Новини лобіювання
06.11.2017
Відбулася особиста зустріч членів-компаній УКАБ з Олександром Бакуменком
30 жовтня відбулася перша GR-зустріч компаній-членів Асоціації «Український клуб аграрного бізнесу» з народним депутатом, заступником Голови Комітету Верховної Ради України з питань аграрної політики та земельних відносин Олександром Бакуменко.
Під час відкритої зустрічі близько 30-ти представників компаній ознайомилися з поточною діяльністю Комітету ВР та обговорили актуальні регуляторні питання.
Зокрема, важливу частину роботи комітету становить напрацювання щодо імплементації євроінтеграційних норм в аграрній сфері. В аграрному комітеті прийняли 5 євроінтеграційних законопроектів, серед яких №0906 про державний контроль, що здійснюється з метою перевірки відповідності законодавству про безпечність та якість харчових продуктів і кормів, здоров'я та благополуччя тварин, №2151 про внесення змін до закону про побічні продукти тваринного походження, №1460_1 про внесення змін до деяких законодавчих актів щодо проведення законодавства щодо насінництва та розсадництва та №1418 про внесення змін до деяких законодавчих актів з питань ідентифікації та реєстрації тварин. Комітет прийняв в першому читанні законопроект №5448 про основні принципи та вимоги до органічного виробництва, обігу та маркування органічної продукції. На порядку денному робота над законопроектом №4126_1 про інформацію для споживача щодо харчових продуктів.
Ціль і завдання аграрного комітету - консолідувати законодавчу, виконавчу владу, асоціації та представників ЄС для того, щоб за максимально за короткий період часу адаптувати необхідні норми законодавства. Майже 70% євроінтеграційних законів стосуються аграрної сфери, серед яких питання санітарних та фітосанітарних норм, харчової промисловості. Наразі 4 законопроекти виносяться в парламент. Існує близько 300 європейських регламентів, які необхідно імплементувати, для цього треба розробити щонайменше 4-5 комплексних законопроекти. За словами народного депутата, для того, щоб пришвидшити цей процес, треба чітко визначити алгоритм дорожньої карти законотворчої роботи зі зрозумілими дедлайнами, інтелектуальним ресурсом та фінансуванням.
Серед тем, які озвучив Олександр Бакуменко також були проблеми рейдерства та ринку землі. Проект закону щодо протидії рейдерству готовий та чекає свого виходу в парламент. У четвер буде зібрання робочої групи, під час якої буде затверджений кінцевий варіант законопроекту. Позиція комітету щодо відкриття ринку землі була озвучена на парламентських слуханнях по землі. За словами пана Олександра, необхідно розробити саме концепцію закону обігу с/г земель, оскільки це дуже заполітизоване питання. При цьому розробка концепції вимагає декількох робочих днів, найголовніше тут - політична воля. Закон має пройти суспільну експертизу, щоб зняти заангажованість питання та максимально перенести його в експертну площину.
За словами Александра Бакуменка, УКАБ представляє серйозний бізнес, який інвестує в країну: «Сьогодні держава зобов'язана зробити таку законодавчу базу, яка б стимулювала розвиток прозорого бізнесу, котрий платить податки, виробляє додану вартість та створює робочі місця й захищає інвестора, який ризикує своїми коштами».
«Нам дуже приємно, що ми зробили перший крок до відкритого діалогу між владою та бізнесом. В цілому хочу подякувати за тісну та динамічну співпрацю: УКАБ бере участь у всіх робочих групах аграрного комітету ВРУ, завдяки цьому є можливість представити позицію та інтереси наших членів. Плануємо далі організовувати подібні зустрічі для встановлення ефективної комунікації», - коментує Тарас Висоцький, генеральний директор Асоціації «Український клуб аграрного бізнесу».
Зустріч мала формат "питання-відповіді", представники компаній цікавилися думкою влади щодо нагальних та важливих проблем, які стосуються їхнього бізнесу, ділилися окремими практичними кейсами. Також компанії виявляли бажання долучитися до робочих груп з різних питань. Зі свого боку, Олександр Бакуменко запропонував збиратися на зустрічі щоквартально: «Готуйте питання, пропоную формалізувати нашу роботу, слідкувати за виконанням наших домовленостей та рухатися у напрямку змін».