Новини лобіювання
06.02.2015
УКАБ підтримує стимулювання енергетичної незалежності вітчизняного агросектору
Асоціація «Український клуб аграрного бізнесу» (УКАБ) підтримує законодавчі ініціативи щодо стимулювання використання альтернативних джерел електроенергії в агропромисловому секторі України. Зокрема, мова йде про законопроект №1821 від 22.01.2015 «Про внесення змін до Податкового кодексу України» (щодо стимулювання використання альтернативних джерел електричної енергії).
Відповідно до пояснювальної записки документу, він сприятиме розвитку виробництва, зокрема, зменшенню собівартості виробленої продукції, що дозволить поліпшити конкурентоспроможність українських товаровиробників як на внутрішньому ринку, так і на міжнародних ринках. Більше того, це є одним із дієвих способів державної підтримки вітчизняного агропромислового комплексу, як однієї з провідних галузей економіки України, та, безумовно, сприятиме наповненню дохідної частини державного бюджету вже у поточному році.
Законопроектом передбачається внести зміни до податкового законодавства, дозволивши використовувати спеціальний податковий режим, зокрема, бути платниками єдиного податку виробникам альтернативних джерел електричної енергії, а, тим самим, скасувавши акцизний збір у розмірі 3,2% на реалізацію електроенергії, що виробляється спеціалізованими когенеративними установками та/або з відновлюваних джерел енергії.
Сільське господарство в Україні щорічно споживає близько 4000 Гвт електроенергії і має найбільший потенціал використання відновлюваних джерел енергії. Тому стимулювання цього напряму дозволить не тільки скоротити споживання, а й частково забезпечити інші галузі та населення.
Для сільськогосподарських виробників передбачені зміни можуть стати стимулом до впровадження таких технологій, які дозволять вирішити цілий ряд питань, пов’язаних з утилізацією відходів, самозабезпечення енергоресурсами в умовах ризиків з перебоями їх постачання та підвищення рентабельності підприємств за рахунок зменшення собівартості виробництва.
«В умовах подорожчання виробничих ресурсів, використання альтеративних джерел енергії сприятиме мінімізації затрат і скороченню собівартості продукції, підвищенню ефективності аграрного виробництва. Також це створить сприятливі умови для впровадження інноваційних рішень, без яких сьогодні не може відбуватися розвиток агропромислового комплексу», - наголосив генеральний директор асоціації «Український клуб аграрного бізнесу» Тарас Висоцький.