Вам був надiсланий лист з новим паролем Дякуємо за реєстрацiю. Ваш запит буде розглянуто у найближчий час.
28 Квітня 2024

Новини

22.03.2024

Ucab Валерій Кольцов: «Війна в Україні має вплив не тільки всередині країни, а й торкнулася продажів сільгоспмашин за кордоном»

До асоціації «Український клуб аграрного бізнесу» долучилася компанія «Фаворит» – виробник посівної і ґрунтообробної техніки, а саме: сівалок, борін, розкидачів добрив і культиваторів. В особистому інтерв’ю комерційний директор ТОВ АК «Фаворит» Валерій Кольцов спрогнозував тренди на ринку агротехніки в 2024 році та поділився тим, як компанія адаптувалась до умов воєнного часу.  

Розкажіть, будь ласка, про історію створення та діяльності компанії «Фаворит»

Агропромислова компанія «Фаворит» була заснована у 2003 році. Початок діяльності зводився до комплексного ремонту сівалок, але дуже швидко клієнти, оцінивши якість робіт, почали оформлювати індивідуальні замовлення на модернізацію та виробництво техніки.

Новостворене конструкторське бюро в складі компанії активно розробляло новітні зразки функціональної сільськогосподарської техніки – в асортименті компанії почали з’являтись власні сівалки, дискові борони, міжрядні культиватори та розкидачі добрив. З цими наробітками ТОВ АК «Фаворит» змогла стати повноцінним учасником вітчизняного ринку, насамперед у категорії «посівна техніка».

Кожен рік діяльності компанії ознаменований розширенням масштабів виробництва за рахунок комплексів нового обладнання. Лінійки посівної та ґрунтообробної техніки було розширено новими модернізованими моделями. Тож природнім був і наступний крок – вихід компанії на міжнародний ринок (Польща, Румунія, Молдова, Казахстан, Узбекистан).

Але насамперед ТОВ АК «Фаворит» працює для рідної держави – і з 2014 року компанія за обсягами продажів перебуває в першій десятці заводів-виробників сільськогосподарської техніки на ринку України, що відображено отриманим сертифікатом ISO 9001:2019, європейськими сертифікатами відповідності на техніку та великою кількістю нагород за різні роки — «Лідер Галузі», «Народний Бренд», «ТОП20» і т. ін.

Яку сільгосптехніку компанія пропонує своїм клієнтам?

У портфоліо компанії представлений великий вибір с.-г. агрегатів, а саме: сівалки для зернових та просапних культур, борони, культиватори просапні та суцільного обробітку, розкидачі добрив, маніпулятори, плуги, котки-подрібнювачі, лущильники, а також велика кількість запчастин та комплектуючих.

Серед останніх запущених у серійне виробництво моделей ТОВ АК «Фаворит»:

  • зернові сівалки зі встановленою варіаторною коробкою передач;
  • пневматична сівалка нового покоління Venza, Venza Pro – єдині вітчизняні сівалки для просапних культур з карданним приводом висівних секцій;
  • ґрунтообробна техніка: плуги швидкісні, лущильники, борони дискові, борони пружинні, розкидачі добрив, культиватори із внесенням сухих та рідких добрив.
  • навісна сівалка PONY.
  • зернова сівалка по технології mini-till Mustang.
  • зернова сівалка по технології No-Till Mustang PRO.

 

На стадії проектування і в експериментальному цеху знаходяться модернізовані моделі вже існуючої техніки та нові розробки. Крім того, компанія розпочала будівництво нового складального цеху, замінила фарбувальну камеру порошкового фарбування на більш технологічну, активно сертифікує нове обладнання за європейськими нормами.

Техніка АК «Фаворит» отримала сертифікацію на державну компенсацію, що підтверджує високі стандарти українського заводу.

В чому полягають особливості сервісного обслуговування, котре надає «Фаворит»? 

