Новини лобіювання
10.01.2014
Українським аграріям загрожує дефіцит мінеральних добрив
У зв’язку із різким зростанням цін на мінеральні добрива в Україні аграрні асоціації просять керівництво держави скасувати спеціальне мито на мінеральні добрива. З таким проханням співголови Всеукраїнського аграрного форуму звернулися до прем’єр-міністра України Миколи Азарова від імені та за дорученням десятків тисяч господарюючих суб’єктів агропромислового комплексу України.
Зокрема, у листі йдеться про те, що відпускна ціна на найбільш поширене добриво – аміачну селітру – протягом останнього місяця зросла із 2800-2900 грн./т до 3500 грн./т або на 25%, а ціни реалізації цієї продукції сільськогосподарським підприємствам підвищились до 3500 грн./т. Водночас, при потребі для весняно-польових робіт близько 1 млн. тонн азотних добрив у фізичній вазі у лютому-березні буде поставлено не більше 40%.
«Додатково ускладнює ситуацію той факт, що навіть за умови оплати мінеральних добрив в грудні-січні аграрії можуть розраховувати на їх фактичну поставку не раніше лютого-березня 2014 року. Більше того, у зв’язку із зупинкою низки хімічних підприємств протягом осінніх місяців, цілком реальною є перспектива дефіциту мінеральних добрив під врожай 2014 року», - зазначив президент Української аграрної конфедерації Леонід Козаченко.
«Результатом такого розвитку подій стане суттєве зменшення внесення добрив під основні сільськогосподарські культури, зниження їх врожайності, а отже, і валових зборів зернових і технічних культур, падіння валової продукції агропромислового комплексу та обсягів валютних надходжень від експорту», - додав президент асоціації «Український клуб аграрного бізнесу» Алекс Ліссітса.
На переконання підписантів звернення, найбільш дієвим заходом щодо унеможливлення таких негативних сценаріїв є скасування спеціального мита на мінеральні добрива. Також необхідно провести узгоджувальну нараду щодо обсягів та цін поставки мінеральних добрив сільськогосподарським товаровиробникам під головуванням голови уряду.
Лист до М. Азарова підписали Президент Асоціації «Союз птахівників України» Олександр Бакуменко, Президент Української аграрної конфедерації Леонід Козаченко, Президент Асоціації «Українського клубу аграрного бізнесу» Алекс Ліссітса, Президент Асоціації фермерів та приватних землевласників України Микола Миркевич та Голова Аграрного союзу України Геннадій Новіков.