Новини лобіювання
02.02.2015
Українська яловичина не зможе потрапити на ринок ЄС
Україна не отримає дозвіл на експорт яловичини до Європейського Союзу без проведення досліджень ВРХ на губчасту енцефалопатію (BSE), повідомляє асоціація «Український клуб аграрного бізнесу» (УКАБ).
Європейський Союз щорічно імпортує близько 300 тис. т. м’яса ВРХ. Висока купівельна спроможність європейців та розвинута культура споживання яловичини і телятини роблять цей ринок привабливим і для українського імпорту. В рамках автономних торгових преференцій Україна має квоту на експорт м’яса ВРХ в розмірі 12 тис. т. Таким чином, експорт української яловичини до ЄС є досить цікавим та перспективним.
Проте для цього потрібно успішно пройти інспектування галузі з боку Європейської Комісії, що стане неможливим без дослідження худоби на губчасту енцефалопатію. Для проведення даних лабораторних досліджень в Україні потрібно щороку брати аналізи від 350 тис. голів ВРХ. Для цього з державного бюджету має бути виділено 21 млн. грн. Однак у цьому році потрібні кошти на ці дослідження не передбачені, а це означає що шлях української яловичини до ЄС наразі закритий.
«Експорт яловичини до ЄС дозволить Україні компенсувати втрати від закриття ринку Росії, адже м'ясо птиці вже успішно експортується до Європи, а м’ясо ВРХ має великий потенціал на її ринках. Дозвіл на експорт яловичини до ЄС вже на перших етапах зможе принести нашій державі близько 50 млн. дол. США додаткових валютних надходжень, а в майбутньому може стати локомотивом розвитку м’ясного скотарства в Україні», - повідомила експерт аграрних ринків УКАБ Аліна Жарко.
Асоціація
Український клуб аграрного бізнесу
вул. Жилянська, 146, пов. 3
01032 Київ, Україна
Тел/Факс: +380 44 236 20 97, 79
kotyk@ucab.ua
Тетяна Котик
Асоціація «Український клуб аграрного бізнесу» (УКАБ) була заснована у 2007 році для захисту економічних і професійних інтересів гравців аграрного бізнесу України. УКАБ є унікальною платформою в Україні для налагодження ділових контактів між лідерами агробізнесу, підвищення ефективності їх роботи та налагодження діалогу з органами державної влади. УКАБ активно сприяє українським виробникам у встановленні та підтримці міжнародних ділових зв’язків. До складу Асоціації входять найбільші виробники та переробники сільськогосподарської продукції України.