Вам був надiсланий лист з новим паролем Дякуємо за реєстрацiю. Ваш запит буде розглянуто у найближчий час.
20 Січня 2025

Новини

08.12.2016

Ucab Аграрії підбили підсумки виробничого сезону 2016

Ведення агробізнесу в Україні міжнародна конференція

8 грудня відбулася підсумкова VIII Міжнародна конференція «Ведення аграрного бізнесу», організована асоціацією «Український клуб аграрного бізнесу» та агенцією AgriEvent. Метою події було підвищення розуміння українських сільськогосподарських виробників зовнішніх та внутрішніх факторів, які впливатимуть на їхню діяльність  у 2017 році. У заході взяло участь біля 300 представників провідних аграрних компаній, фахівців галузі.

Програма конференції складалася з 7-ми сесій, присвячених актуальним темам 2016 року: «Управління земельними ресурсами», «Кризова логістика в АПК», «Аграрний експорт: куди прямуємо?», «Інноваційні технології в агробізнесі», «Податки та фінанси: чого очікувати у 2017 році?» та «Корпоративна відповідальність». У фокусі цьогорічної конференції була державна політика та вплив основних законодавчих змін на сільське господарство, оскільки держава регулює ключові елементи і сфери, які впливають на ефективність агровиробництва. Так, на сьогодні держава є монополістом у логістиці; підписує міжнародні угоди щодо виходу на зовнішні ринки, безпосередньо впливаючи на збут продукції; запроваджує «правила гри» щодо використання сучасних технологій (в тому числі, біотехнологій); регулює земельні та фінансові питання.

Про особливості цьогорічної конференції розповів генеральний директор асоціації  «Український клуб аграрного бізнесу» Тарас Висоцький: «Проаналізувавши поточну ситуацію в сільському господарстві України, ми вирішили сконцентруватися на найбільш актуальних питаннях, які мають вирішальне значення для його подальшого функціонування та розвитку. Окрім загального обговорення регуляторних змін та перспективних напрямків у широкому колі представників галузі, в рамках заходу відбулася також низка профільних дискусій, метою яких є створення вузькоспеціалізованої професійної платформи для обміну досвідом між кращими спеціалістами».

Під час першої сесії Фолькер Зассе, керівник проекту «Українсько-німецький агрополітичний діалог», презентував сучасний науковий інструмент для кількісної оцінки впливу політичних рішень на розвиток аграрного сектору України на основі моделі прогнозування ефектів агрополітики, AGMEMOD Partnership: «Ця модель дозволяє прогнозувати та аналізувати щорічний вплив політичних рішень в аграрній сфері на сектор сільського господарства країн ЄС, України, Туреччини, Росії, Казахстану та «всього іншого світу». 

Під час сесії «Управління земельними ресурсами» обговорювалися питання земельного банку, інвентаризації земель, імплементації норм щодо відумерлої спадщини. Оксана Крижанівська, партнер, адвокат, ALEXANDROV&PARTNERS у своїй доповіді порушила проблемні питання різних аспектів формування земельного банку: «Першочерговою проблемою при формуванні земельного банку є мораторій, через це в Україні існує ситуація висококонкурентної боротьби за право оренди та отримання прихильності пайовиків. Полем для проявів недобросовісної конкуренції є відсутність вільних земель і висока маржинальність аграрного бізнесу. Все більшого поширення набувають приклади самовільного захоплення земельних ділянок та знищення урожаю конкурентів», - зазначила адвокат.

Під час логістичної сесії експерти наголосили, що аграрний сезон був успішним, але виявився надзвичайно складним через труднощі з транспортуванням збіжжя. Під час обговорення теми кризової логістики в АПК Олена Мельник, Менеджер з логістики, «Кернел» розповіла про те, як мінімізувати втрати аграрних компаній за нинішніх умов: «Найбільш доцільним є глибокий аналіз існуючих проблем, рішень, які менеджмент компанії може реалізувати безпосередньо чи опосередковано, а також визначення тих факторів, на які бізнес не може вплинути. Наступним кроком є розробка системи заходів, націлених на те, щоб максимально ефективно знизити прогнозовані ризики. Серед них — організація «круглих столів», налагодження комунікації між холдингами, зустрічі з представниками перевізників авто- та ЗД транспорту, елеваторних блоків та портів. Обмін думками між всіма ланками агрологістичного ланцюга безперечно матиме позитивний вплив на прийняття стратегічних рішень». Крім того, Олена Мельник зазначила, що важливим кроком є оптимізація внутрішніх логістичних процесів агрокомпаній, впровадження інноваційних технологій та нових підходів до організації збиральної кампанії.

