Вам був надiсланий лист з новим паролем Дякуємо за реєстрацiю. Ваш запит буде розглянуто у найближчий час.
29 Березня 2024

Новини

26.09.2022

Ucab Микола Демчак: “Консолідація аграрного сектору є запорукою як розвитку українського агробізнесу, так і відродження економіки України”

До асоціації “Український клуб аграрного бізнесу” долучилась компанія “Сій Добро”, яка спеціалізується в постачанні високоякісного сільськогосподарського обладнання від провідних виробників. В особистому інтерв’ю директор компанії “Сій Добро” Микола Демчак розповів про особливості роботи в період воєнного часу та наслідки зміни логістичних ланцюжків для транспортування сільгоспобладнання.

Розкажіть, будь ласка, про історію створення та розвитку компанії “Сій добро”

Ми працюємо на українському ринку з 2010 року, представляючи європейські продукти вітчизняним сільгоспвиробникам для розвитку, інтеграції та вдосконалення аграрного сектору.

Зростання компанії “Сій Добро” розпочалося з того, що в 2013 році компанія почала займатися обладнанням для комбікормових заводів. І це нам більш ніж вдалося. З того часу сталося багато визначних подій для компанії, суттєво було розширено асортимент продукції та нарощено діяльність, що відбулося, в першу чергу, завдяки ініціативі клієнтів, котрі надавали запити на нове обладнання.

641f9dc534b36ae9236a3b134edc27a9

Так ми почали будувати та встановлювати обладнання для свинокомплексів, птахівників, корівників. Одне з останніх розширень асортименту – постачання компонентів для біогазових установок та обладнання для видалення гною.  

Яке обладнання користується найбільшим попитом серед споживачів?

Наразі серед продукції, яку ми пропонуємо клієнтам є обладнання для: комбікормових заводів, пташників, корівників, свинокомплексів, переробки, видалення гною та трубно-ланцюгові транспортери. 

Нашим ключовим продуктом являється обладнання для комбікормових заводів, що задовольняють власні потреби сільгоспвиробників. Це обладнання користується найбільшим попитом, оскільки є гарантією незалежності підприємства, надаючи можливість контролювати рецептуру комбікормів, постійно моніторити та швидко замінювати рецепт чи коригувати його. Фахівці нашої компанії індивідуально розглядають кожний проект та врахують усі особливості господарства, вимоги та зауваження замовника.  

589a41e3cef2814aede2f263ac257546

Які послуги компаній пропонує клієнтам?

“Сій Добро” не лише постачає сільськогосподарське обладнання, але й надає послуги з проектування, будівництва, монтажу та сервісного обслуговування. Наша мета – створити адаптований під умови підприємства клієнта об’єкт, який підвищуватиме продуктивність господарства і приноситиме додатковий дохід. Компанія розробляє проекти для всіх видів тваринницьких приміщень, обладнання для виготовлення і зберігання комбікорму, складських приміщень, систем вентиляції і гноєвидалення. Команда “Сій Добро” здійснює будівництво під ключ комбікормових заводів та тваринницьких комплексів. 

В умовах воєнного часу ми розширили свій спектр послуг і тепер пропонуємо не тільки монтаж та сервісне обслуговування обладнання, що було придбане в нас, але й іншого обладнання різних виробників та будь-якого виду складності. Це значно полегшує роботу для аграріїв, оскільки наразі не завжди на виробництві вистачає робочої сили для самостійного монтажу та обслуговування потрібного обладнання. 

3404187bd7d2e6c1686f4a998b416ded

Компанія “Сій добро” неодноразово була визнана лідером галузі. Що допомагає вам залишатися провідною компанією на ринку? 

Маю надію, що це є результатом нашої тісної співпраці з клієнтами. Компанія забезпечує максимально можливу підтримку. Всі установки, що постачаються та комплектуються, перевіряються робочою групою. “Сій Добро” завжди в першу чергу робить акцент на перспективі зростання клієнта, що й закладається в бачення продукції. Ми розроблюємо концепцію, намагаємося максимально чути запити, потреби та переживання клієнтів. Наші працівники вкладають багато зусиль – робота над проектом триває від кількох місяців до кількох років. 

З усіх побудованих заводів немає двох однакових потужностей, кожен має свою специфіку, свої компоненти. Жодний механізм без урахування потреб клієнта не зробить підприємство успішним, тому ми постійно комунікуємо з нашими замовниками. Компанія ставить в центрі уваги клієнта, тому й неодноразово була визнана лідером галузі. 

