Новини
20.01.2020
Птахівництво активно нарощує частку в тваринництві України
За даними Державної служби статистики України, останні п`ять років спостерігаються стійки тренди до скорочення поголів’я великої рогатої худоби (ВРХ) та свиней, з одночасним зростанням поголів’я птиці. Птахівництво активно нарощує частку в тваринництві України та стабільно заміщає інші його сегменти.
Станом на 1 січня 2020 року, поголів`я ВРХ в усіх категоріях господарств України налічувало 3,1 млн гол., що на 16% менше, ніж за аналогічний період 2016 року. Поголів’я корів скорочувалося тими ж темпами, як і загальна кількість ВРХ – на 16% (на 346 тис. гол.) і на початок 2020 року нараховувало близько 1,9 млн гол. Питома вага корів у загальній структурі ВРХ в усіх категоріях господарств за зазначений період стала і складає 58%.
За 2015-2019 роки в структурі загального поголів’я ВРХ частка підприємств, котрі утримують ВРХ, зросла до 33%, проте, лише чверть поголів’я корів (24%) сконцентрована у промисловому секторі. Зважаючи на те, що основна частина молочного стада (76% корів) перебуває у господарствах населення, а від початку цього року змінилися вимоги до якості молока, поголів’я корів буде активніше скорочуватися. Нагадаємо, що з 1 січня 2020 року переробні підприємства приймають молоко лише екстра, вищого та першого ґатунків, а молоко 2-го ґатунку буде прийматися виключно для технічних цілей (корми для тварин, казеїн тощо).
За зазначений період поголів’я свиней в усіх категоріях господарств України скоротилось на 1,3 млн. гол або на 19% до 5,7 млн гол. Натомість вирощування курей збільшилось на 15,4 млн гол (на 8%) до 219 млн гол.
Позитивним моментом для свинарства та птахівництва є їх індустріалізація. Так, у сільськогосподарських підприємствах утримується понад половини (58 %) поголів’я свиней та курей. Це забезпечуватиме стійке епізоотичне благополуччя та здоров’я тварин, сприятиме виробництву безпечної продукції високої якості. В той же час, кількість спалахів АЧС в Україні зменшується, а промислове виробництво м’яса птиці активно нарощується. Тож чекаємо подальших якісних змін у галузі!