Щороку компанія «Фаворит» навчає понад 150 продавців і техніків зі своєї дистриб'юторської мережі. Тож впевнені, що наші торгові представники та технічні спеціалісти володіють інформацією про техніку нашого виробництва на високому рівні.

Індивідуальні потреби наших клієнтів можуть сильно відрізнятися в залежності від застосування тієї чи іншої техніки, технології. Іноді потрібна професійна підтримка запуску агрегату. Сервісна служба компанії тримає постійний зв'язок з нашими клієнтами, допомагає запустити придбану у нас техніку та налаштувати під їхні потреби.

Ми пропонуємо підтримку саме від заводу виробника там, де це потрібно. Компанія надає клієнту комплексну систему послуг, засновану на десятиліттях практичного та великого досвіду. Протягом років наш сервіс та бездоганна підтримка фермерів довели свою ефективність. Все завдяки тому, що разом з придбанням техніки «Фаворит» клієнт використовує увесь напрацьований досвід і отримує кваліфіковані консультації та швидку реакцію на його запити.

З якими труднощами воєнного часу зіштовхнулись при виробництві техніки?

Після оголошення на території України воєнного стану та початку активної фази бойових дій більша частина бізнесу була фактично паралізована через різноманітні обставини: починаючи від морального та психологічного шоку до економічного спаду ділової активності аграріїв, неможливості здійснення діяльності підприємствами, які знаходяться на території проведення бойових дій. 

Сільгосптехніка щодня зазнає пошкоджень внаслідок авіаударів та обстрілів. Це помітно відображається на фінансах підприємств, ускладнює польові роботи, та купівельну спроможність аграріїв.

В умовах війни деякі підприємства призупинили частину діяльності, особливо в прифронтових регіонах. Близько 8% усіх сільськогосподарських компаній збанкрутували та припинили своє існування, незважаючи на урядові програми, спрямовані на підтримку сільського господарства під час війни.

Всі ці фактори звісно вплинули на нас як виробників техніки, досить гостро стоїть проблема кадрів, значна кількість працівників призвані в ряди ЗСУ, є потреба в людях в усі сфери виробництва! Бойові дії в Україні мають вплив не тільки всередині країни, а й торкнулися продажів сільгоспмашин за кордоном.

Чи змінилися підходи до виробництва техніки у зв’язку зі зміною трендів на внутрішньому ринку?

Ми постійно аналізуємо новинки, які виходять на ринок, спілкуємось з аграріями, розробляємо нові агрегати, продовжуємо випуск наших основних моделей. Сьогодні набирають попиту невеликі агрегати, оскільки на ринку малопотужні трактори, які мають менше 18 кВТ потужності, користуються підвищеною увагою. Семе їх зараз аграрії активно купують. Тому ми підлаштовуємось під запити аграрія, виробляючи невеликі моделі. Це дві нові пневматичні сівалки точного висіву – Venza 4 та Venza 4 Pro, зернова навісна сівалка СЗФ-3000 PONY з шириною захвату 3 м, 2,4 м, призначена для посіву зернових, бобових культур, ріпаку (агрегат, який чудово підходить для маленьких та середніх фермерських господарств), дискові лущильники, які ми запустили у виробництво минулого року та інші.

Як війна повпливала на експорт c/г техніки від компанії «Фаворит»? Чи змінились основні ринки?

Війна вносить свої корективи в будь яку торгівлю, звісно частково знизився попит серед закордонних дилерів через різні фактори: хтось боїться вкладати кошти, в декого суттєво подорожчала логістика. Всі ці аспекти змусили нас ще активніше займатись питанням пошуку нових ринків збуту!

Яка техніка, за вашими спостереженнями, користувалась найбільшим попитом в 2023 році?

