Вам був надiсланий лист з новим паролем Дякуємо за реєстрацiю. Ваш запит буде розглянуто у найближчий час.
28 Березня 2024

Новини

23.06.2020

Ucab Проєкт «Удосконалення магістерської програми з агрономії на півдні України» розпочинає набір студентів на базі ХДАУ

18 червня відбулась стартова нарада по проєкту ЄБРР «Удосконалення магістерської програми з агрономії на півдні України» на базі Херсонського державного аграрно-економічного університету з наступного навчального року.

Проєкт передбачає розробку нової сучасної освітньої магістерської програми підготовки професійних кадрів - «польових командирів» для аграрного бізнесу України шляхом впровадження новітньої магістерської програми з агрономії на базі ХДАУ. 

За словами Аліни Білан, керівника проєктів технічної співпраці ЄБРР в АПК, аграрний сектор України наразі переживає бурхливий розвиток, ключовим компонентом якого є вмотивовані, професійні і кваліфіковані фахівці: «Саме вони стануть тим локомотивом, які виведуть Україну в найближчому майбутньому у ТОП виробників продуктів харчування у світі. Жодні сучасні технології або обладнання нічого не варті без висококваліфікованого персоналу, тож процес якісної підготовки майбутніх фахівців набуває ключового значення».

«Наша роль у освітньому проєкті полягає в тому, що ЄБРР залучає донорські фонди та підтримує проєкти, які націлені на стимулювання державного та приватного партнерства, зміцнення потенціалу навчальних закладів, забезпечення вільного доступу та підвищення рівня знань та навичок молодих спеціалістів. Проєкт «Удосконалення магістерської програми з агрономії на півдні України»  стане відправною точкою у підвищенні якості та наближенні до міжнародних стандартів та найкращих практик з підготовки фахівців у вищих навчальних закладів України», - додає Аліна Білан.

Алекс Ліссітса, президент УКАБ, голова Наглядової ради освітнього проєкту «Агрокебети», висловив свою подяку ЄБРР за підтримку магістерської програми на Херсонщині: «Мені дуже приємно, що ЄБРР висловив готовність підтримати подібний проєкт. Я працював з цією інституцією багато років і вважаю добрим знаком, що Банк звернув увагу на питання аграрної освіти».

Навчання буде проходити за відпрацьованим на базі минулорічного пілотного проєкту НУБіП навчальним планом. Звичайно, програму будуть адаптувати до вимог півдня України і враховувати усі побажання компаній, які в цьому проєкті задіяні. В першу чергу компанії Agrofusion, яка є давнім партнером УКАБ.

Також сильну підтримку проєкт отримує і зі сторони Херсонської обласної державної адміністрації: «У мене дуже гарні враження від Херсонського університету і від настрою студентів, які переконують мене в тому, що ми зробили правильне рішення. Я щиро вдячний голові Херсонської облдержадміністрації Юрію Гусєву за те, що ця ініціатива підтримується нашими політиками на обласному рівні».

Запровадження проєкту є надзвичайно важливим для Херсонського державного аграрно-економічного університету насамперед тому, що Херсонщина є аграрною областю. За 2019 рік в області зібрано: зернових/зернобобових культур – 2759 тис. тонн, плодів та ягід – більше 50 тис. тонн, винограду – більше 20 тис. тонн, овочів – більше 1250 тис. тонн.

Юрій Гусєв, голова Херсонської облдержадміністрації, стверджує: «Сьогодні відбулась важлива зміна: наш аграрний університет став аграрно-економічним. Економічна складова в сільському господарстві стає все більше важливою. Вагомим є і те, що проєкт «Удосконалення магістерської програми з агрономії на півдні України» ми робимо спільно з ЄБРР і УКАБ. Я мав можливість працювати в інших проєктах ЄБРР до своєї роботи в Херсонській обласній державній адміністрації. Питання розвитку сільського господарства, зрошення, нових технологій, економіки сільського господарства – це ті питання, які сьогодні піднімає і розвиває ЄБРР. Також окремо хочу подякувати компанії Agrofusion – великій компанії, що працює на півдні України і бере активну участь в реалізації проєкту».

Економічна аграрна освіта відіграє важливу роль у процесі зближення науки, теорії та реального бізнесу, задоволення потреб підприємств, які запроваджують нові технології та підтримують інновації створюють нові види сільськогосподарської продукції. Цей проєкт – ще одна сходинка до того, щоб створити освітні продукти, спрямовані на потреби бізнесу, сільського господарства й агропромислового комплексу.

Команда Херсонської обласної державної адміністрації буде не просто сприяти розвитку проєкту, а й звернулась з проханням ставити їхню область на перші пілотні позиції в реалізації таких освітніх ініціатив.  

Проєкт планують реалізовувати на базі двох факультетів ХДАУ: агрономічного та економічного.

«Для університету ХДАУ запровадження оновлення магістерської програми є дуже важливим з огляду на те, що вона є яскравим прикладом дуальної освіти. Магістри будуть знаходитись не тільки в лекційних аудиторіях, а й матимуть змогу працювати пліч-о-пліч з виробничниками, з тими людьми, які кожного дня знаходяться в полях і технологічних процесах», - повідомляє Юрій Кирило, ректор Херсонського державного аграрно-економічного університету.

Алекс Ліссітса звернув увагу на те, що нерідко знання, які даються в університетах, частково відірвані від практики або даються не в тому форматі, якого потребує бізнес: «Будь-який практик чи бізнесмен скаже: коли агроном влаштовується на роботу в агрокомпанію, в режимі 24/7 він повинен точно знати, як скласти технологічну карту по вирощуванню тієї чи іншої культури. Більшість студентів після університету цього зробити не можуть. Тому, якщо ми хочемо отримати спеціаліста на виході, ми маємо на вході задати потрібні параметри.

Виробнича практика – це не екскурсія на підприємство, як думає більшість студентів. Якщо студенти проходять виробничу практику, то вони півроку мають працювати поряд зі спеціалістам з ранку до вечора. Тому нам потрібно змінити підходи і довести студентам, що практика передбачає заглиблення у реальний бізнес-процес. Ми не витрачаємо 2 роки на теоретичне переосмислення якихось глобальних концептів, ми хочемо приземленості, але в той же час відвертої, чіткої, практичної близькості до практики». 

Наталія Прижигалінська, керівник служби управління персоналом, Agrofusion, стверджує: «Ми вже більше семи років співпрацюємо з Херсонським державним аграрно-економічним університетом і дуже багато його випускників мають можливість працювати в нашій сучасній компанії. Розуміємо, що від людей, від їх кваліфікації залежить успіх будь-якої компанії і держави в цілому. Ми впевнені, що даний проєкт стане драйвером в розвитку та укріпленні кадрового потенціалу півдня України».

 




  • БЕЙКЕР ТІЛЛІ УКРАЇНА
  • Agroresurs
  • AMAKO
  • Лімагрейн
  • Zeppelin
  • Amazone
  • LNZ Group
  •  Agricom Group
  • horsch
  • uahk
  • Сygnet
  • Syngenta
  • Agco
  • Agroregion
  • Eridon
  • MHP
  • Maschionet
  • Maisadour
  • Козятинський м’ясокомбінат
  • DuPont Pioneer
  • Вінницька аграрно-промислова група
  • Agroscop
  • Agrimatco
  • NCH Advisors
  • Continental farmers Group
  • credit agricole
  • claas
  • john deer
Вітаємо! Ви підписались на новини порталу Ukab