Паралельно в іншій залі експерти ділилися думками щодо перспектив аграрного експорту. Зокрема, обговорювали ймовірність відкриття «екзотичних» ринків в індокитайський регіон та в країни Субсахарської Африки. У 2015 році Україна експортувала продовольчих товарів в цей регіон на суму 337 млн. дол. США, що становить менше 1% загального імпорту даних країн. Основу експорту склали зернові культури – 204 млн. дол. США та соняшникова олія – 74 млн. дол. США. Найбільшими імпортерами української продукції стали Південна Африка, Ефіопія та Джібуті. Проте, потенційний об’єм експорту в даний регіон для України становить 1,5 млрд. дол. США. Українська продукція може покрити 60% всього імпорту пшениці даного регіону, 15% курятини, повністю забезпечити потребу в кукурудзі та соняшниковій олії.

Тема «Інноваційні технології в агробізнесі» стала ще одним питанням для активного обговорення. Оптимізація врожайності, підвищення ефективності та зниження ризиків — ключові завдання для українських агровиробників. Учасники конференції дізналися більше про цифрові технології і те, чим можуть бути корисними поєднання безперервного збору польових та метеорологічних даних з агрономічним моделюванням.

Фінансово-економічна ситуація та фіскальний контроль, безумовно, впливають на агровиробництво на всіх його етапах, і тому одна із сесій була присвячена саме цій тематиці. Під час панельної дискусії «Податки та фінанси: чого очікувати у 2017 році?» експерти порушили питання запровадження ефективних фінансових рішень та стратегій для аграрного бізнесу. Крім того, під час сесії Олексій Омеляненко, представник IFC розповів про аграрні розписки як дієвий механізм кредитування аграрних виробників. Зокрема, він зазначив, що на сьогодні в Україні видано 60 аграрних розписок, за допомогою яких залучено понад 189 млн грн. Також учасники обговорили глобальні і локальні правові тренди та їх вплив на податки і фінанси.

Під час сесії «Корпоративна відповідальність» ключовим спікером якої став Вейнанд Брур, СREM, (Нідерланди) у фокусі уваги були питання корпоративної соціальної відповідальності, тренди КСВ в агробізнесі, її роль у доступі до ринків та інструменти та ініціативи. Під час другої практичної частини учасники провели SWOT-аналіз КСВ, яка супроводжувалася дискусією.

У рамках VIII Міжнародної конференції «Ведення агробізнесу в Україні» Асоціація «Український клуб аграрного бізнесу» відзначила досягнення найкращих агровиробників, які показали вражаючі результати під час збору урожаю 2016 року. Відзнака агрономічної ефективності «ОБЖИНКИ-2016» була вручена переможцям серед членів УКАБ у 9 номінаціях.

 

Асоціація

Український клуб аграрного бізнесу

вул. Жилянська, 146, пов. 3

01032 Київ, Україна

Тел/Факс: +380 44 236 20 97, 79

[email protected]

www.ucab.ua

Вікторія Оникієнко

 

Асоціація «Український клуб аграрного бізнесу» (УКАБ) була заснована у 2007 році для захисту економічних і професійних інтересів гравців аграрного бізнесу України. УКАБ є унікальною платформою в Україні для налагодження ділових контактів між лідерами агробізнесу, підвищення ефективності їх роботи та налагодження діалогу з органами державної влади. УКАБ активно сприяє українським виробникам у встановленні та підтримці міжнародних ділових зв’язків. До складу Асоціації входять найбільші виробники та переробники сільськогосподарської продукції України.




  • БЕЙКЕР ТІЛЛІ УКРАЇНА
  • Agroresurs
  • AMAKO
  • Лімагрейн
  • Zeppelin
  • Amazone
  • LNZ Group
  •  Agricom Group
  • horsch
  • uahk
  • Сygnet
  • Syngenta
  • Agco
  • Agroregion
  • Eridon
  • MHP
  • Maschionet
  • Maisadour
  • Козятинський м’ясокомбінат
  • DuPont Pioneer
  • Вінницька аграрно-промислова група
  • Agroscop
  • Agrimatco
  • NCH Advisors
  • Continental farmers Group
  • credit agricole
  • claas
  • john deer
Вітаємо! Ви підписались на новини порталу Ukab