Вам був надiсланий лист з новим паролем Дякуємо за реєстрацiю. Ваш запит буде розглянуто у найближчий час.
20 Квітня 2024

Новини

11.03.2019

Ucab Євгеній Кугук: «У запровадженні інноваційних технологій основне - системність»

Згідно з даними Hexa Reports, ринок точного землеробства досягне 43,4 млрд дол. до 2025, а за прогнозами  Business Wire reports, сукупні річні темпи росту складуть 14%.  Роль дронів, датчиків, GPS, наполовину та повністю автоматизованої техніки в управлінні фермою тільки зростатиме.  

Нещодавно компанія Innovation Agro Technologies стала членом УКАБ.  Компанія є ексклюзивним представником в Україні ізраїльської компанії Taranis, яка використовує в своїй роботі штучний інтелект (AI) для аналізу даних. В особистому інтерв’ю Євгеній Кугук, генеральний директор Innovation Agro Technologies, поділився баченням розвитку ринку точного землеробства в Україні та розкрив основні проблеми на шляху впровадження інновацій.   

Які, на Вашу думку, етапи розвитку систем точного землеробства пройшла Україна, а які ще попереду?

- Системи точного землеробства почали запроваджуватися на території Україні ще 15 років тому, проте цей процес мав точковий характер. Здебільшого такі технології використовувались на великих підприємствах, які виходили на міжнародні IPO та мали хоч якийсь досвід  у цьому напрямку.

Наразі в країні можна спостерігати набагато більшу активність і інноваційні технології запроваджують як великі агрохолдинги, так і середні та малі фермерські господарства. Холдинги мають більш комплексний підхід – там є команда, яка вивчає інновації, практикує та випробовує різноманітні технології або ж, з огляду на останні тренди, займається розробкою чогось свого. У холдингів є багато кластерів, кожен має певну незалежність і свої індивідуальні задачі та потреби, для яких вони тестують необхідні їм технології.

Проте, на ринку на сьогодні немає системного та комплексного підходу у багатьох господарств, а саме це є основою успіху. Україна у своєму рівні впровадження інноваційних технологій в аграрному виробництві значно відстає, наприклад, порівняно з Ізраєлем чи США. Якщо Ізраїль зміг у пустелі досягнути таких успіхів, то в Україні на наших чорноземах ми можемо в десятки разів збільшити продуктивність з одного гектару і за рахунок цього зробити  її надпотужною державою.

- Чи можна оцінити динаміку запровадження елементів точного землеробства? 

- Запроваджують інновації переважно середні та великі компанії. Основні технології, які застосовують на сьогодні – сучасна техніка, системи для управління земельними банками, обліку матеріально-технічної бази та для прийняття управлінських рішень підприємствами.

Є певні етапи застосування компаніями систем точного землеробства: механізація, наявність чи відсутність 1С, оцифрований земельний банк чи ні. Іноді навіть господарства до 5 тис. га не мають меж полів. Ми збираємо за допомогою дронів, літаків та супутників дані з полів, аналізуємо їх за допомогою Штучного Інтелекту (AI) та складаємо точні карти щодо меж і стану полів для їх ефективного використання. Навіть у великих агрохолдингах не завжди використовуються всі можливості сучасних проривних технологій.

Наразі аграрні компанії тільки починають впроваджувати системи контролю та управління посівами. Зростає кількість земель, які обробляються і потрібно використовувати систему, яка аналізує стан посівів на рівні штучного інтелекту (AI) без людського фактору. Система має наповнювати даними, комплексно автоматично аналізувати їх та видавати агроному інсайти щодо наявності проблемних ділянок (бур’янів, хвороб, шкідників, кількості сходів тощо). Це значно допомагатиме агроному в ухваленні правильного рішення.

Які перешкоди, на Вашу думку, є на шляху поширення інноваційних технологій в Україні?

- Головними перешкодами на шляху впровадження інновацій є ментальність людей та відсутність довіри, а також небажання змінюватися, вчитися та впроваджувати нове, що призводить до нестачі відповідних кваліфікованих кадрів. Штучний інтелект (AI) на 95% здатний показати проблематику і зняти з людини необхідність аналізу масиву даних самостійно. Якщо агроном може пройти максимум 300-500 га землі за день, то літак облетить 10 тис. га, а дрон 2 тис. га і всі зібрані дані будуть проаналізовані за 2 дні. Технології стали доступнішими, але залишається проблема ментальності: треба навчитися правильно використовувати технології. Також однією з перешкод є недооціненість ефективності технологій підприємствами, а саме розуміння наскільки збільшується прибуток з гектару за рахунок цих технологій та правильно прийнятих рішень. Тому ми впроваджуємо якісний сервіс, навчання та підтримку наших клієнтів 24/7 та постійно аналізуємо рівень використання клієнтом системи, адже нам важливо не просто продати наше рішення, найголовніше щоб клієнт отримав максимальне зменшення затрат та збільшення прибутку та швидкості прийняття рішення.