Яким чином інноваційні рішення, які пропонує компанія, допомагають підвищувати ефективність виробництва агропродукції?

Для того, щоб краще зрозуміти переваги інноваційного підходу, пропоную розглянути шляхи отримання комбікорму аграріями.  На сьогодні є декілька джерел, де сільгоспвиробники можуть брати корми: купувати його у великого виробника або виготовляти на застарілому обладнанні. В останньому випадку такий комбікорм не має ні якості помелу, ні точності змішування, ні комфорту роботи оператора, який займається цим. Коли ж сучасна техніка та рішення дають високу енергоощадність, максимальну якість змішування із точністю десять грам на тонну, відкривається можливість додавання окремих мікрокомпонентів. Це все відображається на виробництві, і результати відчуваються в найкоротший час. До того ж виготовлення власного комбікорму на сучасному обладнанні дозволяє знизити собівартість продукції на 20-25%.

Крім цього, якщо сільгоспвиробник купує комбікорм, то не завжди великі заводи відповідають потребам маленьких підприємств, оскільки вони мають налагоджене виробництво великої кількості універсального комбікорму. Тоді великі заводи ефективні та їм вигідно продавати продукцію. Коли ж для фермерів потрібно часто змінювати рецепти, то заводи не встигають за потребами споживачів. Тут на допомогу приходить власне виробництво, котре дозволяє коригувати не тільки собівартість виготовлення комбікормів, але й його якість. 

Це набуває великої актуальності в умовах війни, в ситуаціях, коли на молочних фермах у зв’язку з воєнними діями чи зруйнованими логістичними шляхами потрібно зменшити кількість надою молока, виникає необхідність давати збіднілі раціони. І ті підприємства, що мають власні потужності для вироблення комбікормів, можуть вирішити питання зі зміною раціону навіть в тяжких умовах.

Якщо говорити про інше обладнання від компанії “Сій Добро”, то ефективність виробництва підвищується завдяки віддаленому доступу та цифровізації, що дозволяє отримувати інформацію не перебуваючи на самому виробництві, але тримаючи будь-яку ситуацію під контролем.

Щодо установок для виготовлення біогазу, то тут беззаперечно Україні потрібно розвивати цей напрямок, бо це величезний шанс стати енергонезалежними. Наприклад, в Німеччині проблема біогазових установок в тому, що в них не вистачає сировини, в Україні такої проблеми немає, оскільки ми вирощуємо великі площі кукурудзи. А переваги беззаперечні – кількість електроенергії не залежить від погодних умов, електроенергії виробляється однакова кількість щодобово.

Як розширює компанія співпрацю з міжнародними брендами щодо постачання с/г обладнання?

Компанія “Сій добро” має на меті співпрацю не з великою кількістю брендів, а з брендами, що є перевіреними та надійними. З деякими партнерами ми працюємо вже протягом десяти років. Це, зазвичай, німецькі чи австрійські сімейні підприємства, які проводять свою діяльність поколіннями та передають традиції в спадок впродовж десятиліть. Для нас вибір саме таких партнерів додає впевненості, що виробники обладнання дивляться в майбутнє з перспективою та вбачають важливою розбудову українського ринку. І саме це відповідає цілям нашої компанії, бо ми ставимо за мету довгострокові перспективи, що будуть сприяти прогресу українського агросектору.  

Як вплинула війна на діяльність компанії? 

2022 рік починався багатообіцяюче, однак прийшла велика війна. Офіс компанії знаходиться в Борисполі й 24 лютого нас розбудили вибухи. Тоді, в перші дні, першочерговим завданням стало не ведення бізнесу, а убезпечення родин співробітників. 

Вже через декілька тижнів наш сервіс відновився та з початку квітня ми повністю повернулись до своєї діяльністі. На окуповані території співробітники при потребі передавали запасні частини до обладнання волонтерами. В ті місця, куди могли доїхати самостійно, доставляли продукцію власноруч. Завдяки згуртованості команди компанії та одностайному рішенню залишитися в Україні, ми успішно продовжуємо нашу діяльність в ці складні часи. 

Також компанія мала проекти, які війна застала на етапі будівництва. Ми не зупиняли ці проекти, постійно були на зв’язку з клієнтами й при найпершій можливості відновили роботи. Бо задача “Сій Добро” – забезпечити можливість для аграрія продовжувати свою діяльність, оскільки галузь тваринництва неможливо поставити на паузу.

