Вам був надiсланий лист з новим паролем Дякуємо за реєстрацiю. Ваш запит буде розглянуто у найближчий час.
18 Квітня 2024

Новини

25.06.2019

Ucab Віталій Леончук: «Агровиробники мають можливість купувати добрива дешевше»

Товарна біржа «Київ Меркентайл Ексчейндж» приєдналася до Асоціації «Український клуб аграрного бізнесу» у лютому цього року. Основним напрямком діяльності ТБ «КМЕ» є організація cучасного товарного ринку в Україні на базі передових біржових інструментів. Біржа заснована у липні 2001 року, у вересні 2017 року КМЕ вийшла на ринок із новою назвою, сучасним підходом й амбіційним планом розвитку. В інтерв’ю Віталій Леончук, генеральний директор «Київ Меркантайл Ексчейндж», розповів про біржову торгівлю та розвиток сучасних торгових систем в Україні.

-   Якою була мета створення товарної біржі КМЕ?

- Правильніше буде сказати – група компаній КМЕ. Це три рівноцінні напрямки діяльності, що тісно між собою пов’язані. Головний наш проект – це товарна біржа «Київ Меркентайл Ексчейндж». Ми побачили ринкову можливість для початку діяльності, оскільки на ринку між виробниками, імпортерами міндобрив та агровиробниками існує низка посередників, які продають міндобрива. За такої ситуації невеликий агровиробник не має можливість купити мінеральні добрива за ціною виробника. Таким чином, основний ринок, з якого ми почали діяльність, - це ринок мінеральних добрив. Головною метою «KME» є спрощення процесу купівлі-продажу, формування прозорого механізму цін виробників, вихід товаровиробників України на кінцевого споживача.

Друга компанія – «Агро Сіті Груп». Вона - лідер ринку з надання агросюрвеєрних та аджастерських послуг. Ця компанія є незалежним експертом, що допомагає аграріям у питаннях страхування посівів. Також «Агро Сіті Груп» спеціалізується на моніторингу та контролінгу різних проектів, об’єктів та процесів.

І третій проект, який ми запустили минулого року, – це компанія Декаарт (DeKaart). Вона є експертом з надання послуг агрохімічного аналізу ґрунту та підготовці науково-обґрунтованих рекомендацій по внесенню добрив та засобів захисту рослин для аграріїв.

-   Які сервіси пропонує «Київ Меркентайл Ексчейндж»?

-   Наш основний сервіс – це новітня онлайн-система торгів, що впроваджена на біржі. Ця система, вперше в Україні побудована на основі технології Blockchain, є максимально захищеною та повністю анонімною. Крім того, наша система торгів, має ще низку значних переваг, наприклад, доступ до необмеженої кількості виробників, постачальників продукції та покупців, відсутність обмежень по кількості та сумі укладених угод за період торгової сесії та багато іншого.

-   Які головні перешкоди ви б назвали на шляху до розвитку біржової торгівлі в Україні?

-   Ми проводили дослідження, за результатами котрих було видно, що більшість аграріїв сьогодні купують добрива лише у продавців, яких вони вже знають особисто, що може бути не завжди фінансово вигідно. Крім того, всім відоме «сарафанне радіо», воно працює і в цьому бізнесі. Аграрії просто бояться бути ошуканими, тому купують продукт за рекомендацією. В Україні процес купівлі продукту через біржу ще не набув широкого розповсюдження, це ми і намагаємось змінити всіма своїми силами.

-   Як біржа бореться з такими перешкодами?

-  Нам часто доводиться пояснювати, як ми працюємо, які переваги надаємо, чому аграріям буде зручно та вигідно співпрацювати з біржою та багато іншого. Процес реєстрації на біржі абсолютно безкоштовний та доступний для кожного. Тому, зареєструвавшись, всі можуть впевнитися в тому, що дійсно немає жодного ризику.

-   Які проблеми у ціноутворенні добрив ви бачите сьогодні?

