Новини
22.09.2021
Інфографіка: ринок баклажанів в Україні
Баклажан - сезонний овоч, який відомий своїми корисними властивостями та вже давно став звичним для українських споживачів, хоча сам родом зі Східної Індії. В Україні переважна більшість баклажанів вирощується господарствами населення.Так, в 2020 році було вирощено 67,9 тис. т баклажанів, водночас лише 6% було вирощено фермерськими господарствами та підприємствами. Беззаперечним лідером по вирощуванню баклажанів є Херсонська область, на території якої вирощується 43% валового збору даного овочу. Далі слідують Дніпропетровська (10%), Запорізька (5%) та Закарпатська (5%) області.
“Протягом останніх 5 років обсяги виробництва баклажанів скоротилися на 19% до 67,9 тис. т, при цьому скорочення в 53% спостерігалося саме в промисловому виробництві. Основною причиною такого значного скорочення була заборона Російською Федерацією імпорту з України овочів. Загалом українським товаровиробникам поки що складно забезпечити належну якість овочів в цілому, і баклажанів зокрема, для переорієнтації експортних відвантажень в країни ЄС”, - розповідає Світлана Литвин, аналітик УКАБ.
За результатами 2020 року імпортні поставки баклажанів в 12 разів перевищують експортні відвантаження і становлять 1,7 тис. т. Однак варто відмітити, що поставки відбуваються в несезон для українських баклажанів. За останні 5 років даний імпорт збільшився в 2,3 рази, що пов’язано з формуванням більш здорової культури харчування українців та бажанням їсти овочі цілий рік. Основними країнами постачальниками баклажанів в 2020 році були: Туреччина (26% імпортних поставок в грошовому вимірі), Іспанія (25%) та Нідерланди (24%).