Вам був надiсланий лист з новим паролем Дякуємо за реєстрацiю. Ваш запит буде розглянуто у найближчий час.
28 Березня 2024

Новини

18.12.2019

Ucab Юлія Курило: «Бізнес-клімат в Україні має ґрунтуватись на розумінні особистої відповідальності за те, що відбувається навколо».

Нещодавно практикуючий адвокат Юлія Курило разом зі своєю командою долучилась до членства в УКАБ. В особистому інтерв'ю вона розповіла які тенденції спостерігаються на ринку юридичних послуг та що варто покращити в аграрному законодавстві.

- Розкажіть, будь ласка, про Вашу компанію. На чому зосереджена її діяльність?

- Я практикуючий адвокат, працюю з 2000 року, надаю комплексні стратегічні рішення для українського бізнесу в галузі міжнародної торгівлі, інвестування, комплаєнса.

Спеціалізуючись на фінансовому, банківському та корпоративному праві, пропоную свої послуги компаніям, які здійснюють  діяльність на міжнародних ринках або планують виходити на них.   Послуги, які ми надаємо це – юридичні послуги, консультації різного роду в напрямку  залучення зовнішніх інвесторів, структурування бізнесу та супровід відносин з потенційними і реальними інвесторами. Ми представляємо клієнтів під час спорів, які здійснюються в судовому порядку, надаємо послуги, пов’язані з структуруванням угод, наприклад, під час купівлі якогось активу. Я той спеціаліст, який досліджує ситуацію з точки зору законодавства і надає рекомендації відносно того, як краще привести все в стан придатний до купівлі, або ж для інвестування, якщо мова йде про залучення інвестицій.

Також займаюсь питаннями комплаєнсу. Справа в тому, що компанії, які працюють з фінансовими інститутами та іноземними інвесторами, часто стикаються з питаннями відповідності їх структур потребам бізнесу та деяким вимогам не лише правового, але й етичного характеру. Адже є загальноприйняті світові правила, які є частиною бізнесової екосистеми, їм потрібно відповідати для того, щоб мати можливість працювати та існувати на цьому цивілізованому ринку.

- Розкажіть про історію розвитку своєї кар’єри? Що саме істотно вплинуло на Ваше становлення як професіонала?

- Навчаючись в університеті в  місті Донецьк, я вже почала працювати в якості інспектора, який відповідає за питання компенсації збитків, спричинених під час нещасних випадків на вугільнопереробних підприємствах. Моя роль була в оцінці розміру компенсації, яка надавалася постраждалим особам.

Потім я поїхала навчатись за кордон до центу Англійського та Європейського права при Варшавському Університеті і це поклало початок мого інтересу до міжнародного права. Після повернення в Україну почала працювати в страховій компанії та стала керівником юридичного департаменту. Потім здійснилась моя мрія працювати в міжнародній компанії - в великому американському інвестиційному фонді NCH Capital, де я як єдиний юрист опікувалася інвестиційними проектами – будівництво та управління бізнес та торгівельними центрами. На сьогоднішній день цей фонд є одним з великих інвесторів  в  сільське господарство України. По закінченню співпраці з ними працювала вже як приватний юрист-консультант і вела свою практику, яка була пов’язана переважно з судами. Потім в мене з’явились аграрні бізнес-напрямки. На сьогодні у нас в фокусі аграрний бізнес та фінансові послуги. А саме, підготовка до залучення зовнішніх інвесторів, структурування бізнесу та супровід відносин з потенційними і реальними інвесторами.

- Хто на сьогодні ваш ключовий клієнт?

- Якщо малювати профіль нашого клієнта, це є перемінна величина – в минулому році моїми клієнтами були компанії, які залучені в фінансовому секторі і в мене було дуже багато проектів в напрямку комплаєнсу, випадків блокування грошових коштів.  В цьому році профіль цих клієнтів зміщується в сторону аграрного сектору і одним з ключових наших клієнтів є агрохолдинги середнього розміру, переробні підприємства і заводи.

- Якими принципами керуєтесь під час формування вашої команди?

