Вам був надiсланий лист з новим паролем Дякуємо за реєстрацiю. Ваш запит буде розглянуто у найближчий час.
05 Лютого 2025

Новини

05.02.2025

Ucab Агроспільнота закликає уряд продовжити термін бронювання працівників до 31 березня

УКАБ разом з провідними аграрними асоціаціями, які входять до Всеукраїнського аграрного форуму (ВАФ) – ГС «Аграрний союз України», ГС «Всеукраїнська аграрна рада», Асоціацією «Союз птахівників України», ВГО «Українська аграрна конфедерація», Асоціацією виробників молока, Асоціацією «Свинарі України» та Національною асоціацією цукровиків України, звертаються до Прем'єр-Міністра України з проханням посприяти продовженню кінцевих термінів отримання суб’єктами господарювання статусу критичності та бронювання працівників у галузі АПК. 

Нагадаємо, восени 2024 року були переглянуті правила бронювання працівників підприємств, які є критично важливими для забезпечення потреб ЗСУ і для функціонування економіки та забезпечення життєдіяльності населення. Зокрема, йшлося про перегляд критеріїв визначення підприємств критично важливим та продовження бронювання працівників критично важливих підприємств за старими правилами на один місяць, але не довше ніж 28 лютого 2025 року. 

Як йдеться у зверненні, наразі для того, щоб забронювати працівників, суб’єкт господарювання галузі АПК спочатку має отримати рішення від Мінагрополітики про відповідність встановленим критеріям, а потім вже подати документи на бронювання своїх працівників за встановленою процедурою. 

Критерії з визначення підприємств, установ та організацій, які мають важливе значення для національної економіки в галузі сільського господарства в особливий період, були оновлені досить швидко – вони є чинними з 12 грудня 2024 року. Однак, вже під час наради з галузевими асоціаціями та іншими неурядовими організаціями 16 грудня 2024 року відповідальні особи Мінагрополітики попередили бізнес та громадськість про наявність низки технічних проблем, які можуть уповільнити процедуру отримання статусу критично важливого підприємства та бронювання його працівників.

Окрім цього, збій у функціонуванні державних реєстрів після хакерської атаки, 19 грудня 2024 року, суттєво поглибив технічні проблеми отримання/підтвердження статусу критичності та бронювання працівників. В останні декілька днів до всіх, без винятку, організацій-членів ГС «ВАФ» звертається величезна кількість аграріїв про утворення великих черг на отримання статусу критичності та висловлюють побоювання щодо неможливості завершення процесу бронювання працівників у встановлені терміни. Інші галузеві та загальнонаціональні бізнес-асоціації також висловлюють занепокоєння ситуацією.

Враховуючи вищезазначене, агроспільнота закликає продовжити термін отримання статусу критичності суб’єктами господарювання галузі АПК господарства до 31 березня 2025 року та відповідним чином продовжити терміни чинності попередніх рішень про бронювання працівників. 




  • БЕЙКЕР ТІЛЛІ УКРАЇНА
  • Agroresurs
  • AMAKO
  • Лімагрейн
  • Zeppelin
  • Amazone
  • LNZ Group
  •  Agricom Group
  • horsch
  • uahk
  • Сygnet
  • Syngenta
  • Agco
  • Agroregion
  • Eridon
  • MHP
  • Maschionet
  • Maisadour
  • Козятинський м’ясокомбінат
  • DuPont Pioneer
  • Вінницька аграрно-промислова група
  • Agroscop
  • Agrimatco
  • NCH Advisors
  • Continental farmers Group
  • credit agricole
  • claas
  • john deer
Вітаємо! Ви підписались на новини порталу Ukab