Вам був надiсланий лист з новим паролем Дякуємо за реєстрацiю. Ваш запит буде розглянуто у найближчий час.
19 Квітня 2024

Новини

09.02.2022

Ucab Артем Росляков: “Український ринок добрив рухається у бік підвищення та ускладнення технології живлення рослин”

До асоціації «Український клуб аграрного бізнесу» нещодавно долучився світовий виробник добрив Israel Chemicals Ltd (ICL). Артем Росляков, керівник розвитку ICL в Східній Європі та країнах пострадянського простору, в особистому інтерв’ю розповів про продукти, які компанія  пропонує аграріям та поділився планами розширення присутності на українському ринку.

Розкажіть, будь ласка, історію створення компанії ICL Україна. Як давно вона працює на світовому та на українському ринках добрив? 

ICL є одним із провідних постачальників калійних, фосфорних, високотехнологічних спеціальних добрив, які покривають практично весь спектр потреб аграріїв. Крім того, ICL це єдиний у світі виробник добрива на основі полігаліту, відомого нашим клієнтам під брендами Polysulphate (полісульфат) та PKplus.

Історія компанії бере витоки із самого початку 20 століття, коли вперше розпочався видобуток калійних добрив у регіоні Мертвого моря. Офіційно компанія ICL була заснована державою Ізраїль у 1968 році внаслідок консолідації чотирьох державних підприємств.

В Україні продукція компанії представлена на ринку з початку 2000-х років. Багатьом українським аграріям багато років добре відомий наш бренд Nutrivant, з яким нас і асоціюють багаторічні клієнти донині.

Чи змінився український ринок добрив за час перебування вашої компанії на ньому? Як саме? 

Якщо аналізувати розвиток ринку за останні 10 років, то варто відмітити, що ринок добрив дуже добре синхронізується з загальним ринком сировинних матеріалів. Особливо це стосується добрив азотної групи, для виготовлення яких використовується природній газ, і ціна яких корелюється з цінами на нього. Якщо ж говорити про калійно-фосфорні добрива, то по цій групі волатильність на ринку мінімальна, оскільки існує пул світових виробників, які випускають певну кількість сировини щороку. Тут коливання ціни обумовлені, як правило, локальними торговими заборонами експорту або імпорту.

Загалом український ринок добрив однозначно рухається у бік підвищення та ускладнення технології живлення рослин. Виробники сільськогосподарської продукції розуміють необхідність збільшення врожайності на гектар і бачать хорошу рентабельність інвестицій у складніші продукти.

В останні роки ми спостерігаємо величезний попит на спеціальні та комплексні добрива, зростання застосування добрив для листкового підживлення.

На даний момент приділяється особлива увага саме до сектору добрив частково через те, що потенціал збільшення врожайності за рахунок насіннєвого сектору та сектору ЗЗР поступово вичерпується. Відповідно увага переключається на більш інноваційні рішення щодо живлення рослин, оскільки тут потенціал ще дуже великий. Адже не секрет, що ще недавно ринок концентрувався лише на стандартних мінеральних добривах, переважно азотної групи.

На чому спеціалізується компанія: які маєте напрямки діяльності і яку продукцію пропонуєте українським клієнтам?

На даний момент ICL зосереджена на трьох основних сегментах роботи: сільське господарство, харчова промисловість та інженерно-технічні матеріали.

Компанія інвестує мільярди доларів у придбання дочірніх компаній.

Так, за останні роки до активів компанії приєдналися калійні шахти в Іспанії та Великобританії, великий американський виробник фосфатних солей, виробники спеціальних добрив в Іспанії, виробник спеціальних добрив Everris International, бразильські виробники біостимуляторів Fertilaqua та Compass Minerals América.

На сьогодні портфель мінеральних добрив, які ICL просуває на українському ринку, включає прості та комплексні гранульовані, прості та комплексні водорозчинні, добрива з контрольованим виділенням елементів живлення та спеціальні допоміжні речовини: прилипачі, кондиціонери ґрунту тощо.

До простих гранульованих добрив належать хлористий калій, суперфосфати, полісульфат. Зокрема компанія ICL займає перше місце у світі з виробництва Polysulphate (полісульфату). Це добриво пролонгованої дії (15-60 днів), яке містить у своєму складі 48% сірки, 17% кальцію, 14% калію та 6% магнію. Воно екологічно безпечне, оскільки використовується у своєму природному стані, без переробки.