- На сьогодні моя команда складається з 6-ти осіб. Ця кількість оптимальна для нашого існуючого навантаження. Але ми масштабуємось досить легко і маємо перспективи для розширення. Під час підбору працівників звертаю увагу в першу чергу на професійні якості - це базовий фактор. А далі, оцінюю наскільки в людини внутрішньо розвинена емпатія - юрист, він як лікар, в нього має бути відчуття проблем клієнта. Важливим навиком є комунікабельність – працівник повинен вміти добре доносити свої юридичні думки до клієнта простою зрозумілою мовою.

Також ключовим моментом для мене є етичні принципи – взаємодія з іншими людьми всередині команди.  Якщо людина по бізнес-етиці нам підходить, то ми з ним продовжуємо працювати. Основна проблема українського юридичного ринку, яка працює з корпоративним сектором полягає в тому, що існує взаємна недовіра, яка неможлива в роботі з адвокатом. Але адвокат має знати ВСЕ, щоб ефективно допомагати. Тому наші співробітники підписують договори про нерозголосшення конфіденційної інформації. Ми за законом несемо відповідальність дотримуватись адвокатської таємниці.

- Над якими проектами з командою працюєте сьогодні?

- Є цілий ряд проектів, які пов’язані з проблемними моментами інвестування. Часто представляємо інтереси інвесторів, які через іноземні компанії інвестували в бізнес в Україні, а тепер не мають контролю над своїми коштами або не отримують дивіденди. Також до нас звертаються багато клієнтів, які хочуть відкрити офіси своїх компаній в інших країнах, для того, щоб ми проконсультували, в якій країні найбільш вигідно працювати з точки зору організації бізнесу та простоти отримання ліцензії. У нас дуже багато іноземних компаній, з якими ми працюємо та супроводжуємо: починаючи від процесу створення, закінчуючи консультуванням по поточним питанням.

- Які країни найбільш сприятливі для нас з точки зору простоти ведення бізнесу?

- В основному наші клієнти розміщують свій торговельний бізнес в Польщі. Одним з основних факторів впливу, це логістика – поставити товар на кордон з Польщею є питанням техніки. Оскільки географія поставок покриває країни ЄС, то польська компанія розмитнивши вантаж в Польщі в подальшому зможе торгувати цим товаром по всій Європі. Також в Польщі порівняно дешево орендувати склад  поряд з кордоном, легше відкрити рахунки в банку і умови ведення бізнесу схожі до українського – доволі жорсткий фіскальний контроль і схожий до українського рівень оподаткування, але при цьому утримання компанії коштує відносно недорого. Ще ми пропонуємо Болгарію – там низькі ставки оподаткування, але з точки зору логістики Болгарія підходить в тому випадку, якщо торгівля відбувається морським транспортом. Часто люди використовують для ведення бізнесу Естонію, Арабські Емірати, але ми не зрідка рекомендуємо ці країни.

- Які тенденції спостерігаються на ринку юридичних послуг для агробізнесу?

- Основна тенденція полягає в тому, що на ринку дуже багато пропозицій і доволі велика конкуренція. Агробізнес є прибутковим та привабливим і компанії навперебій пропонують свої послуги.  Основна тема  на сьогодні – це ринок землі, на неї всі орієнтуються. Але я відверто не розумію поки, як юристи багаторазово в цій темі можуть взяти участь. В кінцевому результаті буде налагоджений процес викупу земельних ділянок, будуть сформовані проекти угод і все буде сходитися до одного – здатність господарств вести діалог зі своїми орендодавцями та робота з людьми, яку будуть вести не юристи.

- Що, на Вашу думку, варто покращити в земельному та аграрному законодавстві?

