Новини лобіювання
04.06.2014
Скасування техогляду сільгосптехніки сприятиме інвестиційній привабливості АПК
Асоціація «Українській клуб аграрного бізнесу» (УКАБ) вітає прийняття законопроекту №2609а "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України (щодо забезпечення безпечної експлуатації сільськогосподарської техніки)". За словами експертів УКАБ, відміна техогляду сільгосптехніки звільнить аграріїв від додаткового фінансового навантаження та сприятиме розвитку аграрного виробництва.
Згідно з пояснювальною запискою до документа, обов’язковий техогляд сільгосптехніки скасовано, оскільки він не гарантує утримання сільгосптехніки в належному стані, і оскільки такий контроль аграрії здійснюють самі перед початком польових робіт.
До вчорашнього дня законодавством передбачалось, що техогляд автотранспортних засобів в Україні проводиться тільки для техніки сільськогосподарського призначення, що було нелогічним, оскільки сільгосптехніка працює переважно в польових умовах і несе набагато менші ризики життю і здоров’ю громадян, ніж інший автотранспорт.
«Скасування обов’язкового техогляду – це подолання ще одного бюрократичного бар’єру, який був одним із стримуючих факторів розвитку аграрної галузі та інвестиційної непривабливості українського АПК. Адже ця та інші дозвільні процедури створюють додаткове фінансове навантаження на сільгоспвиробників, що в часи економічної нестабільності є вкрай негативним явищем», - наголосив генеральний директора асоціації «Український клуб аграрного бізнесу» Володимир Лапа. За його словами, щорічні втрати аграріїв на проведення техогляду становили 80-100 млн грн..
В УКАБ нагадують, що законопроект №2609 був визначений як один із пріоритетних для агропромислового комплексу Всеукраїнським аграрним форумом, і є логічним кроком парламенту по дерегуляції підприємницької діяльності, поруч зі скасуванням сертифікації якості зерна, погоджень на імпорт ЗЗР тощо. Водночас аграрії потребують додаткових рішень, спрямованих на врегулювання проблем, що хронічно накопичувались останніми роками – це і скасування необхідності розробки проектів землеустрою, що не мають жодного змісту в мінливих умовах орендних відносин, спрощення процедур реєстрації сільськогосподарських земель і прав їх оренди, надання можливості сільгосппідприємствам сплачувати нарахування на заробітну плату за місцем господарської діяльності, передачі повноважень щодо управління державними землями на рівень місцевих громад та низка інших.
«Сподіваємось, що парламент і надалі дослуховуватиметься до думки аграріїв в поточних непростих умовах для роботи», - резюмує Володимир Лапа.