Вам був надiсланий лист з новим паролем Дякуємо за реєстрацiю. Ваш запит буде розглянуто у найближчий час.
21 Травня 2024

УКАБ у ЗМІ

21.10.2014

У Великолепетиському районі на Херсонщині відкрито першу сімейну молочну ферму

У Великолепетиському районі на Херсонщині відкрито першу сімейну молочну ферму

В рамках проекту «Розвиток молочарських кооперативів», що впроваджується Міжнародним благодійним фондом «Добробут громад» у співпраці з компанією «Данон» за підтримки Данон Екосистем Фонду (Франція), Хейфер Інтернешенл (США), Департаменту закордонних справ, торгівлі та розвитку/SOCODEVI (Канада) та ДОГО «Сільськогосподарська консультаційна служба» (СКС) – відкрито першу сімейну молочну ферму у Великолепетиському районі Херсонської області на базі сільськогосподарського обслуговуючого кооперативу (СОК) «Селена».

СОК «Селена» було створено 17 червня 2011 року (голова кооперативу – Сергій Чижун). За час свого існування кооператив значно розвинувся, збільшивши збір молока з 800 кг до 5500 кг на добу. Зібране молоко охолоджується у молокоблоці, який розташовано у с. Миколаївка Великолепетиського району Херсонської області. Звідти молоко транспортується на переробку на завод «Данон Дніпро» (м. Херсон). 

Першими сімейними фермерами стала родина Чупринів з с. Рубанівка, що співпрацюють з кооперативом «Селена» понад два роки. Господар – Павло Чуприн, одружений, має двоє дітей. Корівник, який він почав будувати у 2012 році, спочатку планувався на 8 місць. Однак власними силами Павло Чуприн зміг завершити будівництво лише частину корівника на 4 місця.

Після того, як Павло Чуприн погодився взяти участь у проекті з розвитку молочних міні-ферм сімейного типу, фахівцями від партнерів проекту: «Данон Україна», ДОГО «Сільськогосподарська консультаційна служба» та МБФ «Добробут громад», - було розроблено проект реконструкції існуючого корівника, щоб він відповідав усім нормам та вимогам комфортного утримання тварин (8 місць), гарантував максимальну продуктивність корів, а також створював комфортні умови праці для господарів. Далі було проведено реконструкцію будівлі та безповоротно надано обладнання на суму 4 тис. доларів США (доїльне обладнання, поїлки, система освітлення з автоматичним регулятором включення/виключення, система вентиляції, гумові коврики, електропастух) та 2 племінні високопродуктивні нетелі голштинської породи.

Отримавши 2 нетелі у подарунок, сімейна ферма Чупринів на разі має 5 голів худоби та за умовами договору зобов’язалася передати перший приплід жіночої статі іншій родині, що є членом кооперативу. В планах господаря поступово збільшити кількість корів до 8 голів.

За словами менеджера проектів «Данон» по закупівлі молока Анатолія Шатковського, як до запуску, так і після запуску ферми члени сімейної ферми також отримують постійну консультаційну підтримку спеціалістів «Данон» з управління фермою та з підвищення продуктивності корів. Завдяки правильному управлінню, покращенню умов утримання корів та обладнанню, отриманому в рамках проекту, продуктивність поголів’я на сімейній фермі зросте на 15-20%.

«Створення сімейної ферми – це можливість для сільської родини не тільки отримувати  стабільний прибуток, залучати всіх членів родини до спільної справи, зменшувати обсяг  ручної праці та автоматизувати ряд робіт, але це ще й можливість досягти найвищої якості продукції при одночасному збільшенні кількості виробленого молока та зменшенні собівартості його виробництва. В усіх розвинених країнах професійне сімейне фермерство є найпоширенішою й сталою формою господарювання у поєднані із кооперацією, і саме роботу такої моделі ми намагаємося започатковувати в українських селах», – зазначає президент МБФ «Добробут громад» Віктор Терес.

Всього до липня 2015 року у Великолепетиському районі планується відкрити ще 3-4 реконструйованих сімейних ферми та 1 ферму побудовану «з нуля». «Родина Чупринів першою в кооперативі долучилася до проекту з розвитку молочних міні-ферм сімейного типу. Сподіваємося, що їх приклад надихне інших господарів Великолепетиського району. Адже саме зараз ми активно шукаємо потенційних сімейних фермерів для надання їм підтримки на розвиток молочного бізнесу, що стане надійним джерелом наповнення сімейного бюджету – адже завдяки збільшенню об’ємів заготівлі молока та підвищенню його якості, родини зможуть суттєво підвищити свій дохід», - коментує координатор молочних кооперативів компанії «Данон Україна» у Херсонській області Олександр Лисов.