- Основна проблема країни полягає не лише в якості законодавства - вона знаходиться в площині правової культури і застосування законів. Я б хотіла в першу чергу змінити не так якість законопроектів, а в першу чергу практику їх застосування. Елементарний аналіз багатьох законопроектів дозволяє знайти багато прогалин, які потрібно буде закрити в судовій практиці. Коли у суду не напрацьована практика, не зрозуміло що робити, є багато спокуси у сторони – учасника спору сказати, що це корупція і т.п. Але справа не в корупції, а в тому, іноді за  відсутності правозастосування, в суду немає розуміння, як правильно застосовувати закон, які цілі ставив перед собою законодавець, кого захищає. В кінцевому результаті вони методом спроб і помилок мають прийти до якогось спільного знаменника, та зрозуміти, яке застосування вірне для конкретних правовідносин, але для цього потрібен час. Те ж саме стосується законопроекту по ринку землі, він наразі зазнає різноманітних змін. Юридична техніка залишається на тому ж рівні що зазвичай, але найчастіше наші люди коментують – «я ж нічого не порушую». Так, можна не порушувати, але одночасно використовувати закон та ситуацію  в недобросовісних цілях та не дотримуватись бізнес-етики. Тому основне, щоб я хотіла покращити, так це те, щоб бізнес-клімат в нашій країні наблизився до розуміння особистої відповідальності за те, що відбувається навколо. Потрібно починати з себе, і світ навколо стане кращим.

- З якими труднощами стикаєтесь під час ведення бізнесу в Україні?

- Низька культура правозастосування, низька довіра в середині суспільства, короткострокове планування, коли в бізнесу немає розуміння роботи на перспективу - все це створює проблеми для юристів, тому що ми живемо трохи іншими категоріями. Ми радимо при оцінці ризиків під час прийняття бізнес-рішень, як буде правильно, проте люди в країні звикли отримувати все тут і зараз, а потім це все виливається в певні негативні наслідки. В Україні йде війна, економіка повільно розвивається, очікується черговий виток світової кризи, є загроза зриву відносин з міжнародним валютним фондом, який дозволяє нашій країні стабілізувати валютний ринок і фінансувати бюджет - все це негативно позначається на бізнес-кліматі країни.

- Які у Вас плани на майбутнє?

- Моя глобальна ціль – зробити цю компанію більш інституційною, тобто такою, де процеси і бізнес не залежать від його керівника. Хочу зберегти і примножити все з метою подальшої передачі, вважаю таку стратегію успішною та характерною для юридичного бізнесу. Тобто, моя стратегічна ціль – закласти кроки, щоб бізнес самостійно незалежно функціонував.

А в короткостроковій перспективі – планую розвивати новий напрямок для корпоративного сектору. В Україні введені норми, які передбачають відповідальність керівників компаній і власників по боргам цієї компанії перед кредиторами. Ці норми вступили в дію нещодавно і вже є прецеденти, тому я б хотіла щоб наша компанія працювала у напрямку захисту компаній та їх власників бізнесу від позовів або ж представляти інтереси кредиторів від недобросовісності під час виконання цивільно-правових обов’язків. Наступний рік буде присвячений напрацюванню цієї нової практики.

- Чому Ви вступили до УКАБ? Які маєте очікування від співпраці?

- Ми довго шукали професійну асоціацію, яка б об’єднувала великих виробників с/г продукції. Моє бачення, що має бути дотримання бізнес-етики, коли бізнес зрозумілий, прозорий та побудований на довірі. Хочу нести цю думку в маси, як юрист та людина, яка бере участь в обслуговуванні цього бізнесу і бачить всі “підводні камені”. УКАБ, на мою думку, є досить вдалою платформою, щоб цю глобальну місію реалізувати.

З іншої сторони, безумовно це можливість заявити про себе, про наші послуги на широку аудиторію, ділитись цікавою інформацією, практикою, своїми напрацюваннями, як краще бізнес захищати та розвивати. 




  • БЕЙКЕР ТІЛЛІ УКРАЇНА
  • Agroresurs
  • AMAKO
  • Лімагрейн
  • Zeppelin
  • Amazone
  • LNZ Group
  •  Agricom Group
  • horsch
  • uahk
  • Сygnet
  • Syngenta
  • Agco
  • Agroregion
  • Eridon
  • MHP
  • Maschionet
  • Maisadour
  • Козятинський м’ясокомбінат
  • DuPont Pioneer
  • Вінницька аграрно-промислова група
  • Agroscop
  • Agrimatco
  • NCH Advisors
  • Continental farmers Group
  • credit agricole
  • claas
  • john deer
Вітаємо! Ви підписались на новини порталу Ukab