На яких послугах ви робите акцент - які головні продукти в портфелі Вашої компанії і яка Ваша стратегія розвитку?

- Наша компанія впроваджує інноваційні продукти для прийняття управлінських рішень в агробізнесі. У нас є низка послуг, починаючи від консультативних,  складання карт полів та закінчуючи повним аналізом поля за допомогою штучного інтелекту (AI).

В компанії працюють висококваліфіковані працівники, які надають якісний агроконсалтинг у питаннях управління земельним банком, контролю техніки за допомогою GPS, побудови процесу управління, бюджетування та впровадження BI систем на підприємствах з наданням відповідних рекомендацій та контролем  їх впровадження. Ми оперативно збираємо дані з полів за допомогою супутників, літаків та безпілотних літальних апаратів, обробляємо великі обсяги інформації (Big Data) зі всього світу з різних кліматичних зон та поясів за допомогою штучного інтелекту та формуємо точні карти стану полів, що дозволяє визначити появу бур'янів, хвороб, шкідників, нестачі поживних речовин, кількості сходів тощо у прив’язці до конкретного поля.

Хочу відмітити ще одну технологію, яку ми широко використовуємо в компанії - UHR-зйомка для оцінки загальної ситуації на полях. Це унікальна технологія, яка за допомогою гіперспектральної камери дозволяє отримати ортофотоплан з індексом NDVI та роздільною здатністю 8-12 см на піксель із максимальною продуктивністю 6000 гектарів на годину.

Ми прагнемо бути цінними та надавати сервіс високого рівня, щоб наш клієнт, використовуючи систему, зменшував затрати та збільшував прибуток з гектару - кожен витрачений долар клієнта на систему має примножитись мінімум втричі. Він має розуміти, що оптимізує структуру управління компанії і ухвалює правильні рішення. Ціллю компанії є підвищення економічної ефективності наших клієнтів, збільшення їх прибутковості, зменшення затрат та пришвидшення прийняття рішень. Компанія запроваджує нові підходи до ведення агробізнесу, що дозволяє більш ефективніше використовувати робочий час як агронома, так і керівника компанії.

Які інновації, на Вашу думку, можуть бути перспективними для українських аграрних підприємств? Що в 2019 році знайде широке поширення або застосування?

- У 2019 році будуть актуальні Big Data, використання програмного забезпечення та систем управління, які за допомогою штучного інтелекту (AI) будуть швидко, якісно та зручно аналізувати великі масиви даних та видавати конкретні рішення і показувати детальну проблематику поля. За допомогою цього буде збільшуватися врожайність і швидкість прийняття рішень та зменшуватись затрати. Підприємства будуть все більше розуміти, що їм потрібно застосовувати інновації та впроваджувати дієвий контроль за своїми виробничими процесами. Штучний інтелект (AI) на сьогодні – це те, від чого залежить прибуток підприємства.

Ще одна перспективна технологія – диференційне внесення ЗЗР та добрив. У США масово застосовується диференційоване внесення добрив, що дає колосальну економію, а в нас роблять тільки перші кроки в напрямку застосування даних технологій. Наші аграрні компанії вносять добрива рівномірно, не точково, і за рахунок цього мають дуже високі затрати.

Ми маємо розуміти, що з кожним роком затратна частина вирощування аграрної продукції зростає, і якщо холдинги не будуть працювати з точним землеробством, не будуть вибірково та ефективно використовувати свої земельні наділи і ефективно управляти своїм господарством, то стануть не конкурентоспроможними на світовому ринку. У нас дуже потужна база хороших агрономів. Люди це наше все – нам потрібно їх берегти та навчати, давати інструменти та розвивати таким чином економіку держави.

Чому Ви вирішили стати членом УКАБ? Які Ваші очікування від співпраці?

- Компанію формує її оточення. В УКАБ зібрана професійна команда, яка має свою місію, цінності та не просто декларує, а реально реалізує її. Вони створюють органічне середовище для компаній, де мають можливість ділитись досвідом та комунікувати, впроваджувати нові технології та збільшувати свою ефективність. Це дає безумовно велику цінність як для кожного члена УКАБ - для агрохолдинга, постачальника ЗЗР чи добрив, інноваційної компанії, так і для України в цілому.  

            

 




  • БЕЙКЕР ТІЛЛІ УКРАЇНА
  • Agroresurs
  • AMAKO
  • Лімагрейн
  • Zeppelin
  • Amazone
  • LNZ Group
  •  Agricom Group
  • horsch
  • uahk
  • Сygnet
  • Syngenta
  • Agco
  • Agroregion
  • Eridon
  • MHP
  • Maschionet
  • Maisadour
  • Козятинський м’ясокомбінат
  • DuPont Pioneer
  • Вінницька аграрно-промислова група
  • Agroscop
  • Agrimatco
  • NCH Advisors
  • Continental farmers Group
  • credit agricole
  • claas
  • john deer
Вітаємо! Ви підписались на новини порталу Ukab