Вам був надiсланий лист з новим паролем Дякуємо за реєстрацiю. Ваш запит буде розглянуто у найближчий час.
29 Березня 2024

Новини

01.03.2021

Ucab XI Нідерландсько-український форум з професійного картоплярства: перемоги та виклики

24 лютого 2021 року асоціація «Український клуб аграрного бізнесу» спільно з Посольством Королівства Нідерландів в Україні, Українською Асоціацією Виробників Картоплі та агенцією UCABevent провели XI Нідерландсько-український форум з професійного картоплярства в онлайн-форматі.

Цього року ключовими питаннями форуму стала державна підтримка промислового картоплярства, сучасний стан галузі в Україні та світі та гармонізація українського законодавства із законодавством ЄС.

Під час вступного слова Рейнауд Наутен, радник з питань сільського господарства Посольства Королівства Нідерландів в Україні, зазначив, що цей форум вперше за одинадцять років відбувається онлайн.

«Коронавірус, звичайно, дуже сильно впливає на наше життя, і саме у ці часи, я вважаю, що роль аграрного сектору стає надзвичайно важливою. Незважаючи на карантин, агровиробники працюють дуже старанно. Вони першими впроваджують інновації та ефективні рішення для підтримки свого бізнесу, забезпечення регулярних поставок та гарантування безпеки своїх працівників. Для Посольства Нідерландів в Україні картоплярство залишається одним з найпріоритетніших напрямків для співпраці з Україною», — говорить Рейнауд Наутен.

За його словами, основними стратегічними завданнями сьогодні є зміцнення ролі галузевої асоціації, підтримка продуктивного діалогу між виробниками, постачальниками та урядом, формування стратегії розвитку сектору та вихід на світовий ринок.

«Ми також націлені на створення ефективних майданчиків для обміну інноваціями з українськими компаніями та надання можливостей для пошуку нових і зміцнення вже існуючих партнерських відносин. Я хочу запевнити, що Посольство і надалі підтримуватиме ініціативи та проекти галузі, які поділяють наші пріоритети та інтереси, сприяють реалізації цілей сталого розвитку та впровадженню більш екологічних методів господарювання та виробництва картоплі», — зазначив він.

Оксана Руженкова, виконавчий директор Української Асоціації Виробників Картоплі, зазначила, що одним із завдань, яке ставила перед собою асоціація на етапі створення, — написання стратегії розвитку промислового картоплярства. І дуже знаковою подією стало те, що саме у 2020 році цю програму вдалося написати. Проте на 2021 рік перед асоціацією стоїть ще багато завдань.

«Як ви знаєте, досі не закрито кордони з Митним Союзом. Ми подали заявку до Міністерства розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України та санкційний комітет, але, на жаль, Україна  досі зволікає. А це позначається в першу чергу на сегменті картоплярства. Зокрема через те, що у першому кварталі року картоплярі зазвичай імпортують насіння, з території Митного Союзу в Україну знову абсолютно безперешкодно заходить продукція», — говорить вона.

Детальніше про зазначену концепцію розвитку промислового картоплярства в Україні розповів Тарас Висоцький, заступник Міністра розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України. Він повідомив, що метою програми є стимулювання розвитку промислового виробництва картоплі, а також поглибленої переробки продукції з високою доданою вартістю, розвиток насінництва картоплі, впровадження зрошення на промислових посадках та будівництво картоплесховищ.

За його словами, загальний обсяг фінансування програми становить 6,04 млрд грн, з яких 1,37 млрд грн — з державного бюджету та 4,67 млрд грн — кошти суб’єктів господарювання.

«Слідкуючи за дискусіями, що відбуваються у галузі протягом останніх десяти років, скажу відверто, що активної участі держави раніше не було. І, перш за все, завдяки позиції виробників та профільних асоціацій у нас зараз є всі передумови для того, щоб активна підтримка держави нарешті була запущена у 2021 році», — сказав Тарас Висоцький.

За словами Оксани Руженкової, позитивні зрушення у галузі помітні уже зараз. Зокрема, серед малих виробників картоплі, що мають в обробітку по 3–7 га землі, які останнім часом зацікавилися не лише держпідтримкою на насіння, але й камерами для картоплесховищ.