До комплексних гранульованих добрив належать ICL PKpluS — нове покоління фосфорно-калійних добрив з пролонгованим вивільненням елементів живлення, які містять не менше 30% полісульфату.

ICL PKpluS виготовляється на заводах компанії в Амстердамі (Нідерланди) та у м. Людвігсхафен (Німеччина). Основні переваги таких добрив полягають у високій водорозчинності (95%); пролонгованій дії і захисту від вимивання сірки і магнію; відсутності азоту в формулі та низькому сольовому індексі, що є ідеальним в умовах нестачі вологи.

Наступна лінійка – водорозчинні добрива. До простих належать сульфат калію та сульфат магнію, моноаммонійфосфат, PeKacid, монокалійфосфат. Також є комплексні водорозчинні добрива для крапельної системи поливу (NPK з мікроелементами) та комплексні водорозчинні для позакореневих підживлень, які реалізуються як у рідкому, так і сухому вигляді:

  • Nutrivant Plus з унікальним прилипачем органічного походження Fertivant;
  • Agroleaf Liquid з комплексною технологією F3;
  • Agraleaf Power з органічними стимуляторами в складі.

 

Також у найближчих планах запуск лінійки біостимуляторів та кондиціонерів ґрунту із бразильського портфоліо Fertilaqua та Compass Minerals América.

Переймаючи бразильський досвід наших дочірніх компаній, особливо цікавими продуктами для українських аграріїв у наступні роки будуть наші комплексні рішення для таких культур як соя та кукурудза.

Хто ваші основні клієнти в Україні: це великі, середні чи малі сільгоспвиробники? 

Переважно ми бачимо найбільший інтерес до наших рішень у середньому сегменті ринку, де інвестиції в живлення рослин показують найкращу динаміку. Також ми розширюємо нашу клієнтську базу серед найбільших аграрних виробників.

Чи спостерігаєте ви якісь зміни у підготовці до весняної посівної 2022 і закупівлі добрив вашими клієнтами?

Основна відмінність від попередніх років – це ажіотажний попит на продукцію. Наразі список замовлень для наших виробничих потужностей заповнений до кінця березня. Тобто попит на наші добрива набагато більший, ніж ми можемо оперативно поставити.

Частково це пов'язано з нестачею азотних добрив та зростанням цін. Але не в останню чергу попит підсилюється високими цінами на зерно та олійні, які роблять інвестиції у преміальні рішення більш вигідними.

Розкажіть про плани на розвиток компанії.

Компанія продовжує інвестувати значні кошти у розробку нових продуктів та рішень, з якими українські аграрії зможуть познайомитись вже найближчим часом. Крім того, Україна для нас є одним із ключових ринків у Європі, тому цього року ми плануємо значне збільшення нашої української команди. Так, в 2022 році ми плануємо відкрити офіс в Україні, а також започаткувати українську філію компанії ICL.

Також ми плануємо впроваджувати на українському ринку передовий досвід наших бразильських підрозділів, особливо щодо вирощування сої та кукурудзи.

Поділіться своїми очікуваннями щодо вступу до асоціації «Український клуб аграрного бізнесу».

Особисто мені давно та добре відома асоціація і тому ми сподіваємось, що разом з УКАБ зможемо ще активніше та плідніше просувати інтереси українського аграрного сектору як всередині країни, так і за її межами. Для цього у нас є бажання та ресурси.




  • БЕЙКЕР ТІЛЛІ УКРАЇНА
  • Agroresurs
  • AMAKO
  • Лімагрейн
  • Zeppelin
  • Amazone
  • LNZ Group
  •  Agricom Group
  • horsch
  • uahk
  • Сygnet
  • Syngenta
  • Agco
  • Agroregion
  • Eridon
  • MHP
  • Maschionet
  • Maisadour
  • Козятинський м’ясокомбінат
  • DuPont Pioneer
  • Вінницька аграрно-промислова група
  • Agroscop
  • Agrimatco
  • NCH Advisors
  • Continental farmers Group
  • credit agricole
  • claas
  • john deer
Вітаємо! Ви підписались на новини порталу Ukab