Новини
28.05.2025
Представники УКАБ взяли участь у робочому візиті до Брюсселя в межах програми від АПД

З 19 до 22 травня 2025 року представники українських аграрних асоціацій, органів влади та експертного середовища разом із головою комітету з євроінтеграції УКАБ Олександрою Авраменко та керівником європейського офісу УКАБ Назаром Бобицьким взяли участь у робочому візиті до Брюсселя в межах програми, організованої Німецько-українським аграрним політичним діалогом (АПД).
Делегація провела низку зустрічей з ключовими європейськими інституціями, включаючи представників Єврокомісії (DG AGRI, DG NEAR), Європарламенту, потужних аграрних об’єднань ЄС (COPA-COGECA) та Європейського соціально-економічного комітету.
Під час зустрічей із зазначеними інституціями українські та європейські експерти мали змогу обговорити як питання стратегічного характеру, пов'язані з формуванням бюджету ЄС на наступний період (2027-2034) та оновленням Спільної Аграрної Політики (САП), так і нагальні питання, зокрема майбутній режим торгівлі та інтеграцію українського аграрного сектору до ЄС. Так, під час однієї із зустрічей з Європейським соціально-економічним комітетом активно обговорювалася тема потенціалу українського АПК посилювати ЄС, а не конкурувати з їх ринком.
“Українські аграрії прагнуть донести думку, що наш сектор має значний потенціал саме доповнювати європейський ринок, а не створювати для нього загрозу. Важливо шукати точки синергії та взаємовигідного партнерства, особливо в контексті підготовки до майбутнього переговорного процесу”, – наголосила голова комітету УКАБ з євроінтеграції Олександра Авраменко.
Коментуючи результати поїздки, Олександра Авраменко зазначила: “Такі зустрічі є надзвичайно важливими для синхронізації наших позицій та розуміння очікувань європейської сторони на шляху інтеграції українського агросектору до ЄС. Відкритий діалог та обмін думками є ключовими для вироблення збалансованих рішень, що враховуватимуть інтереси обох сторін”.
УКАБ дякує проєкту АПД за організацію візитів, а також представникам Єврокомісії, Європарламенту та Європейському соціально-економічному комітету за відкритість до діалогу, можливість поділитись думками та напрацюваннями потенційних рішень щодо євроінтеграції українського сільськогосподарського сектору.