В 2023 році компанія «Фаворит», як і завжди, активно реалізовувала флагмани – сівалки просапні Венза, Венза Про, Весна 6 та 8 рядні, зернові сівалки СЗФ 3,6, 4,0 5,4 та 6,0, активно купували також наші дискові борони БДФ 2,4, 3,2, 4,0, 6,0 метри, культиватори просапні КРНФ та Ноніус. Серед новинок продається: лущильник на пружинній та демпферній стійці ЛДФ 2,5 та 3,0 м із транспортним пристроєм; навісна зернова 3-метрова сівалка «Поні»; зернова 4-метрова сівалка «Мустанг Лайт», яка чудово працює за технологією мінімального обробітку ґрунту та Мустанг Про 3,6м  який працює по нульовій технології.

Як, на вашу думку, повномасштабна війна та скорочення прибутків аграріїв вплинуть на ринок техніки в 2024 році?

Всі ключові фактори останніх років (війна в Україні, скорочення прибутків, проблеми з зерновим коридором) досить сильно вплинули на купівельну спроможність аграріїв. Не купують навіть зайвого кілограму добрив, щоб підживити культуру. Стосовно техніки, то більшість намагаються скористатись програмою кредитування, розтермінування, кооперуються в об’єднання або вибирають дешевші агрегати. Реалії сьогодення тяжкі для виробників сільгосптехніки. Велика надія покладається на програму компенсації за купівлю вітчизняної сільгосптехніки, в яку закладено 1 млрд грн. І ось нарешті уряд запускає програму 25% компенсації вартості сільгосптехніки українського виробництва. Ми, як виробники, робимо все, щоб зі свого боку допомогти аграрію, консультуємо, надаємо відповідні документи, щоб всі бажаючі отримали компенсацію.

Чи допомагає «Фаворит» ЗСУ та населенню на територіях, де відбуваються бойові дії?

За період повномасштабної війни в Україні передано декілька автомобілів нашим підрозділам, купували та виготовляли бронежилети, допомагаємо нашим працівникам, які мобілізовані до лав ЗСУ, забезпечуємо засобами обігріву, допомагаємо деталями до ремонту техніки, приймаємо участь в змаганнях, котрі мають на меті підтримати українських захисників. Так, нещодавно вибороли перше місце з футзалу  кіровоградської області «Донат Ліга» сезону 2023/2024 р.р. серед команд «Другої ліги». Цей чемпіонат проходив на підтримку ЗСУ, де було зібрано і передано нашим бійцям більш ніж 300000 грн.

Якими є ваші очікування від членства і співпраці з асоціацією «Український клуб аграрного бізнесу»?

З командою УКАБ знайомий особисто вже багато років, це одна з провідних Асоціацій, яка об’єднує агробізнес, виробників, експортерів. УКАБ – це професіонали, які здатні допомогти в будь-якій ситуації, зробити корисний захід на найвищому рівні.

Очікуємо, що наша співпраця буде плідною, довготривалою, та багатогранною. Як виробники ми націлені на розширення нашої співпраці. Зараз важкі часи в Україні для всіх сфер діяльності, тільки об’єднавшись виробники, асоціації та аграрний бізнес можуть подолати разом виклики сьогодення: розблокування кордонів, підтримка у налагодженні ділових зв’язків, підтримка на державному рівні,  аналітична підтримка, участь компанії в конференціях та клубних заходах. Прямуємо разом до Перемоги!




  • БЕЙКЕР ТІЛЛІ УКРАЇНА
  • Agroresurs
  • AMAKO
  • Лімагрейн
  • Zeppelin
  • Amazone
  • LNZ Group
  •  Agricom Group
  • horsch
  • uahk
  • Сygnet
  • Syngenta
  • Agco
  • Agroregion
  • Eridon
  • MHP
  • Maschionet
  • Maisadour
  • Козятинський м’ясокомбінат
  • DuPont Pioneer
  • Вінницька аграрно-промислова група
  • Agroscop
  • Agrimatco
  • NCH Advisors
  • Continental farmers Group
  • credit agricole
  • claas
  • john deer
Вітаємо! Ви підписались на новини порталу Ukab