Вам був надiсланий лист з новим паролем Дякуємо за реєстрацiю. Ваш запит буде розглянуто у найближчий час.
25 Квітня 2024

Новини

20.02.2017

Ucab Британці поділилися досвідом ведення агробізнесу

16 лютого 2017 року в рамках VII Міжнародної виставки «Зернові технології» відбувся III Британсько-український агробізнес форум: «Агробізнес майбутнього: інвестиції у рентабельність». Захід був організований Посольством Великої Британії в Україні спільно з Асоціацією «Український клуб аграрного бізнесу» та компанією Baker Tilly.

Форум, у якому взяли участь британські, українські та міжнародні аграрні компанії, був присвячений темам додаткового прибутку від ефективного управління в галузях рослинництва та тваринництва.

На заході кращі британські практики з біологічної безпеки господарств та сучасних технологій БПЛА в управлінні фермами розповіли про шляхи підвищення ефективності аграрних господарств.

Великобританія є світовим лідером у сфері сільськогосподарських технологій, інновацій та сталого розвитку, використання можливостей для розробки і застосування нових та існуючих технологій, продуктів і послуг для підвищення продуктивності. Внесок сільського господарства в економіку Великої Британії становить 9 млрд фунтів стерлінгів, крім того аграрний бізнес країни формує основу для виробництва галузі харчової промисловості, внесок якої сягає 26 млрд фунтів.

Кріна Лавері, Перший секретар Посольства Великої Британії в Україні у своєму вступному слові висловила сподівання, що співпраця українських та британських компаній у сфері агробізнесу посилюватиметься. «Ми сподіваємося нарощувати свою присутність на українському ринку і збільшувати кількість спільних заходів. На початку цього року  з візитом в Україні перебували 20 британських фермерів та консультантів. А в січні 2017 року група українських агровиробників теж відвідала у Великобританії щорічну сільгоспвиставку Lamma та найбільший дослідницький  центр  компанії «Сингента» у Jealott`s Hill в Англії.

Перша частина заходу була присвячена підвищенню прибутковості у рослинництві.

Олександр Баськов, представник компанії Baker Tilly, зазначив, що минулого року лише три галузі економіки України показали ріст: IT, аграрна галузь і фармацевтика, тому на його думку, для вітчизняних агровиробників, настав час можливостей, адже інтерес до галузі нині є дещо спекулятивний. Він розповів про перспективи олійно-жирового комплексу, одного з найбільш прибуткових секторів аграрної галузі. Зокрема, фахівець наголосив на тенденції відмови від пальмової олії на користь високоолеїнової, що на думку Олександра Баськова відкриває перед Україною певні можливості.

Минулого року високоолеїнові гібриди займали 10-11% площ соняшнику в Україні. Сергій Тимошенко, експерт олійного ринку компанії Syngenta прогнозував зростання премії за вирощування високоолеїнового соняшнику в поточному сезоні в Україні на рівні 25-30 доларів. Фахівець нагадав, що з кінця 2015 року надбавки за вирощування високоолеїнових гібридів сильно впали через напруженість після збору врожаю в 2014 році та істотним збільшенням посівів в Європі й уповільненням споживання. Але наразі тенденція змінилася. «З 2016 року площі посівів високоолеїнового соняшнику в ЄС і Південній Америці сильно скоротилися. Так, в Аргентині виробництво впало з 18% до 6% через відміну експортного мита. Його просто стало невигідно вирощувати. Тому наш прогноз щодо дефіциту високоолеїнового соняшнику становить 200-300 тис. т, і ми вважаємо вирощування саме таких гібридів досить перспективним для українських аграріїв», - зазначив Сергій Тимошенко.

Під час свого вступу Лариса Макарчук, фінансовий директор Agricom Group детальніше зупинилася на планах групи на 2017 рік. Вона анонсувала у вересні запуск заводу з виробництва пластівців на Чернігівщині. Крім того, за її словами, Agricom Group у 2017 році планує інвестувати 300-400 тис. доларів в іригаційний проект на Луганщині. За рахунок інвестицій компанія розраховує збільшити врожайність кукурудзи до 13-14 т/га. «У Луганській області ми відвели близько 300 га землі під іригацію. Очікуваний термін окупності проекту - 4-5 років», - уточнила Лариса Макарчук. Вона також зазначила, що компанія знижує в структурі посівів частку олійних. 40% земель закрили озимим клином.