«Такої активності ми не бачили щонайменше десять років. За нашими даними, насіння картоплі, що мультипліковане в Україні, розпродано. Наразі відбувається тільки імпорт насіння картоплі. Знайти якісний посівний матеріал цього року вже проблема. Це приємний сигнал з ринку, який свідчить про ріст попиту, і ми можемо сподіватися на позитивні зрушення в галузі», — зазначила вона.

У свою чергу Сергій Шупик, начальник Управління землеробства та рослинництва при Міністерстві розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України, розповів про нинішній стан галузі картоплярства в Україні.

Зокрема, він зазначив, що за даними облдержадміністрацій, у 2020 році було вироблено 20,7 млн тонн картоплі, з яких 20,035 млн тонн (98%) вироблено господарствами населення та 367 тис. тонн (1%) сільськогосподарськими підприємствами.

Основними виробниками картоплі минулого року були Вінницька (1,9 млн тонн), Житомирська (1,8 млн тонн), Львівська (1,6 млн тонн) та Київська (1,5 млн тонн) області. Середня урожайність картоплі, за даними Державної служби статистики України, по всім категоріям господарств становила 164 ц/га (224 ц/га у сільськогосподарських підприємствах та 163 ц/га у господарствах населення). За словами Сергія Шупика, порівняно з 2015–2019 рр. урожайність картоплі в Україні впала на 4,5%.

Про світові тенденції у галузі картоплярства, нові технології вирощування та динаміку споживання картоплі у різних країнах світу розповіла Ольга Крюкова, менеджерка проектів аналітичної компанії «АгріСтат». За її словами, 22% світового експорту картоплі забезпечує Франція, на другому місці світових експортерів знаходяться Нідерланди (21% світового експорту), на третьому — Німеччина (19%). Головним імпортером картоплі є Бельгія з часткою у 15% від усього світового експорту, на другому місці з показником у 9% знаходяться Нідерланди, на третьому — Німеччина та Іспанія з показником у 7%.

«Україна ж у 2019 році здійснила найбільший приріст обсягів імпорту серед основних світових імпортерів картоплі, піднявшись з 131 на 14 місце у рейтингу країн-імпортерів картоплі  і продемонструвавши ріст із 2015 року по 2019 рік на 99,9%», — говорить Ольга Крюкова.

Про гармонізацію українського законодавства з нормами законодавства Європейського Союзу та про спільну роботу Держпродспоживслужби з Мінекономіки над проектом Закону «Про захист рослин» під час форуму розповіла Владислава Магалецька, очільниця Державної служби України з питань безпечності харчових продуктів і захисту споживачів.

«Можу запевнити, якщо ми будемо вимагати від наших виробників вирощувати картоплю відповідно до вимог міжнародних стандартів та актів Європейського Союзу, це дозволить нам підвищити конкурентоспроможність галузі картоплярства та збільшити обсяг експорту картоплі», — зазначила вона.

Крім того, під час форуму Юлія Слива, представниця Національного університету біоресурсів і природокористування України, представила першу редакцію Національного стандарту України на картоплю продовольчу, Олесь Капітанчук, представник ТОВ «Толсма Текнік» розповів про картопляні продукти з доданою вартістю, Андрій Марущак, представник ТОВ «Ван Дайк Технікс», ознайомив учасників зі станом ринку потужностей для зберігання картоплі в Україні, Сергій Душка, директор виробничо-консультаційної компанії «Заможна країна», представив своє бачення, як мінімізувати ризики та збільшити прибутковість картоплярства завдяки зрошенню.

Організатори дякують усім, хто долучився до участі у заході і рада повідомити, що повний запис XI Нідерландсько-українського форуму з професійного картоплярства можна переглянути у будь-який час за посиланням.




  • БЕЙКЕР ТІЛЛІ УКРАЇНА
  • Agroresurs
  • AMAKO
  • Лімагрейн
  • Zeppelin
  • Amazone
  • LNZ Group
  •  Agricom Group
  • horsch
  • uahk
  • Сygnet
  • Syngenta
  • Agco
  • Agroregion
  • Eridon
  • MHP
  • Maschionet
  • Maisadour
  • Козятинський м’ясокомбінат
  • DuPont Pioneer
  • Вінницька аграрно-промислова група
  • Agroscop
  • Agrimatco
  • NCH Advisors
  • Continental farmers Group
  • credit agricole
  • claas
  • john deer
Вітаємо! Ви підписались на новини порталу Ukab