Усі проекти, що були заплановані до війни, вони наразі реалізуються. Виняток – реалізацію одного проекту перенесено на кінець поточного року, але зараз йде активне проектування.   

Чи відчуває ваша компанія наслідки зміни логістичних ланцюжків через заблоковані порти? 

Насамперед це відчули наші постачальники, тому що дуже багато ланцюжків було трансформовано в Німеччині. Звичайні речі, які в довоєнний час були простим ділом, – менеджер подзвонив й ось нам привезли комплектуючі, електроди для зварювань, елементи для проведення будівництва, наразі змінилися та вимагають часу, правда, вже не стільки, як в перші тижні російської агресії. Також порушилися ланцюжки постачання електрообладнання – це глобально європейська проблема, що призводить до деяких затримок. Але в нас практично не було затримок з поставками, тому майже все встигаємо реалізовувати в зазначені терміни.

Що стосується транспорту, то було трохи важкувато з урахуванням величезного попиту на автомобілі та інших суб’єктивних й об’єктивних факторів, що вплинули на доступність транспорту. Але “Сій добро” працює з декількома компаніями-перевізниками вже протягом 5-8 років, тому вони йшли нам на зустріч тоді, коли це було потрібно: знаходили машини, вчасно доставляли продукцію, надавали рекомендації щодо кращого маршруту. Нам навіть вдалося відшукати транспортну компанію, яка погодилася їхати в Сумську область тоді, коли всі інші боялися їхати.  

Чи допомагає “Сій добро” ЗСУ, ТерОбороні, населенню на територіях, де відбуваються бойові дії? 

Ми дотримуємося такого принципу – не можна відділяти себе від війни, бо йде мова про звільнення наших земель, про наших переселенців, про боротьбу на нашій території. Тому компанія намагається по максимуму допомагати з перших днів війни. Спочатку підтримували нашу місцеву Бориспільську ТерОборону, волонтерів, що були в Києві, постачали автомобілі, гуманітарну допомогу, дрони, медикаменти, тепловізори. 

Наші співробітники служать в ЗСУ, а “Сій Добро” зі свого боку допомагає їм та їх сім’ям.

Компанія активно бере участь в підтримці наших захисників зі Збройних Сил України. Ми продовжуємо це робити, попри те, що вже багато ресурсів витрачено, однак наразі допомога ще важливіша, ніж на початку. 

Поділіться своїми очікуваннями щодо вступу до асоціації “Український клуб аграрного бізнесу”

“Сій Добро” давно спостерігає за роботою Асоціації. Однак, так сталося, що саме війна спонукала до більш ефективної співпраці. Нам подобається те, як УКАБ консолідує людей. Ми вдячні, що Асоціація в перші ж дні війни почала проводити скоординовані дії, оперативно ділитися інформацією, обмінюватися досвідом та надавати підказки й нагальну допомогу. Це об’єднання всіх представників галузі – є надзвичайно важливим. Саме ця згуртованість на початку війни додала нам впевненості, що ми переможемо й відбудуємо агрогалузь.  

Наша компанія дуже рада, що ми розширюємо нашу співпрацю в форматі членства. Переконаний, що більш згуртовані ми будемо, тим більше в нас шансів перемогти у війні, й зробити вітчизняний агросектор більш конкурентоспроможним. Консолідація аграрного сектору є запорукою як розвитку українського агробізнесу, так і відродження економіки України. 

Зі свого боку ми б хотіли проявити сильні сторони компанії “Сій Добро” в клубі задля зміцнення спільних зусиль, та бути корисними для інших членів УКАБ на шляху розбудови галузі.


 




  • БЕЙКЕР ТІЛЛІ УКРАЇНА
  • Agroresurs
  • AMAKO
  • Лімагрейн
  • Zeppelin
  • Amazone
  • LNZ Group
  •  Agricom Group
  • horsch
  • uahk
  • Сygnet
  • Syngenta
  • Agco
  • Agroregion
  • Eridon
  • MHP
  • Maschionet
  • Maisadour
  • Козятинський м’ясокомбінат
  • DuPont Pioneer
  • Вінницька аграрно-промислова група
  • Agroscop
  • Agrimatco
  • NCH Advisors
  • Continental farmers Group
  • credit agricole
  • claas
  • john deer
Вітаємо! Ви підписались на новини порталу Ukab