Під час другої частини форуму вітчизняні та закордонні експерти розповіли про отримання додаткового прибутку від ефективного управління.

Майк Баттон, представник компанії Coventry Chemicals, почесний бакалавр ветеринарних наук, розповів про важливість біологічної безпеки для поголів’я свиней і великої рогатої худоби та план біологічної безпеки під час спалаху захворювання: «Порушення біобезпеки може призвести до поширення небезпечних хвороб АЧС (африканська чума свиней), пташиний грип та ін. Завжди профілактика дешевша, ніж лікування. Якщо хвороба пошириться, це вплине на зниження продуктивності тварин і матиме руйнівні наслідки. Європейському Союзу боротьба з АЧС обійшлася в 1 млрд євро, Великобританії - 8.5 млрд фунтів. Наприклад, слабкий контроль мастит корови може коштувати виробнику 38 євро на лікування однієї голови».

Майк Баттон також розповів про те, які переваги має ефективно імплементована програма біобезпеки на фермі. «Реалізована на практиці програма біобезпеки охоплює всі етапи організації ферми від захисту на вході до ферми до вирощення та переміщення худоби.  Основний акцент програми спрямований на профілактику захворювань та вирощування здорових тварин. У результаті, втрачається продуктивність у тваринництві, зменшується поголів’я тварин і птиці. Сучасні технології дозволяють здійснювати ефективні медичні заходи для попередження хвороб та зменшують потребу у використанні антибіотиків. Запровадження програми біологічної безпеки забезпечує не тільки  захист наших власних фермах, але й сусідні господарства та сільську місцевість у цілому», - зазначив фахівець.  

«Сьогодні Україна є одним з найбільш перспективним ринком для Великобританії в експорті аграрних технологій», - зазначив доктор Саймон Догетрі, спеціаліст у галузі зоології та аквакультури в Агротехнічній організації уряду Великобританії, старший віце-президент Ветеринарної асоціації Північної Ірландії і філії Британської ветеринарної асоціації у Північній Ірландії. Експерт також поділився британським досвідом з біологічної безпеки господарств. Він розповів, що Британська стратегія з розвитку аграрних технологій працює для забезпечення трьох ключових елементів: наукових досліджень, забезпечення прогресивного ланцюгу постачання та підтримання динамічного бізнес-середовища.

Асоціація

Український клуб аграрного бізнесу

вул. Жилянська, 146, пов. 3

01032 Київ, Україна

Тел/Факс: +380 44 236 20 97, 79

[email protected]

www.ucab.ua 

Вікторія Оникієнко

 

Асоціація «Український клуб аграрного бізнесу» (УКАБ) була заснована у 2007 році для захисту економічних і професійних інтересів гравців аграрного бізнесу України. УКАБ є унікальною платформою в Україні для налагодження ділових контактів між лідерами агробізнесу, підвищення ефективності їх роботи та налагодження діалогу з органами державної влади. УКАБ активно сприяє українським виробникам у встановленні та підтримці міжнародних ділових зв’язків. До складу Асоціації входять найбільші виробники та переробники сільськогосподарської продукції України.




  • БЕЙКЕР ТІЛЛІ УКРАЇНА
  • Agroresurs
  • AMAKO
  • Лімагрейн
  • Zeppelin
  • Amazone
  • LNZ Group
  •  Agricom Group
  • horsch
  • uahk
  • Сygnet
  • Syngenta
  • Agco
  • Agroregion
  • Eridon
  • MHP
  • Maschionet
  • Maisadour
  • Козятинський м’ясокомбінат
  • DuPont Pioneer
  • Вінницька аграрно-промислова група
  • Agroscop
  • Agrimatco
  • NCH Advisors
  • Continental farmers Group
  • credit agricole
  • claas
  • john deer
Вітаємо! Ви підписались на новини порталу Ukab