Різні речі мотивують різних людей. Те, що для одного працівника винагорода, іншими може сприйматися як кара. Тому Президент і Генеральний директор «Painchaud Performance Group» (Канада) Мішель Пейнчо рекомендує спостерігати за персоналом компанії та визначати їхні відмінності у мотивації, саме це допоможе створити справжню високоефективну команду.
«Нам також необхідно зрозуміти цінності наших співробітників. Що для них важливо? Якщо ми зможемо втілити їх в робочому середовищі, співробітники будуть більш мотивовані, - говорить канадський експерт. – І це також те, що можна і потрібно спостерігати. Коли хтось працює, можна побачити, на чому він зосереджений, про це свідчить його мова тіла, вираз обличчя, тобто мотивація інтегрована в саму роботу».
Водночас Мішель Пейнчо наголосила, що роки досліджень підтверджують, що фінансовий чинник не є основною мотивацією для співробітників.
«Насправді, найсильніші мотивуючі чинники – прості речі, такі як зворотний звязок і вдячність. На жаль, не багато керівників дійсно забезпечують ефективну вдячність і зворотний звязок», - зауважила Президент і Генеральний директор «Painchaud Performance Group».
В той же час вона додала, що одним із найбільш дієвих способів підвищення працездатності співробітників - змусити людей відповідати за результати своєї роботи. Але люди повинні розуміти, чого від них очікують, а також отримувати схвальні або несхвальні відгуки. Команда може бути виключно високопродуктивною, але ніколи не отримати будь-якого позитивного відгуку. Після цього вони можуть працювати менш ефективно через відсутність зворотного звязку і елементарної вдячності. І навпаки, людина або команда можуть виконувати свою роботу дуже погано, але ніколи не отримувати будь-якого негативного відгуку. Якщо нічого не сказати про результати їхньої роботи, цілком імовірно, що вони продовжуватимуть бути посередніми виконавцями.
«Критерії ефективності роботи повинні бути донесені працівникам, вони повинні розуміти, чого від них очікують», - додала Мішель Пейнчо.
Крім кадрових питань, під час конференції теоретики і практики з України та світу розкажуть про підвищення продуктивності, ноу-хау і сучасні тенденції в аграрному менеджменті.
Асоціація
Український клуб аграрного бізнесу
вул. Жилянська, 146, пов. 3
01032 Київ, Україна
Тел/Факс: +380 44 236 20 97, 79
www.agribusiness.kiev.ua
Тетяна Котик
Асоціація «Український клуб аграрного бізнесу» (УКАБ) http://agribusiness.kiev.ua була заснована у 2007 році для захисту економічних і професійних інтересів гравців аграрного бізнесу України. УКАБ є унікальною платформою в Україні для налагодження ділових контактів між лідерами агробізнесу, підвищення ефективності їх роботи та налагодження діалогу з органами державної влади. УКАБ активно сприяє українським виробникам у встановленні та підтримці міжнародних ділових зв’язків. До складу Асоціації входять найбільші виробники та переробники сільськогосподарської продукції України.