-  Зараз Україну світові виробники розглядають як ринок збуту. І тут парадокс. З одного боку, у нас є великі підприємства, які не працюють на повну потужність, а наші сусіди такі як Туркменістан, Афганістан, Туреччина, реалізують продукцію власного виробництва, розвиваючи своє внутрішнє виробництво.

-   Як ці проблеми можна було б виправити?

-  Ми вважаємо, що аграрні виробники могли б мати більш низьку внутрішню ціну на ринку, ніж є зараз. Для вирішення цього питання необхідна активна участь держави в розвитку внутрішнього виробництва, для збільшення потужності власних підприємств хімічної промисловості. Це важливо, адже аграрна галузь для економіки України на сьогодні – одна з  ключових.

-   Як Ви вважаєте, чому біржові системи необхідні у сучасному світі?

-  Перш за все, біржова послуга – це угода про купівлю-продажу напряму, від виробника до кінцевого споживача. Погодьтеся, з нинішнім темпом життя, краще купувати товар без посередників. Саме це ми і впроваджуємо, доносимо цю можливість у маси.

За допомогою біржі, будь-який агровиробник може купити напряму у постачальника необхідний йому ресурс. Всі підготовчі роботи у нас вже виконані: пошук покупців на продукцію, скорінг (перевірка) контрагентів та продавців, електронні договори. Залишається лише купити або продати свій товар – це дуже просто та сучасно.

-   Які, на вашу думку, ринки сьогодні потребують біржі? Чому?

-  Особливо відчувають потребу у роботі біржі види продукції сільського господарства. Організація біржової торгівлі чи електронної реалізації різноманітних систем, дозволить збільшити маржинальність сільгоспвиробників, пришвидшити оперативність роботи, зменшити час проведення торгових операцій, порівнювати ціни та знаходити нові ринки збуту.

-   З 2017 року біржа КМЕ почала працювати за новим планом розвитку. Яких успіхів Ви досягли за такий невеликий період часу?

-   За нашими підрахунками минулого року через угоди на біржі пройшло приблизно 10%  ринку азотних добрив нашої Країни. Це був перший рік роботи. На сьогоднішній момент (на кінець березня 2019 р. – прим. ред.), з початку року ми вже цю цифру у грошовому вимірі наздогнали.  У нас ще є багато часу попереду і ми значно посилимо присутність на ринку.

-   Які цілі ставите перед своєю компанією на найближчий період?

-   Зараз ми удосконалюємо нашу біржову систему, щоб працювати в ній було ще простіше. Також ми працюємо над розвитком нових ринків для впровадження на біржі та збираємо власну команду компетентних аналітиків для щоденного моніторингу цін та новин на ринках мінеральних добрив й іншої сільськогосподарської продукції.

-   На Вашу думку, ситуація на ринку впливає на результати біржових торгів чи результати торгів впливають на ринок?

-   Біржа – це частина ринку. Тому всі події, які відбуваються на ринку, мають наслідки на біржі та навпаки.

-   Чому ви приєдналися до УКАБ? Які ваші очікування від співпраці?

-   Ми приєдналися до Асоціації з метою інформування ринку про нас, про наші переваги та вигідні умови купівлі-продажу продукції. Сподіваємося, що спільно з УКАБ, ми сприятимемо якісному розвитку сучасного торгового ринку, особливо ринку сільського господарства України, якому потрібні сучасні компанії.




  • БЕЙКЕР ТІЛЛІ УКРАЇНА
  • Agroresurs
  • AMAKO
  • Лімагрейн
  • Zeppelin
  • Amazone
  • LNZ Group
  •  Agricom Group
  • horsch
  • uahk
  • Сygnet
  • Syngenta
  • Agco
  • Agroregion
  • Eridon
  • MHP
  • Maschionet
  • Maisadour
  • Козятинський м’ясокомбінат
  • DuPont Pioneer
  • Вінницька аграрно-промислова група
  • Agroscop
  • Agrimatco
  • NCH Advisors
  • Continental farmers Group
  • credit agricole
  • claas
  • john deer
Вітаємо! Ви підписались на новини порталу Ukab