Проект «Розвиток молочарських кооперативів» було започатковано в 2010 році в 5 областях України: Херсонській, Запорізькій, Полтавській, Миколаївській та Дніпропетровській. У рамках третьої фази проекту (з серпня 2013 р. до липня 2016 р.) планується створення сталої та конкурентоспроможної системи постачання молока власниками особистих селянських господарств (ОСГ), об’єднаними в СОК, а також перетворення перспективних домогосподарств на міні-ферми сімейного типу, покращуючи професійні  знання, навички, ефективність та життєстійкість як сільськогосподарських обслуговуючих кооперативів, так і їх членів.

Компанія «Данон» в  Україні є виробником та дистриб'ютором  широкого асортименту молочних продуктів торгових марок «Активіа», «Актімель», «Актуаль», «Растішка», «Даніссімо», «Живинка», «Веселий пастушок», «Тьома», «Простоквашино»,  «Смішарики», «Маша и Медведь», «Кремез». Виробничі потужності компанії «Данон Україна» налічують 2 заводи. У 2006 році компанія «Данон» придбала молокозавод «Родич» у м. Херсон, який був модернізований і перейменований в «Данон Дніпро». Зараз на заводі виробляється до 50 % продукції «Данон». У 2010 році в результаті об'єднання компаній «Данон» і «Юнімілк» до активів було приєднано Кременчуцький міськмолзавод «Кремез», який інтенсивно модернізуються відповідно до стандартів «Данон».

Група компаній «Данон» – світовий лідер з виробництва молочних продуктів. Діяльність компанії зосереджена на випуску молочних продуктів, дитячого харчування і мінеральної води. У портфель Групи входять такі бренди як Danone, Activia, Danissimo, Nutricia, Evian та ін. Група «Данон» представлена ​​в 120 країнах світу. Компанії належить понад 190 заводів, на яких працюють близько 102 000 співробітників. Місія «Данон» - нести здоров'я через продукти харчування якомога більшій кількості людей в світі. 
 

МБФ “Добробут громад»: Міжнародний благодійний фонд «Добробут громад» (Heifer-Ukraine) – неурядова неприбуткова благодійна організація, що працює  із сільськими громадами для підвищення  добробуту сільських  родин з врахуванням інтересів захисту довкілля. Починаючи з 1994 року в Україні започатковано 71 проект. Більше 20 тисяч  власників особистих селянських господарств та сімейних ферм, об’єднаних у сільськогосподарські обслуговуючі кооперативи, отримали допомогу у вигляді високопродуктивних сільськогосподарських тварин, елітного насіння рослин, сільськогосподарського обладнання, технічної й консультативної підтримки в проектах розвитку сільських громад. В таких проектах допомога також надається  родинам, що постраждали від техногенних та стихійних лих; впроваджуються агроекологічні проекти; ініціативи щодо підтримки сільської молоді та дітей й забезпечення рівних прав та можливостей  чоловіків та жінок. Діяльність МБФ "Добробут громад" орієнтована на комплексний розвиток сільських громад. Наші проекти охоплюють кілька пов'язаних між собою завдань в галузі розвитку, у тому числі: забезпечення доступу на ринки для дрібних виробників сільськогосподарської продукції та інших послуг пов’язаних з ними, створення нових або покращення існуючих збутових ланцюжків, мобілізація громад, освіта та підготовка кадрів, розвиток потенціалу лідерів громад тощо.

Організація належить до мережі Heifer International, заснованої в 1944 році у США, яка виконує проекти у 125 країнах світу та надала допомогу більше 20,7 млн родин.

ДОГО «Сільськогосподарська консультаційна служба»: громадська організація, що створена у 2004 році за підтримки Канадського уряду для впровадження проектів у сфері розвитку сільського господарства в Дніпропетровській області. В даний час службою у партнерстві із не урядовою організацією SOCODEVI (Канада) впроваджується проект «Розвиток молочного бізнесу в Україні», що спрямований на підвищення добробуту селян та фермерів, які займаються виробництвом молока. Детальніше з діяльністю служби можна ознайомитися на сайті http://dsks.com.ua

 




  • БЕЙКЕР ТІЛЛІ УКРАЇНА
  • Agroresurs
  • AMAKO
  • Лімагрейн
  • Zeppelin
  • Amazone
  • LNZ Group
  •  Agricom Group
  • horsch
  • uahk
  • Сygnet
  • Syngenta
  • Agco
  • Agroregion
  • Eridon
  • MHP
  • Maschionet
  • Maisadour
  • Козятинський м’ясокомбінат
  • DuPont Pioneer
  • Вінницька аграрно-промислова група
  • Agroscop
  • Agrimatco
  • NCH Advisors
  • Continental farmers Group
  • credit agricole
  • claas
  • john deer
Вітаємо! Ви підписались на новини порталу Ukab