev.ua
Тетяна Котик