Аналітика
20.09.2017
Огляд імпорту продукції АПК з країн ЄС за січень-серпень 2017
За даними Державної фіскальної служби, за січень-серпень 2017 року, порівняно з аналогічним періодом 2016 року, серед продуктів харчування найбільше зріс імпорт сирів (на 9,4 млн дол. США) до 27,1 млн дол. США. До трійки топ-постачальників сирів в Україну країн ЄС ввійшли Польща, Німеччина і Франція.
ВРХ, жива
Загалом імпорт в Україну живої ВРХ знизився на 50%, натомість поставки з основних країн ЄС зросли в 3,2 рази.
М’ясо ВРХ, морожене
Загалом імпорт дещо знизився - на 5%, при цьому з основних країн ЄС поставки скоротилися на 14%. Половину мороженого м’яса ВРХ з ЄС в Україну завозять з Польщі (50%), третину – з Литви (33%).
Свинина
Імпорт продукції зріс на 15%, натомість поставки з трійки основних постачальників з ЄС скоротився на 8%. Наразі 29% імпортованої свинини з ЄС припадає на Німеччину, ще 26% на Нідерланди і 14% на Польщу.
М’ясо та субпродукти птиці
За січень-серпень 2017 року цієї продукції було імпортовано на 26,2 млн дол США, з них частка основних постачальників з ЄС (Польщі, Німеччини і Угорщини) складає 85%.
Молочна продукція
Поставки кисломолочної продукції з-за кордону загалом зросли на третину, а імпорт з країн-лідерів ЄС: Бельгії, Польщі і Греції зріс на 40%.
Сири
Обсяг імпорту сирів з трійки основних постачальників з ЄС (Польщі, Німеччини і Франції) зріс на 53% порівняно з січнем-серпнем 2016. Головним постачальником сиру в Україну залишається Польща, з часткою в 33% всіх імпортних поставок сиру.
Овочі
Загальний імпорт овочів скоротився, порівняно з показниками минулого року, проте з деяких країн Європи, поставки зросли, наприклад, з Польщі (імпорт цибулі зріс у 3,3 рази) та Італії (імпорт капусти зріс удвічі).
Завантажити Огляд імпорту продукції АПК до України